رد کردن لینک ها

منظور از وکیل شرکت چیست؟

در امرتجارت وجود شرکت ها امری ضروری می باشد. در کنار شرکت امور حقوقی مربوط به شرکت ها نیز جزو لاینفک آن می باشد. هر شرکت از آغاز فعالیت خود درگیر مسائل حقوقی مختلفی می باشد. بهترین راه برای شناخت و پیدا نمودن راه حل مشکلات مربوط به شرکت ها استفاده و استخدام وکیل متخصص در امور شرکت ها می باشد. در مقاله پیش رو از ثبت تیرگان قصد داریم در مورد وکیل شرکت توضیحاتی را خدمت شما عرض کنیم. اگر می خواهید در ارتباط با ثبت شرکت اطلاعات بروزی داشته باشید سایر نوشته های ما را دنبال کنید.

نقش وکیل شرکت چیست؟

در این مورد می توان گفت وظیفه یک وکیل شرکت این است که موکلان را در مورد حقوق، مسئولیت ها و وظایف خود طبق قانون راهنمایی کند. زمانی که یک شرکت وکیل متخصص در امور شرکتی را استخدام می کند وکیل نماینده نهاد شرکت است نه سهام داران یا کارکنان آن. شرکت یک نهاد حقوقی است که طبق قوانین معمولا به منظور تجارت یا انجام خدمات ایجاد می شود.

طبق قانون یک شرکت به عنوان یک نهاد یا شخص منحصر به فرد جدا از صاحبان یاسهم داران آن تلقی می شود. قوانین شرکت ها شامل تمام مسائل حقوقی پیرامون یک شرکت می شود که بسیار زیاد هستند. زیرا شرکت ها بایستی تابع قانون کشور باشند. به همین خاطر اکثر کشورها از شرکت های فعال می خواهند که جلسات منظمی در قالب مجمع سالیانه برای سهامداران برگزار کنند. وظیفه وکلای شرکت ها این است اطمینان حاصل کنند که شرکت ها از این قوانین پیروی می کنند و در عین حال انواع دیگر کار را انجام می دهند.

وظایف وکیل شرکت چیست؟

بایستی گفت وکیل شرکت کمتر با دادگاه سر و کار دارد. بیشتر وظایفش در خود شرکت خلاصه می شود که این وظایف به شرح زیر می باشد:

قراردادها

یکی از وظایف وکیل شرکت بررسی، تهیه پیش نویس مذاکره برای عقد قرار دادهای الزام آور قانونی از طرف شرکت که می تواند شامل همه موارد از قردادهای اجاره و جزئی تا قرارداد های چند میلیاردی باشد. اهمیت قرارداد ها بسیار زیاد است. از این رو می توان گفت مسئولیت این شخص در شرکت و این بخش آن حیاتی می باشد.

سرمایه گذاری ریسک پذیر

ازجمله وظایف یک وکیل شرکت می توان به این نکته اشاره کرد. کمک به شرکت ها در یافتن سرمایه برای ایجاد یا گسترش کسب و کار که می تواند شامل تامین مالی، دولتی(وام) یا خصوصی باشد. در حقیقت این شخص می توانید در مسیر سرمایه گذاری از روند ریسک پذیری یا عادی و نرمال بودن شرایط شما را مطلع کند.

سرمایه گذاری ریسک پذیر

حاکمیت شرکتی یکی از وظایف وکیل شرکت

وظیفه دیگر وکیل یک  شرکت کمک به مشتریان برای ایجاد چهارچوبی برای نحوه هدایت و کنترل یک شرکت، مانند تهیه پیش نویس اساسنامه ، ایجاد آیین نامه مشاوره به مسولان و مدیران شرکت در مورد حقوق و مسئولیت هایشان و سایر سیاست های مورد استفاده برای مدیریت بهتر شرکت است.

تملک ها و ادغام ها

وکیل شرکت موظف است بررسی های لازم برای مذاکره، تهیه پیش نویس و به طور کلی نظارت بر معاملات که شامل ادغام یک شرکت با شرکت یا شرکت های دیگر و یا خرید یک شرکت دیگر می شود را انجام دهد. این کار نیاز به اطلاعات حقوقی دقیقی دارد. به همین دلیل است که باید وکیل با دقت تمامی موارد را بررسی نماید. این کار در روند شرکت منجر به شرایط مناسبی می شود.

اوراق بهادار

وظیفه دیگر این فرد مشاوره به مشتریان در زمینه انطباق با مقررات اوراق بهادار که شامل قوانین پیچیده با دلیل جلوگیری از تقلب، آموزش افراد و پرسنل، همچنین ترویج شفافیت در شرکت های سهامی عام است. این کار کمک می کند تا شرکت در مسیر اوراق خود با توان بسیاری پیش برود. در حقیقت به دلیل اطلاع وکیل از تمامی موارد حقوقی مشکلات کمتری به وجود خواهد آمد.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان ما به بررسی روند حضور وکیل شرکتی پرداختیم. اما نکته آخر این که شاید نتوان برای شرکت های کوچک و یا کسب و کارهای خرد یک وکیل شرکتی استخدام کرد‌. اما هنگام تشکیل یک کسب و کار و یا هنگام تعطیل کردن یک کسب و کار و هنگام بروز مشکلات بایستی از یک وکیل مشورت گرفت. در همین مورد موسسه تیرگان ثبت افتخار دارد که با در اختیار داشتن کارشناسان حقوقی خود شما را در انجام تمامی امور شرکت ها یاری کنند.

بازگشت به بالای صفحه