رد کردن لینک ها

باورهای اشتباه درباره ثبت شرکت

در دنیای امروز خیلی ها بر این باورند که با داشتن شرکت زودتر به موفقیت های اقتصادی می رسند. داشتن یک شرکت را هیجان انگیز و موضوعی جالب می دانند. داشتن شخصیت حقوقی می تواند به کسب کارتان اعتبار بدهد و کالای تولیدی خود را چه در بازار داخلی و چه در بازارهای خارجی عرضه کنید. اگر شما هم در این فکر هستید که با ثبت برند و شرکت می توانید صد در صد به موفقیت برسید بهتر است که در طرز فکر خود تجدید نظر کنید. در مقاله پیش رو از تیرگان ثبت سعی می کنیم در مورد باورهای اشتباه درباره ثبت شرکت توضیحاتی ارائه کنیم.

باورهای اشتباه درباره ثبت شرکت

همان طور که می دانید تاسیس یک شرکت همراه با چالش های بسیاری است. در این میان باور های اشتباه هم خود را نمایان می کنند. این باورهای اشتباه عبارتند از:

احتیاجی به ثبت شرکت نیست

یکی از اولین باور های اشتباه این است که فکر کنیم الزامی به ثبت شرکت نداریم. هر چند دو یا چند نفر دور هم جمع شده باشیم و کاری را راه اندازی کرده باشیم. اما اقدامی برای تاسیس شرکت نکرده باشیم. با این حال زمانی می توانید مدعی داشتن شرکت باشید که قانونا و بر اساس سلسله مراتب قانونی کسب و کار و شرکت خود را در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسانده باشید. برای این کار نیاز به کد یا شناسه ملی دارید که به مشتریان اثبات می کند شما دارای یک شرکت ثبت شده معتبر هستید.

پولدار شدن سریع بعد از ثبت شرکت یکی از باورهای اشتباه

یکی از باورهای اشتباه درباره ثبت شرکت ، توهم سریع مولدار شدن است. در حقیقت از دیگر اشتباهات رایج در مورد ثبت شرکت این است که فکر کنیم برای فروش خوب و فراوان فقط داشتن یک شرکت کافیست. در صورتی که در کنار ثبت شرکت نکته مهم تولید و عرضه کالای با کیفیت است. داشتن شرکت برای جلب مشتری لازم می باشد. اما کافی نیست یعنی مشتری به محصول یا خدمت عرضه شده بیشتر از فرد اطمینان می کند. اما اگر از این محصول و یا خدمت عرضه شده راضی نبود دلیلی بر استفاده و خرید دوباره از خدمت یا محصول شرکت شما نخواهد بود.

READ  ثبت شرکت لیزینگ در ایران

مسئولیت بیشتر در صورت ثبت شرکت

از دیگر اشتباهات رایج در مورد ثبت شرکت ها مسئولیت پذیری می باشد. در کل دو نوع شرکت داریم. یا شرکت اشخاص و یا سهامی می باشد. در هر دو نوع شرکت سهام داران باید سرمایه ای وارد شرکت کنند. به اندازه سرمایه اولیه خود در شرکت سهیم هستند. در هر دو نوع شرکت افراد به اندازه سرمایه ای که آورده باشند مسئولیت دارند‌. از این رو باید مسئولیت پذیر باشند. البته در شرکت های تضامنی نیز ساختار کاملا مشخص است و یک فرد نیاز نیست تمام مسئولیت ها را بر عهده داشته باشد.

مسئولیت بیشتر در صورت ثبت شرکت

صادرات و واردات کالا با ثبت شرکت یکی از باورهای اشتباه

یکی از باورهای اشتباه درباره ثبت شرکت، روند صادرات و واردات است. واردات و صادرات کالا احتیاج به فرایند خاص خود دارد و این اشتباه است که اگر فکر کنیم با ثبت شرکت می توانیم وارد امر صادرات و واردات کالا شویم. نکته مهم این است که ثبت شرکت به کار ما شخصیت حقوقی می دهد و برای کار صادرات و واردات کالا احتیاج به کارت بازرگانی و فرایند خاص خود می باشد.

درآمد محدود در شرکت ها به عنوان شریک

یکی از اشتباهات در مورد ثبت شرکت این است که سهام داران سود زیادی می برند. در صورتی که در شرکت همه شرکا به اندازه سرمایه خود سود می برند. بنابراین سرمایه و یا سهام شما تعیین کننده میزان سود شما خواهد بود. نه این که به عنوان یک شریک شناخته شوید. به یاد داشته باشید که در یک شرکت شما به عنوان یک سهام دار حق رای و تصمیم گیری خواهید داشت.

READ  ثبت برند و تاسیس کارگاه عرقیات

حمایت دولت از شرکت ها

یکی از باورهای اشتباه درباره ثبت شرکت که ما را به چالش می اندازد این مسئله می باشد که در صورت ثبت شرکت، دولت تمام حمایت ها را از ما می کند. در واقع دولت یکی از مهمترین وظایفی که در قبال شرکت ها بر عهده دارد تامین ورودی ها و خروجی ها و جلوگیری از قاچاق کالاست که به بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها کمک می کند. از طرفی طبق قوانین دولتی بانک ها و مؤسسات دولتی به شرکت ها و مؤسسه های حقوقی در چهارچوب قانون وام پرداخت می کنند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تیرگان ثبت ما به بررسی این مطلب پرداختیم که باورهای اشتباه درباره ثبت شرکت چگونه هستند؟ اما نکته آخر این که اشتباه در ثبت شرکت بسیار است که در اینجا  به چند مورد مهم اشاره شد. برای پرهیز از اشتباهات احتمالی بهتر است قبل از ثبت هر گونه شرکت تحقیق و مشاوره کاملی با آگاهان این امر داشته باشید. مؤسسه تیرگان ثبت افتخار دارد که آمادگی خود را جهت مشاوره و راهنمایی و ثبت هرگونه شرکت اعلام دارد. همکاران و مشاورین ما در حوزه حقوقی ثبت شرکت ها آمادگی دارند تا امور قانونی ثبت شرکت ها را برای شما به انجام برسانند‌.

بازگشت به بالای صفحه