رد کردن لینک ها

ثبت شرکت پرستاری

مراقبت های پزشکی از بیماران یکی از حرفه های تخصصی جامعه می باشد که قبل از ورود به کار احتیاج به آشنایی و آموزش علمی در این زمینه دارد. امروزه شغل پرستاری بعد از طی کردن دوره های دانشگاهی و دریافت مدرک لیسانس معتبر و دارای ارزش خواهد بود. با این مقدمه در مقاله پیش رو از ثبت تیرگان در مورد ثبت شرکت پرستاری که آن را به نوعی شرکتی تخصصی و حرفه ای می توان نامید توضیحاتی خواهیم داد.

اهمیت ثبت شرکت پرستاری

در دهه های گذشته مراقبت از بیماران خصوصا در منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار گردیده است. خصوصا در یکی دو سال گذشته با شیوع بیماری کرونا اهمیت سلامتی و توجه به آن دو چندان گردیده است. همین امر موجب شده تا افراد نسبت به امور درمانی و سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهند. در گذشته مراقبت و پرستاری بیشتر ویژه افراد مسن و از کار افتاده بود. ‌اما امروزه خصوصا با شیوع ویروس و بیماری کرونا این مراقبت های ویژه به دیگر افراد نیز گسترش پیدا کرد.

با توجه به نوع بیماری(کرونا) و خطر واگیری سریع آن افراد جامعه سعی کردند تا از طریق استفاده از خدمات پرستاری موارد پیگیری و مراقبت از بیماران خود را در منزل پیگیری کنند. بنابراین با توجه به تقاضای روزافزون بیماران به اینگونه مراقبت ها احتیاج به شرکت های پرستاری که تخصص کامل در این زمینه داشتند ضروری گردید. برای ثبت شرکت پرستاری بایستی مجوز های لازم را از مراکز بهداشتی دریافت کنند که در ادامه در مورد شرایط ثبت شرکت پرستاری توضیحاتی خواهیم داد.

مراحل ثبت شرکت خدمات پرستاری

همانگونه که گفتیم برای ثبت شرکت خدمات پرستاری قبل از هر چیز بایستی مجوز های لازم را از مراجع ذیربط و البته وزارت بهداشت دریافت نماید‌. با توجه به اهمیت شرکت های پرستاری شما می توانید در زمینه های مختلف از جمله ویزیت در منزل و ارائه خدمات پرستاری در منزل و محل نگهداری بیمار و یا تاسیس مؤسسات پاراکلینیکی و تولید و توزیع و صادرات دارو می تواند فعالیت کنند.

برای این منظور بایستی مدارکی که مورد نیاز وزارت بهداشت می باشد تهیه کنید. برمبنای آن اساسنامه و موضوع شرکت خود را مورد تایید قرار داده و پس از تایید وزارت بهداشت می توانید برای ثبت عملیات شرکت خود اقدام نمایید. در مرحله بعد از عملیات ثبت بازرسان وزارت بهداشت به شرکت شما مراجعه نموده و تمام مراحل مختلفی را که انجام دادید مورد بررسی قرار خواهد داد. بعد از انجام بازررسی در صورت وجود نقض و ایرادی جهت رفع آنها دستورات لازم را داده و دوباره بازرسان به شرکت شما مراجعه خواهند نمود. بعد از انجام این کارها مراحل مختلف ثبت شرکت پرستاری عبارت است از:

مراحل ثبت شرکت خدمات پرستاری

 مرحله اول

در این مرحله بایستی قبل از هر کاری یک نام مناسب برای شرکت خود انتخاب کنید. در نامه درخواستی شما بایستی اسامی مورد نظر خود را بدون ذکر کلمه شرکت در ابتدای آن وارد کنید. بایستی 5 نام به عنوان نام شرکت به ترتیب اولویت مورد نظر خود را وارد فرم نمایید. در نهایت یکی از آنها با توجه به قوانین و قواعدی که برای انتخاب نام شرکت در نظر گرفته شده به عنوان نام اصلی شرکت شما. انتخاب خواهد شد.

مراحل بعدی

در مرحله دوم شما به عنوان متقاضی ثبت شرکت پرستاری موضوع شرکت بر اساس نوع فعالیت و همچنین مدت زمان آن بر اساس این که محدود یا نامحدود باشد. همچنین مشخص نمودن مدت فعالیت ان در صورت محدود بایستی حداکثر مدت فعالیت به صورت ماهیانه قید گردد.

در این مرحله بایستی مرکز اصلی شرکت را با کد پستی و وهمچنین یک تلفن ثابت در اختیار مراجع مربوطه قرار دهید.

مشخص نمودن سرمایه اولیه شرکت همچنین مشخص نمودن مقدار سهم شرکاء در این مذحله مشخص خواهد گردید.

در مرحله بعد ثبت شرکت پرستاری متقاضی ثبت شرکت بایستی سمت و مشخصات تمامی اعضای شرکت را وارد کند. اطلاعات مربوط به نمایندگان حقوقی و همچنین اطلاعات مربوط به تاسیس شعبه های دیگر. در صورتی که احتیاج به ثبت شعبه باشد بایستی آن را ثبت کنید.

دراخرین مرحله بایستی کلیه مدارک مورد نیاز را بعد از تایید در اختیار مراجع ادراره کننده ثبت شرکت پرستاری قرار دهید.

ثبت انواع شرکت های پرستاری

مدل های مختلف شرکت ها عبارتند از:

ثبت شرکت پرستاری با مسئولیت محدود

در صورتی که شرکت پرستاری را در این قالب می خواهید به ثبت برسانید بایستی مدارک زیر را آماده کنید.

  • کپی کارت ملی برابر باصل کلیه سهام داران که بایستی در مراجع قضایی و دفاتر اسناد رسمی صورت پذیرد.
  • فتوکپی برابر با اصل شناسنامه شرکاء و مدیران.
  • تقاضا نامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در دو برگ و تکمیل آن و امضا ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران.
  • 2 برگ شرکت نامه و تکمیل و امضای آن توسط کلیه سهامداران
  • 2 جلد اساسنامه و امضا تمام صفحات توسط سهام داران
  • صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره در دو نسخه که به امضای سهام داران و بازرسین شرکت رسیده باشد.
  • دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز به مجوز
  • تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی مبنی بر غیردولتی بودن شرکت
  • معرفی نامه نمایندگان در حالتی که سهام داران و اعضای هیئت مدیره از بیت اشخاص حقوقی باشند. ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس با آخرین تغییرات مربوط به آن
  • گواهی عدم سوء پیشینه برای همه افراد شرکت

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان ما به بررسی ثبت شرکت پرستاری پرداختیم. اما نکته آخر این که چون شرکت پرستاری باید مورد اعتماد مردم باشد بهترین کار برای ثبت شرکت از مسیر قانونی مراجعه به مؤسسات حقوقی ثبت شرکت ها می باشد‌.

بازگشت به بالای صفحه