رد کردن لینک ها

ثبت برند محصولات کشاورزی

یکی از عوامل شناخت و پیشرفت در کسب و کار در همه زمینه ها ثبت برند می باشد. شما به عنوان یک تولید کننده کالا و خدمات می توانید با ثبت برند ضمن شناساندن بهتر کالای خود تمایزی بین کالای تولیدی خود و دیگر کالاهای مشابه پدید بیاورید. یکی از محصولاتی که با ثبت برند آن می توانید ضمن جلب اطمینان مشتری فروش بالاتری نیز بدست بیاورید محصولات کشاورزی می باشد. در مقاله پیش رو از ثبت تیرگان در مورد ثبت برند کشاورزی توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

علل ثبت برند محصولات کشاورزی

برخی از اقلام و محصولات مانند مواد غذایی، محصولات کشاورزی، محصولات بهداشتی، داروهای طبی و انواع نوشیدنی ها از جمله کالاهایی هستند که چون با بهداشت و سلامتی مردم و جامعه سر و کار دارند ثبت برند آنها اجباری می باشد. دلایل این اجباری بودن آن عبارتند از:

 • برند تجاری به ایجاد تفاوت و متمایز بودن بین محصولات کشاورزی کمک شایانی می کند.
 • ثبت برند آن را به صورت انحصاری مطرح خواهد کرد.
 • دارنده برند با ثبت آن به صورت رسمی و قانونی فعالیت خود را در بازار پر رقابت شروع می کند.
 • از طریق ثبت برند محصولات کشاورزی تولیدکنندگان این محصولات قابلیت و امکان دریافت تسهیلات را دارا می باشند.
 • با ثبت برند کشاورزی شرایط سوء استفاده آن حذف خواهد شد. حافظت آن از طریق مراجع قانونی اتفاق می افتد.
 • با ثبت برند امکان انعقاد قراردادهای بین المللی و صادرات به دیگر کشورها فراهم خواهد گردید.

ثبت برند محصولات تعاونی کشاورزی دیگر مزیت هایی را نیز برای دارنده آن پدید خواهد اورد که به همین چند مورد بسنده خواهیم کرد.

READ  فاکتورهای مهم ثبت شرکت موفق + اصلی ترین عوامل موفقیت شرکت ها

مراحل ثبت برند

این مراحل برای ثبت برند کشاورزی عبارتند از:

اولین مرحله از ثبت برند استعلام نام برند انتخابی است. در صورتی که برندی با نام انتخابی شما ثبت نشده باشد مراحل بعدی را طی خواهید کرد. با ورود به سایت اداره ثبت علائم تجاری جهت دریافت اظهارنامه ثبت برند اقدام خواهید کرد. در این اظهارنامه اطلاعات شخصی فرد متقاضی برند و نوع برند مورد نظر وارد می شود و با ارائه مدارک ذکر شده در سایت بارگزاری خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه اظهارنامه قبل از دریافت بایستی پرداخت گردد.

در صورت عدم وجود مشکل در مدارک ارائه شده هزینه ثبت برند محصولات کشاورزی پرداخت خواهد شد و شماره آن به مخاطب ارائه خواهد شد.

مراحل ثبت برند

کارشناسان ابلاغیه ای را به متقاضی ثبت برند ارائه می دهند که جهت انتشار آگهی در روزنامه رسمی اقدام کند. بعد از این مرحله متقاضی برند بایستی به اداره ثبت برند مراجعه کند و جهت دریافت گواهی نامه ثبت علامت تجاری برند خود اقدامات لازم را انجام دهد.

البته اگر قصد دارید برند محصولات کشاورزی خود را ثبت کنید می توانید از مشاوران مؤسسه حقوقی تیرگان ثبت کمک بگیرید. در این راستا حتی برای ثبت شرکت هم می توانید اقدام کنید.

مدارک لازم جهت ثبت برند محصولات کشاورزی

ثبت علامت تجاری محصولات کشاورزی در کشور ما به وسیله اداره مالکیت معنوی صورت خواهد گرفت. ارائه مدارک به صورت آنلاین خواهد بود که بعد از تایید کارشناسان فرد حقیقی یا حقوقی باید در این اداره حضور یافته و مدارک زیر را ارائه کنند:

 • ارائه دو نسخه از اظهارنامه ثبت برند
 • تحویل فتوکپی شناسنامه و کارت ملی اشخاص حقیقی
 • ارائه آگهی در روزنامه رسمی، کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان سرمایه و افراد دارای حق امضاء اشخاص حقوقی
 • در صورت پیگیری کار توسط نماینده یا وکیل، ارائه وکالتنامه مهمور و با امضا
 • ده عدد تصویر گرافیکی برند طراحی شده در اندازه 10×10 سانتی متر
 • مجوز کسب فعالیت شرکت
 • در صورت استفاده از حق تقدم ارائه مدارک مربوط به اظهارنامه در مدت حداکثر 15 روز
 • رسید پرداخت هزینه های ثبت برند و اظهارنامه
READ  ثبت برند جواهرات در ایران | مراحل ثبت + مدارک مورد نیاز

داشتن یک برند قوی در زمینه ثبت شرکت هم به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. از این رو می توانید با کمک کارشناسان ما به مسیر موفقیت نزدیک تر شوید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان ما به بررسی روند ثبت برند کشاورزی پرداخته ایم. اما نکته آخر این که بخاطر حساسیت موضوع محصولات کشاورزی، ثبت این محصولات نیز شرایط و درگیری های خاص خود را دارد. مؤسسه تیرگان افتخار دارد با حضور کارشناسان حقوقی مجرب خود در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت شما را از طریق راه های قانونی در کوتاه ترین زمان یاری کند.

بازگشت به بالای صفحه