رد کردن لینک ها

ثبت برند به نام دو نفر چگونه است و آیا این مسئله امکان پذیر می باشد؟

ثبت برند و ثبت شرکت، ویژگی ها و شرایطی دارد که هر متقاضی باید از آن ها اطلاع داشته باشد. اطلاع از این موارد منجر به موفقیت در زمینه فعالیت افراد می شود. شرکت ها با ثبت شدن مزایای بسیاری را خواهند داشت که می توان به موفقیت در آن اشاره کرد. از این رو ما در این مقاله از تیرگان ثبت یکی از مسائل مهم برای ثبت شرکت را بیان نموده ایم. در واقع در ادامه به مسئله ثبت برند به صورت کلی و ثبت برند به نام دو نفر خواهیم پرداخت. جهت کسب اطلاعات دقیق تر می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

ثبت برند

اگر بخواهید برندی را به ثبت برسانید اولین گام در این راه انتخاب یک نام مناسب می باشد. البته بایستی یادآور شویم که از اسامی مشهور یا نام جغرافیایی نمی توانید استفاده کنید. برای این که اظهار نامه شما برای ثبت برند پذیرفته نخواهد شد. البته بیشترین تشابه اسمی نیز در طبقاتی است که دارای متقاضی بیشتری می باشد. در عین حال موارد دیگری هم موجود است که باید آن را رعایت کنید. برای هر شرکت قوانین خاصی وجود دارد. در ادامه اما به بررسی مهم ترین موارد برای ثبت شرکت در حالتی خاص می پردازیم.

مزایای ثبت برند

قبل از بررسی امکان ثبت برند به نام دو نفر لازم است نکاتی درباره ثبت برند به صورت کلی و فرایند ثبت برند را بررسی کنیم. برخی از فواید ثبت برند برای کسب و کارها عبارتند از:

  • ایجاد تمایز میان کالا و خدمات یک کسب و کار و رقبا و محصولات مشابه آن
  • امکان ورود به بازارهای گسترده کشوری، منطقه ای و بین المللی
  • جلب اعتماد بیشتر مشتریان و سرمایه گذاران و افزایش سود
  • توانایی جذب نمایندگی
  • امکان حمایت از برند و حقوق مالکیت فکری کسب و کار
READ  ثبت برند بیسکوییت + مدارک مورد نیاز برای ثبت

اما‌ این که ثبت برند برای دو نفر ممکن است یا خیر در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

ثبت برند برای دو نفر امکان پذیر می باشد؟

منظور از امکان ثبت برند برای دو نفر این است که یک برند مشخص و معین همزمان در اداره ثبت مالکیت فکری به نام دو نفر به ثبت برسد. در تحلیل این موضوع بایستی گفت که اصولا فلسفه ثبت برند این است که از سوءاستفاده دیگر رقبا از شهرت تجاری کسب و کار جلوگیری شود. به خاطر همین ثبت نمودن برند یک کالای خاص تنها برای یک متقاضی امکان پذیر است. بدین معنی که اگر یک برند به نام یک نفر به ثبت رسیده است شخص دومی نمی تواند نسبت به آن برند ادعای مالکیت کند. بنابراین به صراحت می توان گفت که “ثبت برند به نام دو نفر امکان پذیر نمی باشد”.

ثبت برند برای دو نفر امکان پذیر می باشد؟

‌ اما به هر حال چنین اتفاق هایی می افتد. به خصوص در مورد برندهای خارجی در دخل ایران موارد متعددی مشاهده گردیده است. از آنجایی که برندهای خارجی چندان از سوء استفاده از برند خود در ایران اطلاعی ندارند می توان مواردی از ثبت برند مشابه با برند خارجی در ایران نام برد. در هر صورت در ایران امکان ثبت یک برند برای دو نفر وجود ندارد. اگر در مواردی چنین اتفاقی رخ دهد صاحب اولیه اصلی برند می تواند نسبت به شخص دوم اقامه دعوی کند.

اگر ثبت برند برای دو نفر اتفاق افتاده باشد چه کاری می توان کرد؟

الان که مشخص شد امکان ثبت برند برای دو نفر وجود ندارد و قانونا ممنوع می باشد به سراغ بررسی حقوقی این مسئله خواهیم رفت. منظور از ثبت برند به نام دو نفر در این است که می تواند هم ثبت برند تکراری باشد و هم ثبت برند با اندکی تغییر در نام علامت تجاری را در برگیرد. به طور کلی زمانی که برند شما با ثبت دوگانه یا نقض علامت تجاری در فضای مجازی و یا حقیقی مواجه می شود طرح شکایت در دادگاه کیفری یک اقدام مهم و ضروری است. بعد از رسیدگی به پرونده تخلف معمولا مجازات متخلف ابتدا جزای نقدی و همچنین حذف و معدوم سازی کلیه محصولات و تبلیغات با نام برند مورد نظر می باشد.

READ  تبدیل شرکت ها به یکدیگر

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تیرگان ثبت ما به بررسی یکی از مسائل مهم پرداخته ایم. ما در این نوشته ثبت برند به نام دو نفر را بررسی نموده ایم. قوانین و مقررات آن را نیز برای شما ارائه داده ایم. جهت کسب اطلاعات دقیق و اطلاع از شرایط ثبتی انواع شرکت ها و یا برند ها می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

بازگشت به بالای صفحه