رد کردن لینک ها

مزایای ثبت برند چیست؟ | هدف از ثبت برند

امروزه در عرصه تجارت داخلی و بین اامللی به دلیل سرعت بسیار بالای رشد و ایجاد صنعت ها و فعالیت های تجاری مختلف، هر روزه شرکت های فراوانی برای پیدا کردن بازار مخصوص خود وارد عرصه رقابت می شوند. در ادامه مقاله از تیرگان ثبت سعی می کنیم که پیرامون مزایای ثبت برند توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

تعریف علامت تجاری یا برند

برند یا علامت تجاری نامی است که برای معرفی، استفاده و مشخص کردن یک محصول و یا خدمات معرفی می شود. به عبارت دیگر علامت تجاری یا برند اسم، اصطلاح، نشانه، طرح و یا ترکیبی است که به خریداران و مصرف کنندگان آن کالا کمک خواهد کرد تا به درستی اقدام به انتخاب و خرید کالای مورد نظر خود کنند. برند ها به دارندگانشان کمک می کنند محصولات خود را معرفی و ویژگی های مختلف آن را بیان کنند و در عرصه رقابت تجاری در جامعه امروز بتوانند خود را نسبت به دیگران متمایز کنند.

مزایای ثبت برند

ثبت برند در بازار اقتصادی و‌ تجارت امروز جامعه برای بهتر دیده شدن یک اصل مهم است. ثبت برند دارای مزیت هایی می باشد که عبارتند از:

قانونی شدن تولید شما

اولین مزیت و شاید مهم ترین ویژگی ثبت برند این است که در مقابل شناخته می شوید. منظور از این شناخته شدن این است که باثبت برند خود این حق را دارید که از افرادی که از برند شما استفاده می کنند شکایت کنید. آنها را مجبور به عوض کردن اسم و پرداخت غرامت کنید. ضمنا باثبت برند دیگر شرکت ها حق تقلید و سوء استفاده از برند شما را ندارند.

READ  هزینه روزنامه رسمی برای ثبت برند

متمایز بودن یکی از مزایای ثبت برند

ثبت شرکت و برند علاوه بر این که باعث شناخته شدن کالا و یا خدمات تولیدی شما در سطح جامعه می گردد موجب خواهد گردید تا نسبت به کالاهای مشابه دیگر شناخته شده تر باشید. این خود باعث متمایز شدن شما از دیگران می باشد. همچنین ثبت برند باعث می گردد شما هر چه بیشتر نسبت به نیاز های  مشتریان  اطلاع پیدا کنید. بدانید برای چه به سراغ شما می آیند.

بازاریابی

یکی از ارکان اساسی در تجارت بازاریابی می باشد. اگر این مسئله را قبول کنیم که کار بازاریاب شناساندن و به شهرت رساندن محصولات یا خدمات می باشد که اصولا این امر بدون برند و لوگو غیر ممکن می باشد. البته لازم به ذکر است که نام و برند تنها برای بازاریابی کافی تیست. بلکه تلاش و جدیت نیز در این امر مهم است

نمایندگی

حق امتیاز یانمایندگی یکی دیگر از مزایای ثبت برند محسوب می شود. زمانی که شما برند خود را به ثبت برسانید اجازه استفاده برای اشخاص ثالث نیز مهیا می باشد. بخاطر همین شما می توانید حق امتیاز علامت تجاری خود را به افراد و شرکت های دیگر واگذار کنید تا هم به شهرت و اعتبار شما کمک می کند و هم یک منبع درآمد مستقلی بدون هزینه برای شما باشد.

ایجاد دارایی

اگر برندی را که برای کالا یا خدمات تان انتخاب کرده اید بتواند در بازار ارزش و شهرت پیدا کند خود برند به تنهایی می تواند یک دارایی ارزشمند به شمار آید. به این خاطر شما می توانید در آینده برند خود را به فروش برسانید.

READ  تغییر حق امضا در شرکت ها

دریافت وام و سرمایه یکی از مزایای ثبت برند

ثبت برند می تواند در دریافت وام از دولت بانک ها و سرمایه گزاران موثر باشد. با ثبت برند و معروفیت در کار تجارت این کار برای شما راحت تر خواهد بود. خصوصا زمانی که سرمایه گزاران بدانند قانون نیز شما را به رسمیت می شناسد.

هدف از ثبت برند

برای اطلاع از مزایای ثبت برند باید هدف آن ها را بدانیم. هر برند یا علامت تجاری از طریق حصول اطمینان از حقوق انحصاری برای شناختن کالاها و خدمات و یا اجاره دادن به دیگران مبنی بر استفاده آن در صورت پرداخت مبلغ، صاحب اثر را محافظت می کند. مدت زمان این محافظت متفاوت می باشد. اما برند تجاری قابلیت تمدید شدن نامحدود توسط پرداخت مبلغ مربوطه را دارد.

محافظت از برند تجاری با رسمیت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آنها در سطح جهانی سرمایه گزاری کرده و این ابتکار را ترویج دهد. حفاظت از برند تجاری مانع تلاش های رقبای غیر قانونی مانند متقلبان برای استفاده از برند مشخص به منظور فروش محصولات و ارایه خدمات نامرغوب یا متفاوت می شوند. این نظام، آگاهی و امکان سرمایه گذاری جهت تولید و فروش کالاها و خدمات را در منصفانه ترین شرایط ممکن به مردم ارائه می دهد. از این راه تجارت بین‌المللی را آسان می کند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تیرگان ثبت ما به مزایای ثبت برند پرداخته ایم. تمامی نکات و موارد مربوط به آن را نیز برای شما بیان نموده ایم. جهت کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با ثبت شرکت و قوانین آن با متخصصان ما در ارتباط باشید.

READ  اقرارنامه مدیران و بازرسان
بازگشت به بالای صفحه