رد کردن لینک ها

شرایط صدور گواهینامه ایزو ۹۰۰۱

یکی از کاربردی ترین استانداردهای بین المللی اسناندارد ایزو 9001 می باشد. این استاندارد به مبحث مدیریت می پردازد و الزامات این استانداردبرای همه سازمان ها، شرکت ها، مؤسسات، اصناف و…. با هر نوع فعالیت هر اندازه ای قابل اجرا و پیاده سازی می باشد. در مقاله پیش رو از ثبت تیرگان توضیحات بیشتری پیرامون این استاندارد و شرایط صدور گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ خواهیم داد. ثبت شرکت با توجه به این قوانین می تواند مزایای زیادی داشته باشد.

 استاندارد ایزو 9001 و توضیحاتی پیرامون آن

همانگونه که گفتیم این استاندارد مدیریت کیفیت می باشد و به این مسئله به صورت کلی می پردازد. نه به صورت جزئی و فنی و همین مسئله باعث شد که این استاندارد به عنوان مورد علاقه ترین استاندارد مدیریت کیفیت برای همه شرکت ها و سازمانها در دنیا شناخته شود. برای اخذ گواهینامه ایزو 9001 بایستی مراحلی را طی کنید تا موفق یه دریافت آن گردید. استاندارد ایزو 9001 نشان دهنده روش پذیرفته شده برای انجام کاری می باشد. در حقیقت شرایط صدور گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ شما را به سمت و سوی قوانینی خاص می برد.

برای مثال یک علامت راهنمایی و رانندگی همیشه به یک شکل می باشد که نشان دهنده استاندارد بودن آن می باشد. این یک روش قابل قبول و استاندارد جهانی می باشد. حال اگر شما بخواهید،شکل ظاهری این علامت را تغییر دهید مسلما با مشکلاتی برخورد خواهید کرد. استاندارد ایزو 9001 یکی از روش های پذیرفته شده برای بهره برداری و بهبود شرکت شما می باشد. حتما اصطلاح (سبستم مدیریت کیفیت) را بارها در استاندارد شنیده باشید. این اصطلاح به فرایند های سازمان شما مربوط می شود که در نهایت بر محصولات تولیدی و یاخدمات شما تاثیر خواهد گذاشت.

READ  ثبت برند و شرکت دستمال کاغذی

صدور گواهینامه ایزو ۹۰۰۱

صدور این گواهینامه بدین معنی است که یک ممیز خارجی به بررسی و ممیزی در مورد موارد زیر در شرکت، مؤسسه یا نهاد و سازمان شما می پردازد. این موارد عبارتند از:

 • تعریف کنترل و بهبود فرایند های داخل شرکت شما
 • ایجاد نقش رهبری و مدیریت
 • برنامه ریزی نتایج و تغییرات مورد انتظار
 • شناسایی و رسیدگی به خطرات و فرصت ها
 • ایجاد اطلاعات مستند( روش ها، دستورالعمل های کاری، نقشه ها، پرونده ها و غیره)
 • نظارت بر سیستم( اندازه گیری، ممیزی، بازبینی و غیره)
 • پیداکردن و حل مشکلات و علل آنها
 • بهبود تمام فرایندها

صدور گواهینامه ایزو ۹۰۰۱

هدف استاندارد ایزو ۹۰۰۱

هدف این استاندارد این است که شرکت ها و مؤسسات در سرتاسر جهان با مجموعه ای از قوانین و الزاماتی که در سطح جهان پذیرفته شده است هماهنگ شده که در نهایت سبب ارزش افزوده برسازمان خواهد بود. اگر تصمیم دارید با مراحل و شرایط صدور گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ آشنا شوید و نسبت به دریافت آن اقدام نمایید. می توانید با مشاوران و کارشناسان حقوقی ما در مؤسسه تیرگان ثبت تماس گرفته تا ضمن مشاوره و راهنمایی امر مربوط به دریافت گواهینامه ایزو 9001 را برای شما در اسرع وقت از طریق راه های قانونی انجام دهند.

چطور می توانیم ایزو 9001 را اجرا کنیم؟

شرایط صدور گواهینامه استاندارد ایزو ۹۰۰۱ برای شرکت های مختلف قوانین خاصی دارد. برای سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک هنگام اجرای سبستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ ملاحظات مهمی وجود دارد. این استاندارد ابزار قدرتمند برای بهبود کسب و کار است. از این رو شما باید در ارتباط با روش های مدیریت کسب و کار خود و اهداف استراتژیک تان فکر کنید. تعهد به پیاده سازی صحیح سیستم مدیریت کیفیت یا ایزو 9001 بسیار مهم است. باید اطمینان حاصل شود که افراد برای اجرای موثر این استاندارد آموزش دیدند. در این جا راهنمایی های مهم برای اجرای استاندارد ایزو9001 عبارتند از:

 • تمام کسب و کارها با ارتباطات داخلی خود درگیر کنید.
 • سیستم های کیفیت موجود خود را با نیازهای ایزو 9001 مقایسه کنید.
 • اخذ نظرات مشتری و تامین کننده در مدیریت کیفیت کنونی
 • برای رسیدن به بهترین نتایج یک تیم پیاده سازی ایجاد کنید
 • نقشه ها و نقش ها، مسئولیت و زمان بندی ها را به اشتراک بگذارید.
 • اصول مدیریت کیفیت را به فعالیت های کاری خود مرتبط کنید.
 • انگیزه دادن به مدیریت کارکنان را با آموزش صورت دهید.
 • به طور مرتب فناوری ایزو 9001 خود را بررسی کنید تا اطمینان پیدا کنید که شما آن را به طور مستمر بهبود می دهید.
READ  مراحل و شرایط ثبت شرکت علمی

سخن آخر

در این نوشته از ثبت تیرگان، ما به بررسی شرایط صدور استاندارد ایزو ۹۰۰۱ پرداختیم. اما نکته آخر این که زمانی که موفق به اخذ گواهی ایزو 9001 شدید قادر خواهید بود محصولات و خدمات خود را با کیفیت بالاتر و استاندارد مدیریت جهانی به مشتریان و ذینفعان خود معرفی کنید. این امر می تواند یک موفقیت برای  کسب و کار شما محسوب گردد.

بازگشت به بالای صفحه