رد کردن لینک ها

ثبت شرکت برای گرفتن وام

شرکت ها به انجمن ها و گروهایی گفته می شود که با هدف فعالیت های تجاری، خدماتی و فرهنگی تاسیس می شوند. در همین راستا و اهداف شرکت هایی نیز وجود دارند که به هدف دریافت وام تاسیس می شوند. در مقاله پیش رو از وب سایت ثبت تیرگان در مورد ثبت شرکت برای گرفتن وام توضیحاتی خواهیم داد. امیدواریم که مفید واقع گردد.

ثبت شرکت برای گرفتن وام

همانگونه که در مقدمه گفته شد روند ثبت شرکت ها برای اهداف گوناگونی استفاده می گردد. یکی از این اهداف و دلایل دریافت وام و تسهیلات می باشد. در این مورد باید متذکر شد که برای بانک هیچ مدرکی در مورد توانایی شما برای اداره موفقیت آمیز شرکت تحت نظرتان و کسب سود مهم نمی باشد. بخاطر همین فرایند دریافت وام برای شروع کار شرکت قبل از درخواست از بانک آغاز می شود. شرایط دریافت وام بایستی قبل آماده سازی فراهم گردیده باشد.

انواع وام برای ثبت شرکت

ثبت شرکت برای گرفتن وام با توجه به نوع وام دریافتی می تواند همراه با قوانین مختلفی باشد. دریافت وام با مجوز تاسیس شرکت در قالب های مختلف فعالیتی امکان پذیر می باشد که انواع این وام ها به شرح زیر می باشد.

وام ایجاد سرمایه اولیه

این وام برای خرید تجهیزات اولیه،  ساخت و ساز ساختمان مرکز تولیدی و تاسیسات جانبی می باشد.

وام ایجاد سرمایه اولیه

وام سرمایه در گردش

این وام جهت خرید مواد اولیه، هزینل پرسنل و دیگر موارد این چنینی پرداخت می گردد.

در ادامه مقاله پیرامون مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام مورد نیاز تاسیس شرکت توضیحاتی خواهیم داد.

ثبت شرکت سهامی خاص و دریافت وام

ثبت شرکت برای گرفتن وام با توجه به مدل شرکت هم قوانین دیگری خواهد داشت. طبق قانون ثبت شرکت ها موسسین شرکت سهامی خاص بایستی 35 درصد سرمایه شرکت را تا پایان مرحله ثبت شرکت در حسابی به نام شرکت داشته باشند. همین امر باعث می گردد تا این قالب شرکت ها دارای اعتبار بیشتری نسبت به انواع دیگر قالب های شرکتی باشند. همچنین به همین علت بر اساس مقررات مربوط به تجارت ایران با ثبت شرکت سهامی خاص قادر خواهید بود تا ده برابر سرمایه اولیه شرکت وام بانکی دریافت کنید.

به همین منظور در صورتی که اعضای مؤسس شرکت سهامی خاص احتیاج به دریافت وام داشته باشند بایستی با تهیه صورت جلسه و تصویب در مجمع موسسین در سرمایه شرکت خود تغییرات ایجاد کنند. آن ها بر مبنای آن تغییرات می توانند مبلغ مورد نیاز شرکت را وام دریافت کنند. البته نکته قابل ذکر این مسئله می باشد که برای انواع شرکت ها در قالب دیگر نیز امکان دریافت وام وجود دارد. اما این وام برای شرکت های سهامی خاص راحت تر قابل دریافت می باشد. نکته مهم این که برای دریافت وام در نوع شرکت داشتن حساب جاری با گردش مالی فعال از ضروریات می باشد. مدیر عامل شرکت نیز برای دریافت وام بایستی حتما دارای سابقه و اهلیت تجاری باشد. در این روند ثبت شرکت برای گرفتن وام ساده تر خواهد شد.

دریافت تسهیلات شرکت های با مسئولیت محدود

شرکت های در قالب با مسئولیت محدود را می توان به این گونه تعریف کرد. شرکت هایی هستند با مسئولیت محدود که بین دو یا چند نفر برای فعالیت های تجاری تاسیس می گردند. در قانون ثبت این شرکت ها بدون این که سرمایه هر یک از شرکا به سهام تقسیم گردد فقط به انداره سرمایه ای که در شرکت دارند در مقابل بدهی ها و دریافتی های شرکت مسئولیت دارند. بر همین مبنی در برابر دریافت وام و تسهیلات بانکی نیز مسئولیت خاص خود را دارند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان ما به بررسی ثبت شرکت برای گرفتن وام پرداختیم. اما  نکته آخر در ارتباط با ثبت شرکت برای گرفتن وام بایستی گفت که نوع ثبت شرکت مسلما به شرایط و عوامل زیادی وابسته می باشد‌. در صورتی که قصد ثبت شرکت سهامی خاص را نداشته و یا موقعیت آن را ندارید کارشناسان اقتصادی، ثبت شرکت تضامنی و یا با مسئولیت محدود را پیشنهاد می کنند. البته اگر شما نمی خواهید سرمایه شرکت را در بانک به صورت نقدی سپرده کنید بایستی حتما شرکت را در قالب با مسئولیت محدود ثبت کنید.

آن هم به این دلیل می باشد که هنگام ثبت شرکت سهامی خاص در کمترین حالت بایستی 35 درصد از سرمایه شرکت را در حساب سپرده شرکت نگهداری کنید. در این مورد و موارد دیگر می توانید با مؤسسه تیرگان ثبت تماس بگیرید. ضمن استفاده از مشاوران حقوقی این مؤسسه برای ثبت شرکت و اقدام به دریافت وام بانک از راه های قانونی اقدامات لازم انجام گیرد.

بازگشت به بالای صفحه