رد کردن لینک ها

دلایل رد صورتجلسه تغییرات شرکت

شرکت های تجاری و خدماتی در طول دوران فعالیت سالانه خود گاهی به دلایل مختلف صورتجلسه های گوناگونی از سوی هیئت مدیره برگزار می کنند که می تواند به دلایل مختلف و در زمان های گوناگونی باشد‌‌. این صورتجلسه ها می تواند در مورد تصمیمات جدید هیئت مدیره برای امور اداری یا در مورد قوانین داخلی شرکت باشد. از جمله این صورتجلسه ها می توان مسئله تغییرات در شرکت ها را نام برد. این تغییرات می تواند در مورد جابجایی های مسئولین و کارهای محوله به آنان  و یا مصوبات جدید مدیریتی باشد. ممکن است دلایلی باعث رد صورتجلسه تغییرات شرکت باشد. در مقاله پیش رو از وب سایت ثبت تیرگان در مورد دلایل رد صورتجلسه تغییرات شرکت توضیحاتی خواهیم داد.

صورتجلسه تغییرات شرکت

قبل از بررسی شرایط و دلایل رد صورتجلسه تغییر ات شرکت، اصل صورت جلسه را بررسی می کنیم.  بعضی از مواردی که صورتجلسه تغییراتی در شرکت ها ایجاد می کند عبارتند از:

و دیگر موارد که بررسی دقیق این موارد احتیاج به تشکیل جلسه هیئت مدیره شرکت دارد.

تشکیل جلسه برای تغییرات شرکت

همان طور که می دانید هدف ما بررسی دلایل رد صورتجلسه تغییر ات شرکت می باشد. از این رو باید جزئیات بسیاری را بررسی کنیم. شرایطی که باعث تشکیل جلسه تغییرات در شرکت ها می گردد و تنطیم صورتجلسه شرکت ها به شرح زیر هستند:

READ  نقل و انتقال سهام

تصمیم گیری در شرکت ها توسط افرادی گرفته می شود که بر اساس قانون و اساسنامه های مربوط به شرکت صلاحیت این کار را داشته باشند. البته این تصمیم گیری شامل قوانینی که مربوط به قانون تجارت می باشد سندیت ندارد و تصمیم گیری در مورد آن در حیطه هیئت مدیره نمی باشد.

حضور بیش از نیمی از اعضای هییت مدیره برای تشکیل جلسه تغییرات شرکت الزامی می باشد. تصمیمات تغییراتی در شرکت بایستی رای بیشتر نیمی از اعضای هیئت مدیره را داشته باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که اعضای هیئت مدیره شخصا بایستی در جلسه تعییرات شرکت حضور داشته باشند و حضور وکیل در حد نصاب رای گیری منظور نخواهد شد.

تمامی موارد تشکیل جلسه تغییرات باید به گونه رسمی و همراه دعوتنامه باشد.  معین شدن حضور در جلسه با تاریخ، ساعت، محل حضور و چگونگی حضور به گونه ای رسمی و در اساسنامه شرکت مشخص شده باشد.

شرایط دیگری نیز باعث تشکیل این جلسات می گردد مانند تصمیمات هیئت مدیره در مورد موضوعات شرکت و سایر موارد که به همین چندمورد بسنده می کنیم.

تشکیل جلسه برای تغییرات شرکت

شرایط مهم صورتجلسه

مواردی اصلی نوشت صورت جلسه به شرح زیر است:

 • عنوان صورتجلسه که بایستی در سرفصل قید گردد
 • دستور موضوعی جلسه
 • زمان بر گزاری جلسه
 • مشخصات اعضای شرکت کننده در جلسه
 • زمان و تاریخ برگزاری جلسه
 • مشخصات اعضای شرکت کننده در جلسه با ذکر حفظ سمت و مسئولیت
 • مکان برگزاری جلسه
 • مطالب مطروحه در جلسه
 • تصمیماتی که در جهت تغییرات در جلسه گرفته می شود
 • تعیین تکلیف جلسه بعدی که توسط رئیس جلسه و با توافق اعضا مشخص می شود.
 • اسم و امضای افراد حاضر در جلسه
READ  ثبت شرکت امور سازمان بهزیستی

دلایل رد صورتجلسه تغییرات شرکت

دلایلی که موجب رد شدن صورتجلسه تغییرات در شرکت می گردد که عبارتند از:

صورتجلسه مجزا

هنگامی که هیئت موسس شرکت تصمیم به انجام تغییرات همزمان در شرکت را دارند(مانند تغییر اعضا، تغییر سهام، تغییر آدرس و …) بایستی برای هر کدام صورتجلسه ای مجزا تعریف و تنظیم کنند.

انتخاب صحیح نوع صورتجلسه با توجه به نوع شرکت

این موضوع بسیار مهمی است. به عنوان مثال برای انحلال یک شرکت با مسئولیت محدود حتما بایستی صورتجلسه مجمع فوق العاده تنظیم گردد. اگر صورتجلسه انحلالی با نام های دیگری صورت گردد دارای اعتبار نخواهد بود. این مطلب در میان دلایل رد صورتجلسه تغییر ات شرکت اهمیت زیادی دارد‌. متن صورتجلسه تغییرات بایستی دقیق و عینا مانند نمونه ارائه شده از اداره ثبت شرکت ها تنظیم نمائید.

شما نباید مدل های مختلف از صورتجلسه را در یکی ترکیب کنید. نام ها و عناوین صورتجلسه مانند مجمع عمومی فوق العاده و عادی به صورت فوق العاده را عنوان نکنید. چرا که باعث مردودیت آن از جانب اداره ثبت شرکت ها می شود.

شماره رهگیری و خوانایی صورتجلسه تغییرات شرکت

شماره رهگیری صادر شده جهت صورتجلسه شما رکن اصلی شناسایی و پذیرش صورتجلسه می باشد. بنابراین حتما در برگه صورتجلسه شماره رهگیری و بارکد ‌درج گردد.

نکته مهم این که ناخوانا بودن متن صورتجلسه و یا کد رهیری و موارد این چنینی به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل رد صورتجلسه تغییر ات شرکت شناخته می شود. در این مورد و دیگر موارد می توانید با استفاده از مشاوره های کارشناسان موسسه تیرگان به اهداف خود نزدیک تر شوید.

READ  انحلال شرکت با مسئولیت محدود

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان ما به بررسی دلایل رد صورتجلسه تغییرات شرکت پرداختیم. در این مسیر نکات مهمی را برای رد تغییرات بررسی کردیم. برای اطلاعات دقیق تر در ارتباط با روند ثبت شرکت ها و سایر قوانین با ما در ارتباط باشید.

بازگشت به بالای صفحه