رد کردن لینک ها

ثبت شرکت لبنیات

یکی از مهم ترین دسته هاب مواد غذایی که در رژیم غذایی انسان ها نقش مهمی دارد لبنیات می باشد. لبنیات می تواند کلسیم مورد نیاز بدن را تامین کند و باعث استحکام استخوان و دندان ها شود. امروزه تهیه و توزیع لبنیات از حالت سنتی خارج و به صورت صنعتی در آمده است. همین امر باعث گردیده که احتیاج به ثبت شرکت لبنیات از ضرورت های تولید این رشته فراورده های غذایی گردد. در مقاله پیش رو از وب سایت ثبت تیرگان در مورد ثبت شرکت لبنیات و شرایط آن توضیحاتی خواهیم داد.

کارخانه لبنیات

برای راه اندازی شرکت و خط تولید لبنیات گرفتن مجوز از وزارت بهداشت الزامی می باشد. به خاطر همین انتخاب دستگاه های مربوطه بایستی زیر نظر کارشناسان وزارت بهداشت باشد. در مرحله بعد قیمت دستگاه های مربوط به خط تولید می باشد که این مراحل بعد از اخذ مجوز های لازم می باشد. شرکت های لبنیاتی می توانند به صورت سهامی خاص یا سهامی عام و یا به نوعی که هیئت موسس در نظر بگیرند اقدام می شوند. بعد از مسئله شرکت ثبت برند شرکت لبنیاتی نیز از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد که مراحل خاص خود را دارد.

ضرورت ثبت برند لبنیات

ثبت قانونی برند لبنیات جلوی هرگونه سوء استفاده از نام محصول و لوگوی شما را خواهد گرفت و به حفظ منافع مادی وومعنوی شما کمک خواهدکرد. با ثبت برند لبنیات از نظر قانونی به رسمیت شناخته خواهد شد.

شرکت و برند در لبنیات

همانگونه که ثبت شرکت در لبنیات مهم است برند نیز مهم می باشد. در گذشته لبنیات به شکل سنتی تهیه می شد. اما در حال حاضر به شکل بسته بندی و پاستوریزه به فروش می رسند‌ با وجود این امروزه کلیه تولید کنندگان سعی در ثبت برند و بهداشتی نمودن کلیه محصولات خود دارند. تثبیت نام و نشان تجاری لبنیات از اهمیت ویژه ای بر خوردار است. همچنین با ثبت قانونی برند لبنیات نام تجاری و علامت تجاری خود را از خطر سوء استفاده های احتمالی دیگر در امان می دارید. ثبت برند لبنیات برای حفظ منافع مادی و معنوی شما لازم و ضروری است. همچنین از این طریق مشتریان می توانند به رعایت شدن مسائل بهداشتی در تهیه آنها اطمینان داشته باشند. پس می توان گفت در راستای ثبت شرکت لبنیات، برند آنها اهمیت زیادی خواهد داشت.

شرکت های لبنیاتی

برای ثبت شرکت لبنیات می توان در چند قالب اساسی شرکت لبنیاتی را به ثبت رساند که رایج ترین آن سهامی عام، سهامی خاص و با مسئولیت محدود می باشد که در مورد یک مدل از آن توضیح خواهیم داد.

شرکت های لبنیاتی

ثبت شرکت لبنیات در قالب سهامی عام

برای ثبت شرکت در این قالب ( سهامی عام ) شرایط زیر ضروری است:

 • میزان سرمایه نبایستی کمتر از 5میلیون ریال باشد.
 • تعداد شرکاء برای ثبت شرکت سهامی عام حداقل 5نفر می باشد.
 • سپرده نمودن 35 درصد سرمایه شرکت به صورت نقدی در بانک و تعهد 20 درصد سرمایه شرکت.
 • تهیه اظهارنامه شرکت و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام که به امضای تمامی اعضای هیئت موسس رسیده باشد و تسلیم آن به اداره ثبت شرکت ها و دریافت رسید.
 • اعلامیه پذیره نویسی که توسط مؤسسین در روزنامه آگهی شده باشد و نیز در بانکی که تعهد سهام نزد آن صورت می گیرد در معرض دید علاقه مندان قرار گیرد.
 • اگر آورده سرمایه گذاران به صورت نقدی باشد رسیدی از مقدار سرمایه که به شرکت آورده اند و در صورت غیر نقدی بودن سند و مدارک غیر نقدی در آنجا سپرده شده باشد.
 • تصویب اساسنامه شرکت پس از اتمام پذیره نویس
 • تایید شدن بازرسان شرکت به صورت کتبی و تایید توسط خودشان

بایستی تمام موسسین شرکت اساسنامه را به همراه اظهارنامه و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام امضا کنند. با قید اسم روزنامه ای که از طرف شرکت انتخاب شده و به اداره ثبت شرکت ها تسلیم کنند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت لبنیات درقالب سهامی عام

این مدارک به شرح زیر هستند:

 • ارائه طرح اعلامیه پذیره نویسی در دو نسخه که به امضای تمام اعضای موسس رسیده باشد.
 • اظهارنامه کامل شده اساسنامه در دو نسخه
 • ارائه طرح کامل شده اساسنامه به اداره ثبت شرکت ها
 • مدارک و تصاویر برابر با اصل شده موسسین شرکت سهامی عام که از این طریق بتوان احراز هویت اعضای هیئت موسسین را بررسی کرد.
 • ارائه اصل گواهی بانک مبنی بر پرداخت سرمایه حداقل35% از 20% سرمایه تعهد شده شرکت سهامی عام به اداره ثبت شرکت ها
 • اجازه نامه از مراجع رسمی در صورتی که ثبت موضوع فعالیت شرکت احتیاج به مجوز داشته باشد که برای شرکت لبنیات مجوز اداره بهداشت و اداره جهاد کشاورزی ضروری است.
 • ارائه اصل مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار به اداره ثبت شرکت ها
 • کامل نمودن فرم مربوط به تعیین برند شرکت به ترتیب اولویت به اداره ثبت شرکت ها

سخن آخر

نکته آخر این که ثبت شرکت لبنیات درقالب های دیگر هم امکان پذیر می باشد که ما به توضیح در مورد یکی از این نمونه ها بسنده نمودیم. موسسه حقوقی تیرگان ثبت آمادگی آن را دارد تا با حضور کارشناسان حقوقی ضمن ارائه مشاوره و راهنمایی گام به گام تا دریافت مجوز شرکت لبنیات در هر قالب مورد نظر شما از طریق قانونی اقدامات لازم را به انجام برساند.

بازگشت به بالای صفحه