رد کردن لینک ها

ثبت شرکت بازاریابی صادرات و واردات در سال [1401]

در دنیای تجاری امروز راه های متفاوتی برای جذب مشتری وجود دارد. مانند تبلیغات از راه های گوناگون. یکی از راه های جذب مشتری و فروش بیشتر کالا بازاریابی می باشد. امروزه امر بازاریابی علمی شده و یک بازاریاب خوب بایستی آموزش های علمی را ببیند. برای این که بازاریابی منظم تر و علمی تر باشد شرکت هایی تاسیس شده اند که کارشان بازاریابی و فروش اجناس دیگر شرکت های تولیدی می باشد. در مقاله پیش رو از ثبت تیرگاگ پیرامون ثبت شرکت بازاریابی توضیحاتی خواهیم داد.

بازاریابی چیست و چگونه انجام می شود؟

بازاریابی یک سلسله فعالیت هایی است که موجب می شود افراد کالاهای شان را بفروشند یا به ارائه خدمات بپردازند. بازاریاب هم به کسی گفته می شود که عمل بازاریابی را انجام می دهد. شاید در دهه های گذشته بازاریابی به این صورت بود که شخصی به مراکز فروش و مغاره ها مراجعه می کرد و جنس یا اجناسی را برای فروش معرفی می کرد. البته امروز نیز از همین روش های مشابه در امر بازاریابی استفاده می شود.

اما به عنوان یک بازاریاب حرفه ای و مدرن بایستی از علوم روز در این زمینه بهره مند باشید. امروزه دیجیتال مارکتینگ علم گسترده ای است که شامل بازاریابی به شکل های دیجیتال و‌ نوین هم می شود. به عنوان مثال می توان گفت داشتن یک وب سایت حرفه ای در دنیای مجازی به همراه ثبت یک شرکت بازاریابی و استفاده از روش های مختلف برای تبلیغات و فروش از طریق سایت و فضای مجازی نوع جدیدی از بازاریابی محسوب می شود.

READ  دستورالعمل اجرایی تعیین نام برای ثبت برند

ثبت شرکت صادرات و وارد [مدارک و شرایط ثبت شرکت]

انواع بازاریابی برای ثبت شرکت

برای این که روند ثبت شرکت بازاریابی را بدانیم، باید با انواع بازاریابی آشنا شویم. امروزه بازاریابی به دو گروه تقسیم می شود:

 بازاریابی شبکه ای برای ثبت شرکت

بازاریابی شبکه ای عبارت است از ارائه خدمات واسطه ای به روش شبکه ای به گونه ای که خریداران کالا با امر بازاریابی و جذب خریداران تازه فعالیت کنند. در بازاریابی شبکه ای درصدی از قیمت فروش کالا به وسیله بازاریابان زیر مجموعه شبکه متصل به خود را از صاحب کالا به عنوان پاداش یا پورسانت خدمات بازاریابی دریافت می کنند.

 بازاریابی شبکه ای

بازاریابی غیر شبکه ای

این نوع از بازاریابی در روند ثبت شرکت بازاریابی به دو صورت امکان پذیر است:

  • بخشی از فعالیت کلی شرکت باشد. مثل شرکت تولید مواد غذایی که امور بازاریابی را در راستای فعالیت های شرکت گنجانده باشد.
  • تنها امور شرکت مرتبط به بازاریابی غیر هرمی و غیر شبکه ای و تامین نیروی لازم برای باقی شرکت ها باشد.
  • شرایط ثبت شرکت بازاریابی
  • حداقل مدرک لیسانس برای افراد عضو هیئت مدیره و مدیرعامل ضروری است
  • درخواست کتبی برای اخذ مجوز از محل امور اصناف و بازرگانان
  • مدارک لازم بایستی همزمان به کمیته مسئول ارائه شود تا بررسی گردد.
  • مرکز امور اصناف و بازرگانان وضعیت این شرکت ها را بررسی کرده و آن ها را رتبه بندی می کند.

شرایط ثبت شرکت بازاریابی

اگر تمایل به ثبت شرکت بازاریابی در هر کدام از مدل ها دارید، باید شرایط مربوط به آن ها را رعایت کنید. قبل از هر چیزی باید بیزنس پلن خود را با توجه به برنامه های کاربردی تان ارائه نمایید. روند کاری شرکت شما باید وضوح کاملی داشته باشد و قابلیت نظارت بر آن دیده شود. در عین حال باید به شیوه ای فعالیت ها صورت گیرد که ارزیابی نیز قابل انجام باشد. در عین حال طرح فعالیت شما باید دارای توجیه اقتصادی باشد.

READ  ثبت شرکت حمل و نقل کالا و مسافر | مدارک مورد نیاز + روند فعالیت

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که بیزنس پلن شما باید پیش از آغاز کار توسط کمیته نظارت تصویب شود. پس از این تاییدیه شما می توانید برای ثبت شرکت مورد نظر خود اقدام نمایید. شرکت هایی که به صورت سهامی خاص مشغول به کار می شوند با روتد خاصی می توانند در اولویت ثبتی قرار بگیرند. آن هم در صورتی که کمترین سرمایه آن ها بیشتر از ۲۰ میلیون تومان باشد.

سخن آخر

در این مقاله از ثبت تیرگان ما به بررسی ثبت شرکت بازاریابی پرداختیم. اما نکته آخر این که ابتدا هدف خود را مشخص کنید که شرکت بازاریابی خود را می خواهید به جه صورتی ثبت نمایید. بازاریابی شبکه ای یا بازاریابی غیر شبکه ای؟ پس از آن مدارک لازم را تهیه و نسبت به ثبت شرکت اقدام کنید. مؤسسه تیرگان ثبت افتخار دارد که اعلام کند آمادگی آنرا دارد تا در مسیر ثبت شرکت بازاریابی در کنارتان باشد. ضمن مشاوره و راهنمایی به بهترین نحوه و سریع ترین راه های قانونی شرکت شما را به ثبت برساند.

بازگشت به بالای صفحه