رد کردن لینک ها

ثبت انواع شرکت بسته بندی

در دنیای تجارت و اقتصاد یکی از مراحلی که جزو تولید می باشد و از ارکان آن به حساب می آید صنعت بسته بندی می باشد. امروزه این صنعت را می توان به عنوان جذب کننده مشتری به سمت کالای تولیدی به حساب آورد. شاید در زمان های قبل مردم بسته بندی برایشان مهم نبود. اما امروزه یک بسته بندی زیبا می تواند مشتری را به سمت خود جذب کند.‌ برای این که  صنعت بسته بندی نظمی داشته و وجه قانونی به خود بگیرد بهترین کار این است که کار بسته بندی مواد و کالای خود را در قالب شرکت انجام دهیم. با ذکر این مقدمه در نوشته پیش رو از تیرگان ثبت به مسئله ثبت شرکت بسته بندی خواهیم پرداخت.

انواع بسته بندی ها

بسته بندی ها در مجموع به دو روش انجام می گیرند.

بسته بندی بهداشتی

در این روش بسته بندی به صورت کاملا بهداشتی انجام می پذیرد. این نوع بسته بندی بیشتر مختص مواد غذایی و دارویی می باشد.

بسته بندی غیر بهداشتی

این روش بسته بندی ویژه کالاهایی می باشد که رعایت بهداشت ضروری نبوده و هدف از بسته بندی فقط نگهداری منظم کالا می باشد.

انواع بسته بندی از لحاظ جنسیت

این بسته بندی ها نیز شامل موارد زیر می شود.

بسته بندی در ظروف شیشه ای

این روش مخصوص بسته بندی مواد غذایی مانند انواع مربا، ترشی و دیگر مواد غذایی می باشد. معمولا شرکت های تولیدی محصولات غذایی به خاطر اطمینان از کیفیت و سلامت کالای تولیدی خود کار بسته بندی را خود انجام می دهند.

READ  ثبت شرکت نفت و گاز | شرایط تاسیس + حوزه فعالیت شرکت های انتظامی

بسته بندی فلزی

این روش هم برای بسته بندی مواد غذایی و انواع کنسرو و کمپوت استفاده می شود قسمت داخلی و خارجی این قوطی های فلزی بایستی ضد زنگ بوده و استفاده از آن تاریخ مصرف معینی دارد.

بسته بندی پلاستیکی

این بسته بندی به دو روش بهداشتی و معمولی صورت می پذیرد. روش بهداشتی استفاده از پلاستیک های مخصوص می باشد که برای بسته بندی مواد بهداشتی و آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد. مانند ظروف بسته بندی انواع شوینده ها و شامپو و غیره. دسته دوم ظروف پلاستیکی هستند که رعایت اصول بهداشتی الزامی نیست. فقط استحکام ظرف مورد اصلی می باشد. مانند ظروف پلاستیکی مخصوص نگهداری انواع روغن ماشین، رنگ و دیگر موارد ….

بسته بندی کاغذی

بسته بندی کاغذی که به‌صورت جعبه و پاکت می باشد. این نوع بسته بندی نیز به دو روش بهداشتی و معمولی می باشد. روش بهداشتی مخصوص مواد غذایی مانند بیسکویت ها و حبوبات می باشد و بسته بندی معمولی که ویژه دیگر اقلام می باشد.

ثبت شرکت های بسته بندی

بعد از آشنایی تقریبی با نوع بسته بندی و مواد مورد استفاده  در بسته بندی توضیحاتی نیز درباره شرکت های بسته بندی خواهیم پرداخت. معمولا شرکت های بسته بندی صنعت مکمل و مستقلی می باشند که در کنار کارخانه های تولیدی فعالیت می کنند. ثبت شرکت بسته بندی نیز شرایط خاص خود را دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

ثبت شرکت های بسته بندی

ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی مواد غذایی به خاطر ارتباط مستقیم با سلامتی مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. مجوز های لازم برای شرکت بسته بندی مواد غذایی می تواند از طرف ارگان های مختلفی صادر گردد. بسته به شرایط شما این مجوز می تواند توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت یا سازمان جهاد کشاورزی صادر گردد. آن چه مسلم است مجوز بسته بندی مواد غذایی نسبت به تولید آن راحت تر می باشد. در مسیر ثبت شرکت مواد غذایی این موارد مهم است:

 • مکان فیزیکی کارخانه
 • متراژ کارخانه
 • رعایت استانداردها
 • رعایت فاصله مکانی با دیگر مشاغل
 • فرایند امور مربوط به شهرداری
 • درخواست ثبت اراضی شرکتی
 • تحلیل منابع طبیعی
 • وضعیت فرایند زیست محیطی
 •  امور بهداشتی
 • تاییدیه سند مالکیت
READ  فرم تشکیل پرونده پیمانکاران

برای ثبت شرکت بسته بندی سهامی خاص

شرکت سهامی خاص یک شرکت بازرگانی است که سرمایه آن به سهام تبدیل شده و شرکا به میزان سرمایه مسئولیت دارند. در مرحله اول بایستی 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت در بانک بصورت سپرده باشد. کل سرمایه اولیه شرکت 1000000 ریال معادل یکصد هزار تومان می باشد. حضور حداقل سه نفر سهامدار الزامی می باشد. دو نفر بازرس مستقل نیز باید حضور داشته باشند. روند ثبت شرکت بسته بندی معمولا 20 روز طول خواهد کشید. مدارک مورد نیاز برای این کار  عبارتند از:

 • کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضا
 • گواهی عدم  سوء پیشینه برای تمامی اعضا

ثبت شرکت بسته بندی با مسئولیت محدود

این  شرکتی است که حداقل از دو نفر سرمایه گذار تشکیل شده باشد. از این رو نیازی به سپرده کردن سرمایه اولیه نزد بانک نیست. فرایند ثبت این شرکت 15 روز طول خواهد کشید. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بسته بندی با مسئولیت محدود:

 • کپی مدارک شناسایی اعضاء
 • کپی اقرارنامه به همراه امضای سهام داران
 • دو نسخه  تقاضا نامه با امضا سهامداران
 • دو نسخه فرم اساسنامه به هنراه امضا سهامداران
 • اخذ مجوز در صورتی که نیاز به اخذ مجوز باشد.

سخن آخر

در این مقاله از تیرگان ثبت ما به بررسی ثبت شرکت بسته بندی پرداخته ایم. برای ثبت شرکت از طریق قانونی و گذراندن مراحل آن موسسه ثبت تیرگان با کمال افتخار امادگی خود را جهت مشاوره و همکاری خود در تمامی مراحل تا ثبت کامل شرکت مورد نظر شما در کنارتان خواهد بود.

بازگشت به بالای صفحه