رد کردن لینک ها

ثبت برند و تاسیس کارگاه چرم

چرم را می توان یکی از قدیمی ترین چیزهایی دانست که انسان از آن به عنوان دست افزاری برای استفاده به بهره وری رساند. از زمانی که انسان آموخت از پوست حیواناتی که شکار می کند استفاده کند هزاران سال می گذرد. اما کماکان به مهم بودن استفاده از آن آگاه می باشد. امروزه نیز از پوست حیوانات(چرم) استفاده های زیادی می شود. با وجود مصنوعات دیگر و حتی وجود چرم های مصنوعی در بازار تولید ارزش چرم طبیعی نه تنها کاهش نیافته بلکه سیر صعودی نیز یافته است. با این مقدمه در مقاله پیش رو از تیرگان ثبت به چرم و اهمیت ثبت برند چرم پرداخته و در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد. اگر تمایل به ثبت شرکت دارید می توانید با مشاوران زبده ما در ارتباط باشید.

اقدامات لازم برای ثبت برند چرم

همانگونه که می دانیم صنعت چرم در کشور ما ایران از گذشته های دور رواج داشته و رقبای زیادی در این صنعت حرفه ای وجود دارد.‌ اما این دلیل نمی شود که بخواهید از این شغل پر سود کنار بکشید. صنعت چرم در ایران رونق زیادی داشته و دارد و علامت های تجاری معروف نیز در این میان کم نیست. به همین علت اگر بخواهید برندی را در زمینه چرم ثبت کنید بایستی حتما یک طراحی منحصر به فرد داشته باشید تا قابلیت ثبت داشته باشد. برندی که مشابه سایر برندها مخصوصا در طبقه همان محصول باشد قابل ثبت شدن نخواهد بود. رعایت گزینه های مورد لزوم به جهت ثبت برند دارای چالش نیست اما آنچنان آسان هم نیست که نخواهید به آن دقت کنید. این کار قواعد و الزاماتی دارد که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

مزیت های ثبت برند چرم

اگر می خواهید در زمینه مصنوعات چرمی فعالیت کنید، ثبت برند چرم مزیت های مهمی برای شما به همراه خواهد آورد که عبارتند از:

 • اگر کسی از علامت تجاری یکسان یا مشابه شما استفاده کند می توانید به راحتی از طریق قانون از فعالیت آن جلوگیری کنید.
 • می توانید خواستار رد علائم تجاری فردی که درخواست ثبت علامت مساوی با علامت شما دارد شوید.
 • می توانید خواستار باطل شدن علامت تجاری مشابه یا یکسان از علامت خودتان شوید.
 • حق استعمال علامت تجاری ( برند) منوط به موقعیت مکانی خاصی نبوده و در کل کشور یکسان می باشد. از این رو اگر فردی در هر نقطه از کشور کاری انجام دهد شما می توانید برای منع آن اقدام کنید.

مزیت های ثبت برند چرم

با بررسی این مزایا متوجه خواهیم شد که ثبت برند چرم همراه با مزایای بسیار زیادی برای تمامی متقاضیان در این زمینه می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت برند چرم

برای این که بتوانید در زمینه ثبت برند چرم اقدام کنید، باید مدارکی را ارائه نمایید. این مدارک عبارتند از:

 • اظهارنامه ثبت برند در سه نسخه
 • در صورتی که کار ثبت برند توسط وکیل قانونی پیگیری می شود یک رونوشت از گواهی وکالت نامه در تمام مراحل همراه خود داشته باشید.
 • ارایه ده نمونه از علامت به صورت گرافیکی که باعلامت الصاق شده روی اظهارنامه یکسان باشد و ابعاد آن 10×10 سانتی متر باشد. اگر علامت به مدل گرافیکی موجود نباشد10نمونه از کپی یا تصویر علامت حداکثر در این ابعاد و به شیوه ای که مرجع ثبت مناسب تشخیص دهد باید ارائه شود.
 • در صورتی که علامت شما سه بعدی است نمونه گرافیکی علامت ( تصویر دو بعدی) به طوری که از 6 زاویه متفاوت تهیه شده باشد را باید ارائه دهید.
 • مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر در مدت 15 روز از آن تاریخ تسلیم شود.
 • ارائه مجوز کاری در شاخعه مربوطه با توجه به تشخیص مرجع ثبت برند چرم
 • مدرک هویت متقاضی ( شناسنامه، کارت ملی)
 • رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی

نکته مهم این که اگر برند شما لاتین یا عربی باشد، داشتن کارت بازرگانی الزامی است.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان ما به بررسی روند و مراحل ثبت برند چرم پرداختیم. در این زمینه مدارک مربوط به ثبت برند را نیز برای شما بیان نمودیم. اما نکته آخر این که با توجه به اهمیت برند در بازار تجاری خصوصا بازار چرم برای ثبت برند خود می توانید از مؤسسه تیرگان ثبت راهنمایی، مشورت و تقاضای همکاری کنید. مشاوران و کارشناسان حقوقی مؤسسه تیرگان ثبت آمادگی کامل دارند تا با استفاده از راه های قانونی سریع نسبت به برند درخواستی شما اقدام و در کمترین زمان ممکن آن را به ثبت برسانند.

بازگشت به بالای صفحه