رد کردن لینک ها

اخطار رفع نقص ثبت برند و علامت تجاری

شاید ایده وجود برند و علائم تجاری یک ایده قدیمی باشد. اما آنچنان توجهی به آن نمی شده است و شاید اهمیتی نداشته. اما امروزه با توجه به بازار رقابتی موجود در جامعه و حمایت دولت ها از مشاغل و کارافرینی اکثر تولید کنندگان و شرکت ها به فکر ثبت برند و علامت تجاری خاص شرکت خود می باشند. به همین منظور شرکت هایی تاسیس و به ثبت می رسد که در ادامه کار بایستی نسبت به ثبت برند و علامت تجاری نیز اقدام کنند. ممکن است در مسیر ثبت ثبت برند و علامت به اشکالات و نواقصی برخورد کنید که بایستی نسبت به رفع آن حتما  اقدام گردد. در مقاله پیش رو از وب سایت ثبت تیرگان در مورد اخطار رفع نقص ثبت برند و علامت تجاری توضیحاتی خواهیم داد.

توضیح مختصری در مورد برند و علامت تجاری

در واقع برند یا علامت تجاری، نماد، نشانه و لوگویی می باشد که اطلاعاتی را در مورد کالا یاخدمات ارائه می دهد. باعث می گردد که محصول یا خدمتی از دیگر انواع آن متمایز بماند‌. بنابراین بخاطر همین افراد اقدام به ثبت علامت تجاری و برند می نمایند. ثبت برند یا علامت تجاری همه چیز و به نوعی هویت یک شرکت به حساب می آید. نشانه ای است از تیم مدیریت، فرهنگ، خدمات، قیمت گذاری وب سایت و نشان دهنده محصولات شما می باشد. در عین حال باید به روند اخطار رفع نقص ثبت برند و علامت تجاری هم پرداخته شود. اما با توجه به این و ماده 30 قانون علامت تجاری تعریف های مربوطه بدین صورت می باشد:

READ  مراحل مربوط به ثبت برند پوشاک

هر نشانی که بتواند خدمات و یا کالاهای تولید شده اشخاص حقیقی و حقوقی را از هم متمایز نماید و باعث تشخیص بهتر مشتریان شود برند یا علامت تجاری نامیده می شود.

نام و یا عنوانی که معرف اشخاص حقیقی و حقوقی است نام تجاری نامیده می شود.

زمانی که هر علامت یا نشان قابل روئیتی در اظهارنامه ثبت قید شده باشد و هرخصوصیاتی همچون کیفیت، مبداء، خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را که نشان تحت نظارت مالک ثبت شده جمعی استفاده کنند متمایز سازد.

اخطار رفع نقص برند

تقاضا کننده ثبت برند پس از گذراندن مرحله ثبت و بررسی از طریق کار شناسان مربوطه برای پرونده شان یکی از سه مورد رفع نقص رد پرونده و تایید شدن پرونده رخ خواهدداد. در صورت دریافت اخطار رفع نقص ثبت برند و علائم تجاری بایستی نسبت به مسائل ذیل آگاهی داشته باشید:

اخطار رفع نقص برند

اگر کارشناسان اداره ثبت مالکیت معنوی نقصی در پرونده مشاهده کنند اخطاریه ای به نام اخطار رفع نقص برند صادر خواهد شد. این اخطاریه به آدرسی که در هنگام ثبت نام برند ارائه داده اید ارسال خواهد شد. اگر صاحب برند مقیم ایران باشد ظرف مدت 2 ماه و مقیم خارج از ایران ظرف مدت 6 ماه مهلت دارند تا نسبت به رفع نواقص و مدارک و تکمیل آن اقدام و آن را ارسال کنند. بنابراین دوباره مدارک مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اما اگر بعد از این مدت هیچ کاری انجام ندهند افراد مقیم ایران 4 ماه و افراد مقیم خارج از کشور 12 ماه فرصت خواهند یافت نسبت به رفع نواقص اقدام کنند. اما اگر بعد از این مهلت نیز اقدامی نکنند درخواست ثبت برند به کلی رد خواهد شد.

READ  ثبت شرکت پرستاری

مواردی که منجر به اخطار رفع نقص برند و علائم تجاری خواهد شد

برخی مواقع شما به دلیل استفاده از موارد خاصی دچار نقص در زمینه برند خواهید شد. این گزینه ها بسیار مهم هستند. اما این موارد عبارتند از:

  • زمانی که برند درخواست شده مشابه برندی که قبلا ثبت شده است باشد.
  • هنگامی که قبلا توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد.
  • برخلاف قانون و موازین شرعی باشد.
  • در صورت استفاده نمودن از‌ نشان جغرافیایی، کلمات خاص، رنگ و علامت پرچم ها، علائم کشوری و دولتی

دقت کنید که برای رفع این مشکل و بهبود شرایط ثبت شرکت و برند خود می توانید با متخصصان ما در مرکز ثبت تیرگان در ارتباط باشید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان ما به بررسی اختطار رفع نقص برند و علامت تجاری پرداختیم. اما نکته پایانی این که اگر می خواهید نسبت به رفع این نواقص اقدام کنید و یا اصلا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید می توانید با مؤسسه حقوقی تیرگان ثبت تماس گرفته تا ضمن راهنمایی های لازم توسط مشاورین و کارشناسان حقوفی نسبت به رفع نقایص برند و یا ثبت برند بدون هیچ ایراد از طریق راههای قانونی اقدام شود. با این روند در اسرع وقت کلیه کارها در ارتباط با ثبت برند و ثبت شرکت و دفع نواقص انجام گردد.

بازگشت به بالای صفحه