رد کردن لینک ها

اصول نامگذاری برند + ارتباط هویت و شخصیت برند با نامگذاری

در دنیای تجارت داشتن یک نام بر روی کالا و خدمات تولیدی می تواند اطمینانی به مشتری بدهد که استفاده از محصول تولیدی و یا خدمت ارائه شده از صحت و سلامت کامل برخوردار است. تهیه یک نام و یک برند عالی می تواند پایه گذار این اطمینان باشد. در مقاله پیش رو در مورد برند و اصول نامگذاری برند توضیحاتی را ارائه می کنیم. برای ثبت شرکت هم می توانید سایر مقالات ثبت تیرگان را مطالعه کنید.

برند چیست؟

در تعریف برند می توان گفت که برند عبارت است از نشانه و علامتی که با هدف متمایز نمودن یک کالای تولیدی و یا یک خدمت ارائه شده از سایر کالاها و خدمات مشابه به کار گرفته می شود. بدین معنی که مشتری با دیدن این علامت و یا نشان یک حس و اطمینان قلبی پیدا می کند که در تولید این کالا و یا ارائه خدمت کلیه اصول اولیه سلامت و دیگر موارد رعایت گردیده است. اصول نامگذاری برند نیز قوانین خاصی دارد.

نام گذاری برای برند

اصول نامگذاری برند شرایط مختلفی دارد. یکی از اصولی که در بنا نهادن یک برند بایستی مد نظر قرار بگیرد. نامگذاری آن است یک نام مناسب برای یک برند می تواند دیدگاه صحیح و مناسب را نسبت به یک کالا و خدمت به مشتری القاء کند. اما در خیلی از موارد یک نام گذاری اشتباه می تواند ارزش آن کالا و خدمت را زیر سوال ببرد. این اشتباهات عبارتند از:

نام گذاری از روی ناچاری. ممکن است که مدیریت یک شرکت تمامی مراحل تولید را بر اساس یک سیستم نظام مند پیش ببرند. اما در اصول نامگذاری برند خود دچار مشکل بشوند و دقت کافی نداشته باشند. بهتر است در صورت بروز مشکل از متخصصان امر کمک گرفته. چرا که یک نام خوب بر روی برند اولویت اصلی و تاثیر گذار می باشد.

  • نام گذاری خلاقانه و راهبردی برند
  • کوتاه نبودن نام برند می تواند تاثیر منفی در برند داشته باشد.
  • اطلاعات و تمایز کامل در برند
  • نادیده گرفتن نام تجاری پیچیده برای برند
  • اطلاع از پیامدهای جهانی نام برند
READ  اختیارات عام و خاص هیئت مدیره شرکت سهامی Copy

و دیگر موارد اشتباهی که می تواند برای برند مشکل ساز باشد.

اصول موفقیت برند برای شرکت ها

با رعایت اصول نامگذاری برند می توان به موفقیت های بسیاری رسید. یک برند برای این که به موفقیت در سطح عالی برسد بایستی دارای اصول و قوائد خاص مربوط به خود  باشد که عبارتند از:

اصول موفقیت برند برای شرکت ها

هویت برند

مهمترین و اصولی ترین گام در یک ثبت برند هویت برند می باشد. با این معنی که همه ویژگی ها، ارزش ها و هدف های تولید محصول در آن به نمایش گذاشته شده باشد. مشتری با دیدن برند تمامی حس خوب یک کالا و یا خدمت را در ذهن خود تداعی کند. شما با ارائه یک نام خوب می توانید هویت برند خود را تشکیل دهید. در این زمینه استفاده از نام های برازنده کمک بسیار زیادی به موفقیت شما خواهد کرد.

شخصیت برند

از نکات حائز اهمیت در یک برند شخصیت آن می باشد. به جرأت می توان گفت که برند ها برای مشتری دارای شخصیتی انسانی هستند. یک برند شایستگی، صداقت، قدرت مندی و نیرومندی و هیجان انگیزی را تداعی کند. به همین دلیل است که داشتن نا خوب با رعات اصول نامگذاری برند نتیجه بسیار متفاوتی را به همراه خواهد داشت.

ویژگی های فردی مصرف کننده

یک برند خوب و موفق تجاری بایستی ذهنیت ها و برداشت های مصرف کننده از نام تجاری یک کالا را برآورده کند که نهایت  امکان تصمیم گیری صحیح در انتخاب کالا داشته باشد.

وفادار بودن برند

بدین معنی که در طول گذشت زمان بایستی شرکت دارنده برند نسبت به کیفیت کالای تولیدی خود و یا ارتقاء کیفیت و دیگر مواردی که رضایت مشتری را تامین کند پای بند و وفادار باشد. به تعهدات خود در طول زمان عمل کند و حس رضایت مندی مشتری را همیشه زنده نگاه دارد.

READ  برندهای غیرقابل ثبت

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تیرگان ثبت ما به بررسی اصول نامگذاری برند پرداختیم. در این زمینه بخش های مختلفی وجود دارد که با رعایت آن ها می توان به نتیجه مناسبی دست پیدا کرد. نکته آخر این که برای ثبت یک برند موفق احتیاج است که نسبت به طراحی و دیگر امور نامگذاری ازطریق قانونی اقدام کرد. مؤسسه تیرگان ثبت آمادگی کامل دارد تا در این راه همراه و همگام شما باشد و در امر مربوط به ثبت یک برند و اصول نامگذاری برند خوب از راه های قانونی شما را همراهی کند.

بازگشت به بالای صفحه