رد کردن لینک ها

ثبت برند و تاسیس شرکت تولید زعفران

یکی از گران ترین ادویه های جهان زعفران است که از پرچم های گل زعفران بدست می آید. امروزه بیش از 90 درصد زعفران دنیا در ایران کشت و تولید می شود. به همین خاطر ثبت برند یکی از اساسی ترین کارهایی است که بایستی انجام بگیرد. در مقاله پیش رو از ثبت تیرگان در مورد زعفران و ثبت برند زعفران توضیح داده و در مورت مزیت های ثبت برند زعفران نیز خواهیم گفت. اگر تمایل به ثبت شرکت دارید در این رابطه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لزوم ثبت بین المللی برند زعفران

علی رغم این که بیش از 90 درصد زعفران مصرفی دنیا از ایران تامین می شود ولی کشورهای دیگر در منطقه و حتی اروپایی نیز اقدام به کشت زعفران نموده اند. بدیهی است که بایستی نسبت به ثبت بین المللی زعفران ایران نیز اقدام نمود. چرا که زعفران ایرانی به خاطر کیفیت بالای آن در جهان معروفیت خاص خود را داشته و همین امر امکان دارد سودجویان را وادار کند تا اقدام به پخش زعفران به نام ایران کنند. در این راستا و در جهت حمایت از تولید کنندگان زعفران ایرانی مؤسسه تیرگان ثبت آمادگی دارد تا از طریق قانون اقدام به ثبت برند زعفران در داخل و ثبت بین‌المللی کند. مؤسسه تیرگان ثبت با حضور کارشناسان حقوقی خود در سریع ترین زمان ممکن امور مربوط به ثبت برند زعفران را انجام خواهد داد.

مراحل ثبت برند زعفران

برای این کار به وب سایت مرکز مالکیت معنوی قوه قضاییه مراجعه نمایید و مراحل ذیل را در آن طی کنید که عبارتند از:

  • مشخصات مالک برند زعفران را تکمیل نمایید.
  • مدارک مورد نیاز را آپلود کنید.
  • اطلاعات و مدارکی را که بارگزاری کرده اید تایید نمایید.
  • هزینه ثبت برند زعفران را پرداخت نمایید.
  • شماره اظهارنامه برند و رمزی را که از طریق تلفن برای شما ارسال می شود دریافت کنید.
READ  شرایط ثبت شرکت کشتیرانی + مدارک مورد نیاز برای ثبت

درصورتی که در مدارک اشکالی وجود نداشته باشد نسخه نهایی برای شما فرستاده می شود تا آن را امضاء کنید. سپس شما یک نسخه برابر با اصل را تهیه و برای اداره ارسال می نمایید.

ضرورت ثبت برند زعفران

همانگونه که گفتیم زعفران به عنوان گران ترین ادویه جهان شناخته می شود و زعفران ایران نیز باکیفیت ترین آن می باشد. در سال های اخیر کشورهای دیگری نیز به کشت زعفران روی آورده اند. کشورهایی مانند اسپانیا و در منطقه افغانستان،  پاکستان و حتی امارات متحده عربی مشغول با کشت این گل جذاب و ادویه گران هستند.‌لازم به یادآوری است که دیده شده زعفران با کیفیت پایین را با نام زعفران ایران وارد بازارهای جهانی می کنند. همین امر دلیلی است که به خاطر حفظ نام زعفران با کیفیت ایران و جلوگیری از پخش زعفران بی کیفیت به نام ایران بایستی نسبت به ثبت برند زعفران ایران به عنوان یک کالای با کیفیت، اصیل و شناخته شده در جهان اقدام نمود. ثبت برند زعفران ایران باعث حفظ اصالت این کالای ایرانی در سطح بین المللی خواهد شد.

ضرورت ثبت برند زعفران

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی ثبت برند زعفران

این مدارک عبارتند از:

  • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
  • کپی مجوز فعالیت ( که می تواند جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب و یا هر گونه فعالیت صادره از نهادهای قانونی باشد)
  • ارائه کارت بازرگانی(برای ثبت برند لاتین زعفران)

دقت داشته باشید که در قدم اول باید نام برند خود را ثبت نمایید. این کار باعث می شود تا به صورت قانونی پیش بروید. پس از آن نیز باید برای آگهی روزنامه ها اقدام نمایید. دقت کنید که ثبت برند به صورت قانونی سه ماه طول خواهد کشید.

READ  ثبت شرکت تعاونی توزیع

ثبت برند جهانی

ایران را می توان یکی از قدرتمند ترین کشور ها در زمینه تولید زعفران در دنیا دانست. با این حال سال های زیادی است که کشور های دیگر هم مشغول به تولید این ادویه جذاب شدند. از جمله این کشور ها می توان به اسپانیا، افغانستان، فرانسه، انگلستان، آمریکا و غیره اشاره کرد. این کار باعث شد که زعفران ایرانی جایگاه خود را تا حدودی از دست بدهد. اما با برند زعفران به صورت بین المللی می توان باز به همان جایگاه دست پیدا کرد. اگر شما بخواهید در این زمینه فعالیت کنید، بهترین کار این است که در روند طراحی برند و یا بسته بندی زعفران خلاقیت بکار برید. دقت داشته باشید که برند بین المللی برای این ادویه گران بها باید تحت مقررات مادرید صورت می گیرد.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان ما به بررسی برند زعفران پرداخته ایم. در این مسیر نکات مربوط به برند بین المللی و مدارک مورد نیاز را هم بیان کردیم. اگر می خواهید برای ثبت برند در این زمینه اقدام کنید، با کارشناسان ثبت تیرگان در ارتباط باشید.

بازگشت به بالای صفحه