رد کردن لینک ها

آیا مراحل ثبت شرکت با ثبت برند متفاوت است؟

ثبت برند و شرکت هر دو در اداره ثبت شرکت ها انجام می پذیرد. تمامی مدارکی که برای ثبت یک شرکت لازم است برای ثبت برند نیز کفایت می کند. یک شرکت برای ثبت محصولات خود می تواند یک یا چند برند را در نظر بگیرد و تک تک آنها را در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برساند. در مقاله پیش رو از وب سایت تیرگان ثبت به این سوال پاسخ می دهیم که آیا مراحل ثبت شرکت با ثبت برند متفاوت است؟

مراحل ثبت شرکت چگونه است ؟

ثبت شرکت قبل از نام گذاری انجام می پذیرد. ولی مراحل ثبت و حقوقی آن همزمان با نام گذاری آن مصادف می گردد. شرکت متشکل شده از مجموعه افراد با شخصیت حقیقی یا حقوقی و یا ترکیبی از هر دو می باشد. با هدفی مشترک و به منظور کسب درآمد از راه های قانونی تشکیل می گردد. شرکت ها برای اهداف تجاری، فرهنگی و علمی یا موارد دیگر در قالب های متفاوت تشکیل می گردند. برخی از این قالب ها عبارتند از: شرکت سهامی خاص

  • شرکت سهامی عام
  • شرکت با مسئولیت محدود و … .‌

توجه کنید که مراحل ثبت شرکت با ثبت برند متفاوت است. در عین حال برای هر مدل شرکتی هم روند تاسیس شرایط خاص خود را دارد.

مراحل ثبت برند چگونه است ؟

زمانی که تصمیم دارید یک شرکت و یا مؤسسه را به ثبت برسانید یکی از موارد و اصول ضروری نام گذاری شرکت می باشد که بایستی طبق قانون جمهوری اسلامی انجام پذیرد. برگزیدن نام فارسی و غیرتکراری از ضروریات مهم می باشد. نام انتخاب شده بر روی شرکت و یا محصولات و خدمات تولیدی شرکت را برند می نامند. هر برند یا نام تجاری مختص یک شرکت می باشد و سایرین حق استفاده از آن را ندارند. برند یک محصول و یا شرکت می تواند نشان دهنده کلیه خصوصیات کالا از جمله کیفیت و رعایت اصول علمی و استاندارد در ساخت باشد. برند می تواند حس رضایت را در مشتری نسبت به کالا و خدمات ایجاد کند. اما باید دید که آیا مراحل ثبت شرکت با ثبت برند متفاوت است یا خیر؟

READ  ثبت شرکت های فرهنگی چه شرایطی دارد و مدارک مورد نیاز آن چیست؟

ثبت برند

آیل تفاوتی بین مراحل ثبت شرکت و برند وجود دارد ؟

همان طور که اشاره شد مراحل ثبت شرکت با ثبت برند متفاوت است. در ادامه به بررسی این تفاوت ها می پردازیم.

ثبت شرکت.برای ثبت شرکت در مرحله نخست متقاضی و یا متقاضیان بایستی در یک بانک حسابی غیر قابل برداشت برای شرکت افتتاح نمایند که برای این کار داشتن مدارک هویتی ازجمله شناسنامه و کارت ملی الزامی می باشد. ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها از شرایط تشکیل هیچ کدام از شرکت ها نیست و شرکت ها با رعایت شرایط مقرر در قانون تشکیل شده محسوب و از شخصیت حقوقی برخوردار می گردند. در اداره ثبت شرکت ها با ارائه روش های جدید ثبت اینترنتی کار را برای متقاضیان راحت نموده اند.

ثبت برند همچون ثبت شرکت نیازمند طی نمودن مراحل قانونی خاص خود می باشد. به این جهت می توان گفت مراحل ثبت شرکت با ثبت برند متفاوت است. اما این مراحل عبارتند از:

  • ورود اطلاعات و تکمیل فرم اینترنتی اظهارنامه ثبت برند تجاری
  • ارسال و تکمیل مدارک هویتی برای اشخاص حقیقی
  • ارائه کپی تاسیس شرکت و روزنامه آخرین تغییرات
  • ارائه نام های مورد نظر به ترتیب مورد نظر
  • پرداخت هزینه حق الثبت و اخذ فیش واریزی

چنانچه متقاضی ثبت برند یا نام تجاری بخواهد به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم حداکثر تا 6 ماه استفاده کند بایستی مدارک حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف مدت 15 روز از آن تاریخ تسلیم نماید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تیرگان ثبت ما در ارتباط با این که آیا مراحل ثبت شرکت با ثبت برند متفاوت است صحبت کردیم. نکته آخر این که ثبت برند و شرکت هر دو در اداره ثبت شرکت ها انجام می شود. ثبت برند برای مدت 10 سال است و پس از آن می تواند تمدید شود. یک شرکت فقط تحت یک نام می تواند ثبت گردد. اما می تواند برای تک تک محصولات خود در اداره ثبت شرکت ها برندی به ثبت برساند. شرکت برای مدت نامحدود ثبت می گردد. اما ثبت برند 10 سال معتبر می باشد‌ برای اطمینان و طی مراحل قانونی به ثبت برند و شرکت اقدام کنید. مؤسسه تیرگان ثبت آمادگی آنرا دارد تا شما را در این امر یاری نمایند.

READ  ثبت شرکت استارت آپ | قوانین، مدارک و شرایط مورد نیاز
بازگشت به بالای صفحه