رد کردن لینک ها

ثبت شرکت تعاونی توزیع

شرکت ها در قالب های مختلف در ایران فعالیت می کنند. یکی از این نوع شرکت ها که فعالیت های توزیعی دارند نوع تعاونی توزیعی می باشد که در نوشته پیش رو در مورد آن توضیح خواهیم داد. هدف ما در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان بررسی ثبت شرکت تعاونی توزیع است. برای این که بتوانید در ارتباط با شرکت ها و مدل های مختلف آن ها اطلاعات کسب کنید، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تعریف شرکت تعاونی

شرکت تعاونی به شرکت هایی گفته می شود که بین اشخاص حقیقی برای فعالیت در امور مربوط به توزیع و تولید در جهت اهداف مطرح شده در قانون تعاونی تشکیل می شود. هدف شرکت های تعاونی کمک به بهبود وضع اقتصادی و رفاه شرکا و تامین نیازمندی و حوائج اعضا می باشد. با این توضیحات متوجه خواهیم شد که هدف شرکت تعاونی کمک به بهبود وضعیت اقتصادی اعضا می باشد. در صورتی که دیگر شرکت ها مانند سهامی عام و خاص کسی دارای  سود منافع و بهره دهی نمی باشد.

انواع شرکت های تعاونی

شرکت های تعاونی به صورت کلی به چهار دسته تقسیم می شوند. برای ثبت شرکت تعاونی توزیع می توانید آن را در ابتدای راه برگزینید‌. گزینه های مختلف عبارتند از:

 • شرکت تعاونی تولیدی
 • مدل شرکت تعاونی توزیعی
 • شرکت تعاونی اعتباری
 • مدل شرکت تعاونی چند منظوره

در مورد شرکت تعاونی توزیعی باید اشاره داشت به شرکتی گفته می شود که در امور مربوط به تهیه و توزیع کالا، مسکن،  خدمات و سایر نیازمندی های اعضای شرکت فعالیت می کنند.

انواع شرکت های تعاونی

مراحل ثبت شرکت تعاونی توزیع

برای تاسیس هر شرکت تعاونی بایستی ابتدا هیئتی بنام هیئت مؤسس تشکیل شود. نکته مهم این که تعداد اعضای آن نبایستی کمتر از سه نفر باشد. اعضای هیئت مؤسس باید مدارک مورد نیاز را به اداره تعاونی ارائه دهند که عبارتند از:

 • کپی شناسنامه و مدارک تحصیلی
 • کپی گواهینامه پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • آماده کردن طرح توجیهی

اگر تمایل دارید که روند کاری و ثبت شرکت شما به سرعت صورت گیرد باید مدارک را کامل تحویل دهید. در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در وب سایت ثبت تیرگان در ارتباط باشید.

وظایف هیئت مؤسس شرکت تعاونی توزیع

شرکت تعاونی توسط هیئت مؤسس تاسیس می شود و سپس کسانی که شرایط عضویت را دارند دعوت می کند. هیئت مؤسس ابتدا به تهیه طرح و اساسنامه و دیگر مشخصات تعاونی می پردازد. بعد اقدام به دریافت موافقت نامه تشکیل تعاونی از وزارت تعاون می کند. بعد از دریافت اجازه نامه ثبت شرکت تعاونی توزیع از وزارت تعاون شرکت مورد ثبت واقع می شود. در مرحله آخر پروانه تاسیس شرکت تعاونی توسط وزارت تعاون صادر می شود. اعضای هیئت مدیره و بازرس های شرکت تعاونی توسط اعضا در جلسه مجمع عمومی عادی،  انتخاب می شوند. در شرکت های تعاونی تمامی اعضا با هم برابرند و همه همکار می شوند.  از نظر نژاد، زبان، پوست،  ملیت, شغل هیچکدام از اعضابردیگری برتری نخواهند داشت. ثبت شرکت تعاونی توزیع شرایط دیگری هم دارد که در ادامه برخی از مهم ترین ها را بررسی خواهیم کرد.

شرایط هیئت مدیره

هئیت مدیره در روند ثبت شرکت تعاونی توزیع، باید شرایط خاص خود را داشته باشد. در این بخش از مقاله ما به بررسی شرایط این افراد پرداخته ایم. اساسی ترین مشخصه ها برای افراد هیئت مدیره عبارتند از:

 • تابعیت جمهوری اسلامی
 • ایمان، تعهد و همچنین داشتن التزام به اسلام
 • سابقه کاری مفید و داشتن اطلاعات لازم در رابطه با انجام وظایف متناسب تعاونی مربوط
 • عدم ممنوعیت قانونی و حجر
 • عدم عضویت در گروه های محارب

اعضای هیئت مدیره نباید جرائم امنیت و جعل اسناد، عدم ارتشاء اختلاس، کلاهبرداری، خیانت در امانت، تدلیس، تصرف غیر قانونی در اموال دولتی و ورشکستگی به تقصیر یا تقلب را داشته باشند. در غیر این صورت شرایط عضویت برای این گروه از افراد وجود ندارد. به همین دلیل سابقه این افراد اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان یکی از مهم ترین روند های ثبت شرکت را بیان کرده ایم. ما روند ثبت شرکت تعاونی توزیع را توضیح داده ایم. در عین حال برای شما مدارک مورد نیاز، مراحل و شرایط را نیز بیان کرده ایم. در عین حال نکته مهم دیگر در ارتباط با هیئت مدیریه می باشد که توضیحات کاملی در این باره داده شده است. اگر تمایل دارید در زمینه ثبت شرکت و برند فعالیت کنید، می توانید با کارشناسان ما در وب سایت ثبت تیرگان در ارتباط باشید.

بازگشت به بالای صفحه