رد کردن لینک ها

انحلال شرکت بهتر است یا عدم فعالیت شرکت؟

امروزه در دنیای تجارت شرکت های متعددی در قالب های گوناگون به فعالیت می پردازند. اما بنابر دلایل مختلفی ممکن است برخی از این شرکت ها به تعطیلی گرائیده و یا منحل شوند. در مقاله پیش رو از وب سایت ثبت تیرگان این موضوع را که آیا انحلال شرکت بهتر است یا عدم فعالیت شرکت بررسی کردیم. می خواهسم بدانیم کدامیک موقرتر می باشد. در ادامه با نگاهی به قوانین ثبت شرکت در این باره توضیحاتی خواهیم داد.

منحل کردن شرکت و یا عدم کار

منحل نمودن فعالیت شرکت رویدادی است که در آن شرکت از ادامه فعالیت خود خارج می شود و در حالت غیر فعال قرار خواهد گرفت. اگر شما به عنوان دارنده شرکت تصمیم به فعالیت مجدد شرکت دارید به هیچ وجه اقدام به انحلال شرکت نکنید. اما اگر واقعا قصد انحلال شرکت را دارید در ادامه توضیحاتی در این مورد خواهیم داد.

انحلال شرکت

برای این که بدانیم انحلال شرکت بهتر است یا عدم فعالیت شرکت باید با مفاهیم ابتدایی آن ها آشنا شویم. منحل شدن شرکت با دلایلی اتفاق خواهد افتاد که عبارتند از:

عدم پرداخت بدهی های شرکت به طلبکاران. هر چند ممکن است دارایی های شرکت برای فروش و بدهی های شرکت و طلب مدعیان مالی کافی باشد.‌ اما زمانی که تمام این مسائل حل و فصل گردد می توان اعلام انحلال شرکت را ارائه کرد. این روش می تواند ضربه ای باشد به شرکت که فعالیت های خاصی نداشته است و بیکار شده است‌. البته لازم است این نکته را یاداوری کنیم  اگر قصد دارید که این کار را با هدف مخفی کردن از طلبکاران یا طرف های معامله انجام دهید از لحاظ قانونی محکوم و جریمه های سنگینی شامل شما خواهد گردید.

READ  ثبت شرکت بدون هزینه و در حالت رایگان چگونه ممکن است؟

عدم فعالیت یک شرکت به چه معنی است‌ و چگونه اعلام می گردد؟

همان طور که از آغاز نوشته خود گفتیم می خواهیم بدانیم انحلال شرکت بهتر است یا عدم فعالیت شرکت؟ به همین دلیل در این مسیر باید نکات مهمی را بررسی کنیم. دقت کنید اگر یک شرکت تجاری یا خدماتی به هر علتی مانند کسادی بازار، عدم دریافت تسهیلات بانکی و یا عدم موفقیت در عقد قراددادهای پیش بینی شده و یا ورشکستگی و غیره هیچ گونه گردش مالی نداشته شرکت غیر فعال شناخته می شود.

عدم فعالیت یک شرکت به چه معنی است‌ و چگونه اعلام می گردد؟

اما این نکته لازم به ذکر است شرکتی که غیر فعال است را نمی توان به حال خود رها کرد چرا که شامل جرایم مالیاتی خواهید شد. بنابراین برای پیشگیری از این امر ( جرائم مالیاتی و دیگر موارد) بهتر است موارد زیر را  انجام دهید:

  • دفاتر پلمپ را تا آخر هر سال مالی دریافت کنید.
  • اظهارنامه مالیاتی را تا پایان موعد مقرر تکمیل کرده و به اداره مالیلتی تحویل دهید.
  • اگر اشخاص حقیقی مشغول فعالیت تجاری بوده و دیگر فعالیتی نداشتند بایستی اداره دارایی را نسبت به این امر به صورت رسمی و کتبا مطلع کنند.

انحلال شرکت بهتر است یا عدم فعالیت شرکت؟

نکته مهمی که اینجا حائز اهمیت است این است که انحلال شرکت بهتر است یاعدم فعالیت شرکت؟ این نکته را باید مد نظر داشته باشید که انحلال یک شرکت به معنی مرگ یک شرکت تجاری می باشد. از این رو اگر تمایل دارید که در آینده مشغولیت خود را ادامه دهید بهتر است نسبت به انحلال آن اقدامی نکنید. کافی است نسبت به عدم فعالیت شرکت اقدام نمایید. بهترین راهکار نیز این است که این مراحل را به کارشناسان حقوقی وارد در این امر بسپارید. موسسه حقوقی تیرگان ثبت با وجود کارشناسان زبده و مجرب حقوقی خود با ارائه راهنمایی ها و مشاوره های کارشناسی برای انجام تمام امور قانونی در این مورد در کنار شما خواهند بود و بهترین همکاری ها را با شما خواهند داشت.

READ  ثبت برند و شرکت تولیدی لوازم تحریر

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان ما به بررسی این سوال پرداختیم که انحلال شرکت بهتر است یا عدم فعالیت شرکت؟ با این مسیر با توجه به اهمیت موضوع شاخه های مختلفی را بررسی کردیم. در ارتباط با هر کدام از این گزینه ها توضیحات جامعی را برای شما ارائه دادیم. با این توضیحات اگر تمایل دارید در ارتباط با قوانین شرکت ها و سایر گزینه ها فعالیت داشته باشید، می توانید با کارشناسان ما در ثبت تیرگان همراه شوید. شما می توانید با راهنمایی متخصصان کارآزموده و حرفه ای ما در ثبت تیرگان در مسیر انجام امور تاسیس شرکت خود و قوانین مربوط به آن قدم های محکمی بردارید.

بازگشت به بالای صفحه