رد کردن لینک ها

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت | مراحل + شرایط مورد نیاز برای ثبت

زمانی که اقدام به ثبت یک شرکت می کنیم باید مواردی چون سهام اولیه، تعداد اعضا مؤسس و اسامی آنها، نام شرکت، موضوع، آدرس، هیئت مدیره و دیگر موارد مشخص گردد. تمامی این موارد زمان بر می باشد. به عبارتی برای این که بتوانید در زمره ثبت شرکت یا موسسه مورد نظر خود اقدام کنید، باید زمانی را در نظر داشته باشید. از این رو ما در مقاله پیش رو از وب سایت تیرگان ثبت به بررسی مدت زمان لازم برای ثبت شرکت خواهیم پرداخت و در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت

اولین مرحله و مهمترین بخش انتخاب اعضای شرکت و تشکیل گروه کاری می باشدکه با ثبت شرکت و سهامداران شدن هر عضو و ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی مؤسسین در دفتر اداره ثبت شرکت ها صورت می پذیرد. مدت زمان لازم برای ثبت شرکت بر مبنای مهیا شدن مدارک مورد نیاز، مراجعه نمودن به اداره ثبت شرکت ها و انتشار آگهی ثبت می باشد.

مهیا نمودن مدارک با توجه به توانایی و سرعت عمل متقاضی به شرایط ویژه ای بستگی دارد. فرایند ثبت در اداره ثبت شرکت ها نیز در سریعترین زمان ممکن به انجام خواهد رسید. به طور کلی مدت زمان لازم برای ثبت شرکت چیزی حدود 30 روز می باشد. البته امروزه با وجود اینترنت ثبت امور به صورت الکترونیکی نیز انجام می شود. تنها برتری و استثناء امکان سریع  برگشت مدارک می باشد. بدین معنی که اگر نقضی از سوی کارشناسان در مدارک باشد برگشت داده خواهد شد تا سریع رفع اشکال گردد.

READ  مزایای ثبت شرکت در ایران | چرا در ایران شرکت ثبت کنیم؟

زمان لازم برای ثبت تغییرات در شرکت

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت در کنار تغییرات نیز ممکن است. در مرحله تغییرات در شرکت نیز مهلت 25 روزه ای نیاز می باشد. دقت کنید هزینه مورد نیاز نیز توسط حسابداری مشخص خواهد گردید. در این شرایط نیز مدارک لازم برای ثبت تغییرات نیز عبارتند از:

کپی مدارک ثبتی شرکت شامل اساسنامه، اظهارنامه، آگهی آخرین تغییرات، آگهی تاسیس ، آگهی روزنامه ، کپی کارت ملی و شناسنامه تمامی اعضای هییت مدیره سابق و جدید.

زمان لازم برای ثبت تغییرات در شرکت

برای تصمیم گیری در مورد تغییرات و تصمیمات اعم از تاسیس شعبه قانونی، تبدیل نوع سهام به با نام یا بی نام، تعیین مدیران، تعیین بازرسین، تغییر آدرس، کاهش و یا افزایش سرمایه، تصویب راز و سود و زیان سالیانه، تغییر نام، تغییر موضوع یا الحاق به موضوع، تغییرات مدیران و تغییر در سایر موارد اساسنامه، تغییر و تعیین سمت مدیران و تعیین و تغییرحق امضاء که پس از ثبت شرکت در هر زمانی قابل انجام می باشد.

معمولا اگر شخص متقاضی ثبت شرکت کار خود را به نحو خوبی انجام دهد طبق آمار 3 الی 4 بار این فرایند طول می کشد. هر بار 30 الی 45 روز زمان می برد. اما در صورتی که توسط افراد مجرب و کارشناس و یا مؤسسه های ثبت شرکت انجام پذیرد این مسیر و مدت زمان کوتاه تر خواهد گردید. موسسه تیرگان ثبت با تجربه  طولانی مدت خود در امر ثبت شرکت و با تسلط به قوانین و اصول حقوقی افتخار این را دارد که با بهره گیری از توان بالای کارشناسان خود در سریع ترین زمان ممکن و از طریق قانون اقدامات لازم را جهت ثبت شرکت شما انجام دهد.

READ  اخذ کد فراگیر اتباع خارجی

مراحل مورد نیاز برای ثبت شرکت ها

همان طور که در بخش های قبل دیدیم مدت زمان لازم برای ثبت شرکت به مولفه های بسیار زیادی بستگی دارد. یکی از این مولفه ها مراحل مورد نیاز در زمینه تاسیس شرکت ها است. اولین مرحله این است که شما شریکی مطمئن برای خود انتخاب نمایید. در مرحله بعد می بایست به سامانه ثبت اسناد کشور مراجعه کنید. شما باید موضوع کاری شرکت خود را مشخص نمایید و سرمایه مربوط به موسسه مورد نظر خود را ارائه نمایید. در این راستا بهترین کار این است که با مشاوران و متخصصان ما در زمینه ثبت شرکت و زمان مورد نیاز آن در تماس باشید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تیرگان ثبت ما به بررسی این مطلب پرداخته ایم که مدت زمان لازم برای ثبت شرکت چقدر است؟ باید به این نکته توجه داشته باشید که این زمان به مولفه های بسیار زیادی بستگی دارند. هر کدام از این مولفه ها را ما در این مقاله از وب سایت تیرگان ثبت بررسی کرده ایم. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با ثبت شرکت و ثبت برند دارید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

بازگشت به بالای صفحه