رد کردن لینک ها

ثبت شرکت های تخصصی

در جامعه امروزی برای فعالیت های منظم و قانونمند وجود شرکت های مختلف در زمینه های تجاری و خدماتی لازم و ضروری می باشد‌. در دهه های اخیر شرکت هایی در زمینه های تخصصی نیز وارد عرصه جامعه گردیده اند‌. این شرکت ها در زمینه موضوعات خاص فعالیت می کنند. در مقاله پیش رو از وب سایت ثبت تیرگان در مورد ثبت شرکت های تخصصی توضیحاتی خواهیم داد.

شرکت های جدید و تخصصی

در ساختار قدیمی می توان شرکت هایی با شاخ و برگ زیاد و بسیار تنومند را دید. شرکت های قدیمی ترجیح می دادند تمامی وظایف  و فعالیت هایشان را خودشان مدیریت کنند و همه چیز تحت نظارت خودشان باشد. اما شرکت های امروزی با ساختار نوین بر خلاف شرکت های قدیمی ترجیح می دهند ساختاری چابک داشته باشند. شرکت های جدید و تخصصی سعی می کنند فعالیت هایی را که جلوی تمرکز و سرعت آنها را می گیرد از خود دور کنند. بنابراین می توان نتیجه گیری کرد که شرکت های امروزی شرکت های تخصصی تری هستند شرکت های جدید با ساختار نوینی که دارند سعی می کنند بر موضوع خودشان متمرکز باشند.

انواع شرکت های تخصصی

با توجه به توضیحات داده شده می توان گفت شرکت های تخصصی شرکت هایی هستند که فعالیت ها و کارهایشان را بر یک موضوع متمرکز می کنند و به همین دلیل خروجی باکیفیت تری دارند. برای نمونه می توان از شرکت های تخصصی در زمینه حسابداری ، شرکت های پشتیبانی، شرکت های مهندسی و دیگر نوع این شرکت ها با توجه به این توضیحات می توان شرکت های تخصصی را به انواع زیر تقسیم کرد:

READ  ورشکستگی

شرکت های تولیدی و تامین کننده

ثبت شرکت های تخصصی در بخش های مختلفی اتفاق می افتد. این شرکت ها در زمینه تولید مواد اولیه خاص و تولید یک یا چند محصول تخصصی فعالیت می کنند. از تولیدات این شرکت ها می توان به عنوان تولیدات آماده سازی یا تمام کننده استفاده نمود.

شرکت بازرگانی

تعداد بسیار بالایی از شرکت های تخصصی در زمینه بازرگانی فعالیت دارند. فعالیت این شرکت ها عمدتا برای تامین نیاز بازار و یا نیاز دیگر شرکت ها خصوصا شرکت های تولیدی فعالیت می کنند. زمینه فعالیت این شرکت ها ممکن است در تهیه مواد اولیه و یا دستگاه ها و قطعات مورد نیاز آنها خلاصه شود.

شرکت های خدماتی

ثبت شرکت های تخصصی در بخش های خدماتی هم دیده می شود. این شرکت ها در قالب خدمات نظافتی، پرستاری، حمل و نقل و از این قبیل کارها فعالیت می کنند. در واقع این شرکت ها به صورت تخصصی در حوزه خدمات فعال هستند. مانند شرکت های مخصوص حمل و نقل اثاثیه منازل، شرکت های خدماتی مخصوص نظافت منازل و ادارات و غیره از این نوع شرکت ها می باشند.

ثبت شرکت های تخصصی فنی و مهندسی

این گونه شرکت ها فعالیت های مهندسی و یا فنی یک شرکت را در قالب موضوعات مشاوره ای انجام می دهند‌. مانند عهده دار شدن مهندسی محصول یک کارخانه تولیدی که می تواند مبنای کنترل کیفی و یا موضوعاتی از این قبیل باشد.

شرکت های پیمانکاری

این قالب شرکت ها (پیمانکاری) امروزه گستردگی زیادی دارند و برای انجام بسیاری از امور وکارها ثبت می شوند‌. ثبت شرکت های تخصصی پیمانکاری می تواند در زمینه ساخت و ساز، تامین، تجهیز و خدمات فروش دید. لازم به ذکر است شرکت های پیمانکاری بخاطر اهمیتی که دارند رتبه بندی می شوند.

READ  ثبت شرکت بازرگانی و شرایط آن

ثبت شرکت های تخصصی علمی

این نوع شرکت های تخصصی بیشتر در قالب تحقیق و توسعه و اجرای پروژه های علمی فعال هستند. در این زمینه می توان به شرکت های دانش بنیان اشاره نمود.

شرکت های انفورماتیک یا فناوری اطلاعات(IT)

این شرکت ها خدمات تخصصی IT را ارائه می دهند‌. امروزه بسیاری از ساختمان ها و پروژه های شهری نیاز به تکنولوژی و فناوری نوین اطلاعات دارند. امروزه این شرکت ها با توجه به پیشرفت تکنولوژی در حال رشد سریع می باشند. از جمله این شرکت ها می توان به شرکت های هوشمندسازی و شرکت های نرم افزاری اشاره نمود.

لزوم ثبت شرکت های تخصصی

همانگونه که توضیح داده شد امروزه شرکت ها بیشتر جنبه تخصصی یافته اند و لزوم ثبت شرکت های تخصصی از ضروریات می باشد. امروزه اکثر شرکت های تولیدی و خدماتی دوست دارند که برخی از امور و کارهای شرکت خود را به شرکت های خاص واگذار کنند‌. مثلا یک کارخانه بزرگ تولیدی ممکن است امور حسابداری و یا توزیع محصولات خود را به شرکت های تخصصی واگذار کنند.

از این رو ثبت شرکتهای تخصصی را می توان یک بازی دو سربرد نامید‌‌. هم که برای هر دو طرف قرارداد برد به همراه دارد. البته بایستی این نکته را متذکر شویم که شرکت های تخصصی علاوه بر داخل کشور در سایر کشورها و مناطق دنیا نیز کارایی خاص خود را دارند. مانند شرکت های حمل و نقل. بنابراین ضرورت ثبت شرکت های تخصصی بیشتر از قبل نمایان می گردد. در ادامه به روش ثبت شرکت های تخصصی پرداخته و در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

READ  قوانین ثبت شرکت های نسبی

روش ثبت نمود شرکت های تخصصی

همانگونه که در توضیحات قبل گفته شد شرکت های تخصصی طیف گسترده و وسیعی دارند. بنابراین می توان گفت ثبت شرکت های تخصصی هم طیف خاص خود را دارد و در قالب های هفت گانه شرکت ها به ثبت می رسند. با توجه به دامنه فعالیت گسترده این شرکت ها می توان گفت که ثبت این شرکت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است‌‌.

سخن آخر

به عنوان نکته پایانی در زمینه ثبت شرکت های تخصصی می توان گفت به خاطر پیچیدگی موضوع و این که در مسیر ثبت این شرکت ها دچار اشکال نشوید بهترین راهکار انجام مشاوره و راهنمایی با خبرگان این امر است. شرکت تیرگان ثبت افتخار آن را دارد که در زمینه ضمن مشاوره و راهنمایی شما عزیزان با حضور کارشناسان حقوقی خود شما را در راه ثبت شرکت های تخصصی از روند های قانونی یاری کنند‌. افتخار کاشناسان حقوقی ما در تیرگان ثبت خدمت به شما عزیزان می باشد.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه