رد کردن لینک ها

ثبت برند پارچه | مدارک و مراحل لازم برای ثبت برند + اقدامات قبل از ثبت

لباس با فرهنگ ما ایرانی ها اجین گشته. در هر فرهنگ و قبیله ای می توان این مسئله را به دقت مشاهده کرد. هر قوم لباس خاص خود را دارد. هر لباس ایرانی نمادی از اصالت و تاریخ کهن از ایران است. در گذشته ایران به عنوان یکی از تولید کنندگان برتر پارچه در منطقه بوده و ازجمله کالاهای صادراتی محسوب می گردید. در اکثر کشورهای دنیا تولیدکنندگان پارچه برای این که بتوانند بازاری برای تولیدات خود بدست بیاورند مجبور به معرفی کالای خود هستند. یکی از کارهایی که امروزه می تواند در این کارکمک شایانی برای فروش بهتر به مشتریان کند ثبت برند و ثبت شرکت است. با ذکر این مقدمه در مقاله پیش رو از تیرگان ثبت پیرامون ثبت برند پارچه توضیحاتی خواهیم داد.

منظور از ثبت برند چیست؟

ثبت نمودن برند چه مزیت هابی دارد؟ در هر مقطع و یا زمان از برند یک تعریف خاصی برده شده. اما می توان برند را این گونه تعریف کرد: برند عبارت است از یک سمبل، واژه، نام یا طرحی خاص و یا ترکیبی از تمامی آنها که هدف آن شناساندن محصولات و یا خدمات یک تولیدکننده یا گروهی از فروشندگان به مشتریان خود و همچنین نشان دهنده تمایز محصولات یا خدمات تولیدی نسبت به سایر رقبای تجاری می باشد. از مشخصات یک برند خوب می توان به جذاب بودن، داشتن تلفظی آسان، بی همتا بودن،  به یادماندنی بودن و الهام بخش بودن نام برد. در زمینه پارچه برندهای بزرگی در جهان وجود دارند که برای خود جایگاه خاصی دارند. مانند گوچی، دیزل، آدیداس و … . تولیدات آن اعم از لباس و … در سرتاسر جهان اعتماد میلیون ها مصرف کننده را بدست آورده است.

READ  حقوق شرکا در شرکت با مسئولیت محدود

اقدامات قبل از ثبت برند پارچه

قبل از اینکه برند پارچه به به ثبت رسانده شود بایستی اقداماتی را انجام دهید که عبارتند از:

 ثبت نام تجاری

بدین معنی که در اولین مرحله شما باید یک نام برای جنس مورد نظر (پارچه) تولیدی خود در نظر بگیرید. این نام بایستی نشان دهنده این باشد که تولید شما پارچه بوده و در صورت عدم دیدن جنس مشتری متوجه این موضوع شود که تولید شما چیست؟

طراحی لوگو

لوگو رامی توان نشانگری ساده از جنس تولیدی، کیفیت و منطقه تولید و شرایط دیگر دانست. این لوگو می تواند به ساده ترین شکل طراحی شود. به عنوان مثال لوگوی اپل که یک سیب گاز زده می باشد و یا لوگوهای دیگر. این کار را بایستی به کارشناس این امر سپرد.

طراحی و ثبت علامت تجاری

شرکت تولیدی شما در هر زمینه کاری که فعالیت دارد بایستی یک علامت تجاری که نشان دهنه شخصیت حقوقی کارخانه و موسسه شما می باشد را در نظر گرفته و تهیه کند.

طراحی و ثبت علامت تجاری

ثبت نشان جغرافیایی

در روند ثبت برند پارچه نشان جغرافیایی اهمیت زیادی دارد. نشان می دهد که شما در کدام بخش از کشور فعالیت می کنید. در عین حال امکان ارائه قدمت تاریخی کسب و کار شما هم موجود است.

ثبت برند

آخرین مرحله کار شما می باشد. در ادامه در ارتباط با آن توضیح خواهیم داد. ثبت برند در هر بخش تولیدی حتی پارچه می تواند به عنوان یکی از روش های رونق امور تجارت در شاخه کسب و کار نساجی شناخته شود. البته لازم به ذکر است که با کمال افتخار کارشناسان امر ثبت برند پارچه در موسسه تیرگان ثبت آمادگی دارند که در تمام مراحل در کنار شما بوده و تا آخرین قدم شما را همراهی کنند. چرا که این امر را گامی در پیشبرد تولید کشور دانسته و برای خود افتخار می دانند.

READ  ثبت شرکت مرتبط با شهرداری

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند پارچه

این مدارک عبارتند از:

  • مدارک شناسایی متقاضی ثبت برند پارچه که برای شخص حقیقی کپی شناسنامه و کارت ملی و برای اشخاص حقوقی آخرین روزنامه رسمی
  • تکمیل نمودن اظهارنامه های ثبت برند تجاری
  • نمونه ای از طرح گرافیکی دو بعدی یا سه بعدی لوگو و فونت و نام تجاری مورد نظر شما
  • ارائه مدارکی که نشان دهنده فعالیت شما در حوزه نساجی باشد.

مزیت ثبت برند پارچه

به طور کلی می توان در مورد ثبت برند پارچه گفت که مزیت های زیر را دارد:

  • با ثبت نمودن برند محصول خود از حقوق مالکیت فکری شرکت خود حفاظت خواهید کرد.
  • کسب جلب اعتماد مشتریان و شهرت تجاری از دیگر مزیت های ثبت برند پارچه می باشد.
  • ثبت برند می تواند موجب کسب اعتماد مشتریان خارجی شده و موجب می شود تا در امر صادرات به موفقیت برسید.
  • با ثبت برند پارچه تولیدی خود حقوق طرح های اختصاصی، رنگ و بافت آن در اختیار شما بوده و حفاظت خواهد شد.
  • با استفاده از ثبت برند برای پارچه تولیدی خود می توانید استفاده از طرح مخصوص بر روی محصولات نساجی را بوجود بیاورید.

سخن آخر

در این مقاله تیرگان ثبت ما به بررسی شرایط ثبت برند پارچه پرداخته ایم. در ادامه مسیر بایستی مدارک تکمیل و به اداره ثبت مالکیت معنوی مراجعه کنید. بهترین کار این است ادامه کار را به کارشناسان حقوقی ما در مؤسسه ثبت تیرگان بسپارید. ضمن تضمین در اجرای کار شما در پیچ و خم های قانونی به مشکل برخورد نخواهید کرد.

READ  ثبت برند لاتین | نحوه استعلام برند + ثبت آنلاین همراه با مدارک مورد نیاز
بازگشت به بالای صفحه