رد کردن لینک ها

شرایط ثبت برند حقوقی | مدارک مورد نیاز + اصلی ترین نکات ثبت

امروزه در دنیای تجارت کسب حداکثری سود یکی از اهداف دست اندرکاران بازار می باشد.  تثبیت برند حقوقی یکی از محورهای اصلی بازار و رمز اصلی موفقیت و ماندگاری شرکت های تجاری می باشد. حمایت و رضایتمندی مشتریان را به همراه خواهد داشت. شرایط ثبت برند حقوقی نشان دهنده اصالت شرکت می باشد. در مقاله پیش رو از تیرگان ثبت در مورد شرایط ثبت برند حقوقی توضیحاتی خواهیم داد.

مدارک مورد لزوم برای ثبت برند برای اشخاص حقوقی

برای این که بتوانید شرایط ثبت برند حقوقی و ثبت شرکت را داشته باشید، باید مدارک را ارائه نمایید. این مدارک عبارتند از:

  • کپی کارت ملی شخص متقاضی
  • کپی شناسنامه
  • کپی آخرین روزنامه تاسیس
  • کارت بازرگانی
  • کپی مجوز فعالیت (مانند پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کارت بازرگانی یا کسب، جواز تاسیس)

کلیه مجوزها و مدارک اعلام شده جهت ثبت برند برای شخص حقوقی یعنی شرکت باشد. متقاضی همزمان با درخواست ثبت علامت و در اظهارنامه تسلیمی به اداره ثبت علائم باید کالا یا کالاهای مورد نظر و یا خدمات را بر اساس طبقه بندی قابل اجرا یا طبقه بندی بین المللی طبقه بندی کند. بایستی توجه داشت خدمات دامنه وسیعی از فعالیت شرکت ها و سازمان ها ازقبیل خطوط هوایی، هتل ها، ارتباطات راه دور و غیره را در بر می گیرد. پس شرایط  برند حقوقی را باید رعایت کرد.

نکات مهم در ثبت برند

در ثبت کردن برند یا اسم تجاری می توان از یک واژه لاتین یا بیشتر استفاده کرد. البته به شرط داشتن کارت بازرگانی.

متقاضی یک علامت برای ثبت، باید علامتی را برگزیند که با علامت کالاهای مشابه آن وجه تمایز داشته باشد. به گونه ای که مصرف کننده عادی (با ضریب هوشی متوسط) را دچار اشتباه نکند.

READ  ثبت شرکت تک مدیره

یکی دیگر از شرایط ثبت برند حقوقی علامت تجاری است.‌ علامت تجاری که برای ثبت برگزیده می شود نباید گمراه کننده باشد. ابطال یک علامت به عنوان فریب دهنده، اغلب به دلایل منشاء صنعتی یا جغرافیایی،  ماهیت و سرشت محصولات شباهت علائم و کیفیت یا ترکیبات محصول یا خدمات صورت می گیرد.

نکات مهم در ثبت برند حقوقی

اسامی عام مثل دوچرخه و اسامی توصیفی مانند بهتربن، شیرین، تند و غیره قابل ثبت نمی باشند. همچنین اسامی مشهور و اسانی مذهبی. نشان کشورها، نما های بین المللی و سازمانی قابلیت ثبت ندارند. به علاوه استفاده از تصاویر و کلمات مستهجن وخ لاف عرف و‌ شرع نیز ممنوع می باشد.

از اعداد، حروف و حروف اختصاری نیز می توان به عنوان علامت تجاری استفاده کرد.‌مانند 515 یا 121 برای عطر و یا 747 برای هواپیمای مسافربری. نمونه هایی از هزاران شماره است که برای تمایز کالاهای مختلف به کار رفته اند.

ترکیبهای رنگی هم می تواند به عنوان یک علامت تجاری ثبت شود. اما ثبت یک رنگ مثلا سبز به صورت عام و به خودی خود نمی تواند به عنوان یک برند  ثبت گردد.

ثبت علامت حقوقی مستلزم تسلیم اظهارنامه به مرجع ثبت‌ می باشد.

مدت اعتبار برند از تاریخ ثبت 10 سال می باشد.

یکی دیگر از شرایط ثبت‌ برند حقوقی این است که ثبت برند هیچ مالیاتی را در بر ندارد.

داشتن ثبت برند شخص موفق

برندها همان چیزی هستند که یک فعال عرصه تجارت به صورت انحصاری نیازمند آن می باشد. زمانی که صحبت از برند به میان می آید فکر ما به سمت محصول و خدماتی می رود که منحصرا شرکت و یا شخص ارائه می دهد. اما در واقع برند محصول یا کالا و خدمات نیست. این ها چیزهایی هستند که به وسیله ی شرکت ها تولید و یا ارائه می شوند. اما برند همان چیزی است که مشتری انتطار ارائه آنرا دارد. در واقع متقاضی برند را خریداری می کند. شما با توجه به اعتباری که با استفاده از تبلیغات، نام مناسب، کیفیت ‌و مرغوبیت به دست می آورید پیش می روید. متقاضی تصمیم می گیرد برند شما را از بین برندهای دیگر انتخاب کند.

READ  ورشکستگی

سخن آخر

برای ثبت برند حقوقی اشخاص بهتر است یا از طریق شرکت های ثبت شرکت و یا وکیل متخصص در امر ثبت برند حقوقی اقدام نمایید تا به راحتی به خواسته خود برسید. در این مقاله از وب سایت تیرگان ثبت ما به بررسی شرایط ثبت برند حقوقی پرداخته ایم. تمامی نکات و مدارک لازم برای این امر را نیز برای شما بیان نموده ایم. در این راستا می توانید با متخصصان ما در تیرگان ثبت در ارتباط باشید.

بازگشت به بالای صفحه