رد کردن لینک ها

ثبت شرکت ارز دیجیتال در ایران

در دنیای اقتصادی امروز معاملات تجاری مانند گذشته با جابجایی پول و دست به دست گشتن آن انجام نمی پذیرد. شاید در گذشته افراد مجبور بودند برای معاملات پول حمل کنند. اما امروزه این کار به طرز بسیار علمی در آمده و نوع قدیمی و سنتی آن منسوخ گردیده  است. یکی از آخرین روش معاملات در بازار ارز مربوط به ارز دیجیتال می باشد. در ادامه و در مقاله پیش رو از وب سایت تیرگان ثبت در مورد ارزهای دیحیتال و ثبت شرکت ارز دیجیتال در ایران توضیحاتی ارائه می کنیم.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال مدل ویژه ای از پول دیجیتال است که بر مبانی علم کریپتو ایجاد شده است. بیشتر ارزهای دیجیتال برای بهره مندی از ویژگی اساسی، مانندغیر متمرکز بودن، شفافیت و تغییر ناپذیر بودن از بلاک چین استفاده می کنند. اصل غیر متمرکز ارز دیحیتال با این تعریف است که هیچ نهاد، گروه و یا سازمانی آن ها را تحت کنترل ندارند. این رمز ارزها معمولا به وسیله خود مردم اداره می شوند. تراکنش و نقل و انتقال آن به صورت لحظه ای و بدون هیچ مرزی بین تمام افراد انجام می شود. به پول های دیجیتال پول های غیر متمرکز نیز می گویند.

این بدین معنی می باشد که هیچ منبع مشخصی برای تولید این پول وجود ندارد. ماینر نیز دستگاهی است که به شبکه متصل می شود و به وسیله الگوریتم های ریاضی به کشف رمز ارزها می پردازد. رمز ارز یک محصول پردازش شده و البته رمزنگاری شده است که توسط ماینینگ ها استخراج می شود. ثبت شرکت ارز دیجیتال در ایران قوانین و مقررات خاص خود را دارد.

READ  شرکت استارتاپی چیست؟

مشهورترین رمز ارزهای موجود در بازار

برخی رمز ارزها در بازار صرافی های بین المللی مشهور تر از سایر مدل ها هستند. این رمز ارزها عبارتند از:

  • بیت کوین bitcoin
  • اتریوم ethereum
  • زیکش zcash
  • دش Dash
  • ریپل ‌‌xrp
  • مونرو monero

خرید هر کدام از این رمزارزها باید با اطلاعات دقیق و تحقیق صورت گیرد. این ارزهای دیجیتال هر کدام به عنوان پول الکترونیکی ارائه شدند. اما با نگاهی که به آن ها شده روز به روز بر ارزش آن ها افزوده شده است. در این میان بیت کوین نسبت به سایر رمز ارزها فعالیت های مالی بیشتری را به خود اختصاص داده است. این رمز ارز یکی از معروف ترین و معتبر ترین ارزهای دیجیتالی است که در بازار وجود داشته.

شرایط ثبت شرکت خدمات ارز دیجیتال

شرکت صرافی پس از ارائه مدارک ثبت شرکت و ارائه ضمانت نامه مبنی بر حسن اجرای تعهدات در مهلت مقرر تعیین شده در صورت تایید بانک مرکزی مجاز به دریافت مجوز فعالیت صرافی از بانک مرکزی خواهد بود. زمان جواز صرافی آنلاین یا شرکت خدمات ارز دیجیتال به میران دو سال خواهد بود.

شرایط ثبت شرکت خدمات ارز دیجیتال

شرایط صدور مجوز جهت صرافی ارز دیجیتال

ثبت شرکت ارز دیجیتال در ایران و همچنین شرکت صرافی قوانین خاصی دارد. ابتدا بایستی برای دریافت مجوز، شرکت را به ثبت برسانید. از شرایط مهم دریافت مجوز ارائه مدارک ثبت یا تاسیس شرکت و ضمانت نامه حسن اجرای تعهدات مورد تایید بانک مرکزی است.

دریافت استعلام از اماکن پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و وزارت امور اقتصاد و دارایی سازمان مالیاتی مورد نیاز می باشد.

READ  تفاوت بین ثبت شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت ارز دیجیتال

این مدارک برای ثبت شرکت ارز دیجیتال در ایران عبارتند از:

  • فتوکپی جواز تاسیس
  • فتوکپی از اساسنامه شرکت صرافی
  • گواهی مربوط به بهبود مهارت های کاری مرتبط با صرافی
  • فتوکپی از روزنامه آگهی تاسیس شرکت یا آخرین تغییرات درصورت وجود شرکت.

لازم به ذکر است که از زمان تحویل مدارک مربوطه تا زمان صدور مجوز حداکثر 6 ماه طول می کشد. در کل برای ثبت این مدل شرکت ها باید بین ۴ تا ۶ ماه زمان در نظر داشته باشید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان ما به بررسی شرایط ثبت شرکت ارز دیجیتال در ایران پرداختیم. اما نکته آخر این که دریافت مجوز ثبت شرکت ارزهای دیجیتال نیاز به تخصص هایی در امور حقوقی و کارشناسی خاص خود دارد. به همین جهت موسسه تیرگان ثبت آمادگی خود را جهت هر گونه مشاوره و راهنمایی در مورد ثبت شرکت ارز دیجیتال اعلام می نماید. این مؤسسه با وجود کارسناسان حقوقی خود در کمترین زمان ممکن و از طریق راه های قانونی آمادگی آن را دارد تا شما را در امر ثبت شرکت ارزهای دیجیتال یاری کند.

 

بازگشت به بالای صفحه