رد کردن لینک ها

مدت زمان ثبت برند و زمان مربوط به اعتبار آن چقدر است؟

در دنیای اقتصاد تجارت امروز برای گسترش و قانونی نمودن بیزنس خود و حمایت قانونی دولت احتیاج به روش ها و کارهایی دارند که در برابر رقیبان  اقتصادی دچار عقب افتادگی و افت نشوند. یکی از این روش ها و اقدامات که می تواند به تولید شما جنبه قانونی داده و جلوی متقلبان بازار را بگیرد ثبت برند قانونی می باشد. در مقاله پیش رو از وب سایت تیرگان ثبت در مورد برند و به صورت خاص پیرامون مدت زمان ثبت برند توضیحاتی خواهیم داد. اگر تمایل به ثبت شرکت دارید می توانید با متخصصان ما در تیرگان ثبت در ارتباط باشید.

برند چیست و ثبت برند چه مزیت هایی دارد؟

در این مقاله هدف ما بررسی مدت زمان ثبت برند است. اما قبل از هر چیزی باید مفهوم این مسئله را بدانیم. در تعریف برند بایستی گفت برند یعنی یک نام، عبارت، نشانه یا علامت با ترکیبی از اینها که با هدف متمایز کردن یک کالا یا خدمت از سایر کالاها و خدمات یک فروشنده یا برای ایجاد تمایز میان کالاها و خدمات یک فروشنده با کالا و خدمات سایر فروشندگان به کار گرفته می شود. اما از مزیت ثبت برند می توان گفت که شما در دنیای تجارت و بیزنس شناخته خواهید شد و مشتریان به شما و کالای تان اعتماد خواهند کرد. از حمایت قانونی برخوردار خواهید شد و متقلبان توانایی سوء استفاده از برند شما را نخواهند داشت.

ازمزیت های دیگر ثبت برند این است که رقابت بین خود و دیگران را متمایز می کند. در بازاریابی ثابت قدم شده و از این بابت هزینه خیلی کمتری خواهید داشت. دیگر مزایا  هم برای ثبت برند وجود دارند. ما به همین چند مورد.بسنده خواهیم کرد. در عین حال توجه اساسی مان به مدت زمان ثبت برند می باشد. از این رو در ادامه مقاله با ما همراه شوید تا از این مسئله آگاه گردید.

مدت زمان لازم برای ثبت برند

مدت زمانی که شما برای ثبت برند خود اقدام می کنید، به مولفه های بسیار زیادی بستگی دارد. در اولین گام برای ثبت قانونی علامت و با ثبت برند استعلام نام برند می باشد. از این طریق افراد می توانند اطمینان پیدا کنند که برندی مشابه قبل از آن به ثبت نرسیده است. مدت زمان ثبت برند به موارد بسیاری ربط دارد. این اقدام همچنین باعث می شود که روند ثبت برند زمان کمتری ببرد. از زمانی که اظهارنامه ثبت برند به مرکز مالکیت معنوی قوه قضاییه ارسال می شود 30 تا 45 روز کاری برای صدور آگهی تقاضا زمان لازم است. از این رو این زمان را باید در مراحل خود بگنجانید.

مدت زمان لازم برای ثبت برند

بعد از این مرحله آگهی اول در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود. از عموم تقاضا می شود که در مهلتی یک ماهه اگر با نام و نشان برند مورد نظر ارتباط یا تعارضی دارند آن را اعلام نمایند. بعد از این مدت زمان حدود 4 هفته دیگر زمان می برد تا گواهی ثبت سند صادر شود. با آگهی دوم در روزنامه رسمی این پروسه به پایان خواهد رسید. بنابراین می توان گفت به طور کلی مدت زمان ثبت برند در ایران نزدیک به سه ماه طول خواهد کشید. پس برای این کار برنامه ریزی های خاص خود را اعمال کنید.

مدت زمان اعتبار برند

مدت اعتبار برند ثبت شده به موجب قانون ثبت علائم تجاری ده سال تعیین شده است. تمدید اعتبار آن برای دوره های بعد اگر اشکال قانونی نداشته باشد بلامانع می باشد. برند ثبت شده در ایران از تاریخ ثبت اظهارنامه مورد حمایت قانونی دولت ایران قرار می گیرد. مدت اعتبار همانگونه که گفته شد 10 سال است. اما صاحب بند این اختیار را دارد که در پایان هر ده سال می تواند تقاضای تجدید ثبت برند را بکند.

سخن آخر

در صورتی که تقاضای ثبت بذند را دارید بهتر است از طریق مؤسسه های حقوقی اقدام کنید. یا از وکلای معتبر در این امر یاری بجوئید تا در پیچ و خم قوانین دچار مشکل نشوید. چرا که ممکن است در وسط های راه به مشکل برخورد کرده و مجبور شوید همین راه را از اول و با حضور وکیل متخصص این امر شروع کنید. در این مقاله ما بخ بررسی مدت زمان ثبت برند پرداختیم. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با ثبت برند و یا ثبت شرکت دارید، با متخصصان ما در تیرگان ثبت همراه شوید.

بازگشت به بالای صفحه