رد کردن لینک ها

ثبت شرکت تولید مواد ضد عفونی کننده

بهداشت و سلامتی فردی و اجتماعی هر دو رکن اصلی سلامتی فرد و جامعه می باشند. تهیه و تولید مواد بهداشتی که با سلامت جامعه و فرد سر و کار دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و نظارت خاصی را می طلبد. به همین خاطر نیز حساسیت ها در این مورد بسیار بالاست و نظارت های چندگانه و سخت گیرانه ای را می طلبد. با ذکر این مقدمه در مقاله پیش رو از وب سایت ثبت تیرگان به مراحل ثبت شرکت تولید مواد ضد عفونی کننده خواهیم پرداخت و در این مورد توضیحاتی خواهیم داد.

تعریف مواد ضدعفونی کننده

قبل از هر‌ چیز بهتر است تعریفی از مواد ضد‌عفونی کننده داسته باشیم. Disinfectant یا مواد ضدعفونی کننده به موادی می گویند که برای ضدعفونی کردن سطوح به کار می روند. ضد عفونی کننده ها در واقع قابلیت از بین بردن میکروب، باکتری و هرنوع آلودگی را دارند. عملکرد این مواد بدین صورت است که با تاثیر و تخریب دیوار سلولی یا سیستم متابولیسم باکتری ها  و مشتقات آن باعث از بین رفتن آنها می شوند.

البته لازم به ذکر است داروها و موادی که برای از بین بردن آلودگی ها و میکروب ها برای بدن انسان استفاده می شود با موادی که برای از بین بردن میکروب و آلودگی در سطوح استفاده می شود کاملا متفاوت بوده و به هیج وجه نباید از مواد ضد عفونی کننده و نابود کننده میکروب ها که مخصوص سطوح هستند برای انسان ها استفاده کرد. ثبت شرکت تولید مواد ضد عفونی کننده به شما در مسیر نتیجه اساسی کمک می کند.

انواع ضد عفونی کننده ها

این مواد انواع گوناگونی دارند که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند و نمی توان همه سطوح و یا دیگر اشیاء را با یک نوع مواد ضد عفونی کننده تمیز کرد. از همین رو انواع گوناگونی از این مواد تولید می گردد. مانند انواع الکل، ضدعفونی کننده هوا،  پراکسی اکسیدها، آلدئیدها،  اکسید کننده ها، کاتیون،  آمونیوم نوع چهارم، یاولن، کلر و دیگر انواع مواد ضد عفونی کننده.

انواع ضد عفونی کننده ها

ضرورت های ثبت شرکت تولید مواد ضد عفونی کننده

مواد ضدعفونی کننده امروز در سراسر جهان یک نیاز ضروری می باشد. در همه موقعیت های عمومی و خصوصی کارایی دارد. با وجود بیماری های واگیر مانند کرونا امروزه تولید این مواد ضرورتی دو چندان یافته. بخاطر همین است که ضرورت ثبت چنین شرکت هایی بیشتر از همیشه احساس می شود. این ضروریات عبارتند از:

 • کسب مجوز از وزارت بهداشت یا سازمان غذا و دارو
 • تاکید و اشاره بر صادرات و یا واردات مواد اولیه و تهیه، تولید و پخش

اما رایج ترین و متداول ترین نوع قالب مورد ثبت شرکت برای تولید مواد ضدعفونی کننده دو نوع می باشد:

در ادامه این مقاله در مورد موارد مهم دیگری هم توضیحاتی خواهیم داد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت تولید مواد ضد عفونی کننده

این مدارک عبارتند از:

 • تصویر کارت ملی و شناسنامه مؤسسین، سهامداران و بازرسین
 • تصویر مجوز صادر شده از مرکز و مراجع ذیصلاح
 • مدرکی دال بر حداقل 30 درصد سرمایه برای شرکت های سهامی خاص نزد بانک
 • تعداد دو سند از صورتجلسه هیئت موسس
 • دو نسخه اظهارنامه و تقاضا نامه شرکت
 • تعداد دو نسخه اساسنامه شرکت ها
 • دو نسخه تایید نام شرکت از اداره ثبت شرکت ها
 • تعیین میزان سهام یا سهم الشرکه هر یک از اعضای شرکت
 • مشخص کردن هیئت مدیره
 • تعیین صاحب شخص حق امضا
 • وکالت نامه وکیل دادگستری (‌در صورتی که امور مربوط به ثبت شرکت توسط وکیل صورت می پذیرد)

توجه داشته باشید که شما با ثبت شرکت تولید مواد ضد عفونی کننده می توانید نتیجه مهمی در این زمینه بگیرید. با توجه به اهمیت این موضوع، بهترین کار این است که با متخصصان در این زمینه مشورت نمایید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان ما به بررسی شرایط ثبت شرکت تولید مواد ضد عفونی کننده پرداختیم. برای ثبت شرکت مواد ضد عفونی کننده علاوه بر مدارک و مراحل عمومی نیاز به مجوز از وزارت بهداشت و سازمان معاونت غذا  و دارو نیز می باشد. مؤسسه تیرگان ثبت به خاطر راحتی کار شما این افتخار را دارد که در این مسیر راهنما و یاور شما باشد. شما می توانید با سپردن کار ثبت شرکت تولید مواد ضد عفونی خود به ما ضمن اطمینان از تسریع کار از مسیرهای قانونی از راهنمایی های کارشناسان و مشاوران حقوقی ما نیز بهره بگیرید.

بازگشت به بالای صفحه