رد کردن لینک ها

ثبت برند جهانی چه شرایطی دارد؟

ثبت برند بین المللی در واقع ثبت نمودن نام و لوگوی شرکت بیزنسی شما در سایر کشور های دنیاست. طبق قانون علاوه بر کشور خودتان در هیچ کشور دیگر از جهان بدون اجازه شما به عنوان شاحب قانونی برند نمی توان از آن استفاده کرد. هر گونه تقلید و کپی برداری از آن پیگرد قانونی داشته و دولت های متعهد وظیفه دارند نسبت به پیگیری و شکایت شما اقدامات قانونی را انجام دهند. سپس شما را مطلع کنند. در ادامه و در مقاله پیش رو از تیرگان ثبت در مورد ثبت برند جهانی، شرایط و مزیت های آن توضیحاتی را خدمت تان عرض خواهیم کرد. و میتواتید برای مشاوره در مورد ثبت شرکت با ما در ارتباط باشید

قوانین و شرایط ثبت  برند جهانی

امروزه در بازارهای جهانی برند تجاری واژه آشنا و همه گیر این روز های بازارهای بزرگ اقتصادی دنیاست. توانسته است به خوبی‌ جای خود را در بین شرکت ها باز کند. یک برند تجاری یا هر نوع‌ برند دیگر بعد از این که مراحل طراحی خود را پشت سرگذاشت و قبل از این که هر اتفاق و یا برنامه ای برای معرفی آن در بازار بیافتد بایستی به ثبت رسانده شود. ثبت برند جهانی یا علامت تجاری در ایران مطابق با قوانین تجاری ایران و در اداره ثبت مالکیت معنوی انجام می شود. این اداره در شهرستان تهران واقع شده است.

هم شرکت های حقوقی و هم اشخاص حقیقی هر دو می توانند صاحب برند یا علامت تجاری باشند و آنرا به ثبت قانونی برسانند. اما به این شرط که این برندها دارای شرایط  تعریف شده در قانون باشند و از هیچ نوع کپی برداری استفاده نشده باشد.

شرایط ثبت

اما اگر شرکتی بخواهد با دیگر شرکتها در سطح بین المللی مبادله کالا و تجارت داشته باشد باید برند خود را در برابر سایر حوادث در دیگر کشورها مصون نماید. این کار به دو صورت امکان پذیر خواهد بود:

ثبت برند خود در هر کشور به صورت جداگانه که این امر مستلزم هزینه زیادی خواهد بود. حتی اگر هزینه آن هم برای ما مهم نباشد بایستی وقت خود را برای این کار بگذاریم که اصلا مقرون به صرفه نخواهد بود.

شرایط ثبت

ثبت بین المللی برند که طبق توافق نامه  کشور های عضو کنوانسیون پاریس در یکی از جلسات خود به این مسئله پرداخته و سیستمی را تحت عنوان سیستم مادرید با قوانین و شرایط حقوقی ثابت طراحی نمودند. طبق آن خواسته اکثر کشورها را مد نظر داشته و پوشش قانونی می دهد. طبق این سیستم هر فرد می تواند برند و یا علامت تجاری خود را به صورت بین المللی به ثبت برساند. بر این مبنی شرکتی طراحی گردید که ریاست آن توسط کشورها به صورت دوره ای انجام می شود. این شرکت تحت نام سازمان ثبت جهانی برند(WIOP) نام گذاری شده است.

مدارک ثبت برند جهانی

بعد از اینکه برند شما طی مراحل قانونی در کشورتان به ثبت رسید برای ثبت جهانی بر اساس سیستم بایستی مدارک و مستندات زیر را آماده کنید. این مدارک عبارتند از:

 • نامه درخواست برای ثبت برند
 • در این نامه کشورهایی را که از نظر شما بایستی برند را حمایت کنند نام ببرید.
 • معرفی نامه
 • بر روی سربرگ رسمی شرکت همراه با امضای مدیران و دارندگان حق امضا در شرکت (این بخش ویژه افراد حقوقی است) اقدام کنید.
 • کپی کارت ملی و شناسنامه مدیران و دارندگان حق امضا
 • اظهار نامه و اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران
 • تکمیل و ارایه فرم لاتین درخواست ثبت برند جهانی به همراه کشورهای مورد نظر
 • برگه محاسبه هزینه ها که تایید و امضا شده باشد
 • رسید مربوط به پرداخت هزینه های ثبت بین المللی برند

مزایای ثبت جهانی برند

در سازمان جهانی ثبت برند WIPO بر اساس سیستم مادرید و پروتکل های الحاقی این سیستم بهتر است توسط مؤسسه های قانونی مربوط به این کار انجام گردد. ثبت برند جهانی مزایایی دارد که عبارتند از:

 • ثبت جهانی می تواند برای شرکت ها وجهه و شهرت بدست آورد. در حقیقت یکی از ابزارهای مناسب و قوی در جهت بازاریابی باشد.
 • پس از ثبت با قرار دادن علامت مخصوص بالای نام تجاری خود اعتبار بین المللی بدست می آورید. در سطح جهانی شناخته شده خواهید شد.
 • با ثبت برند جهانی توسعه تجارت در سطح جهانی برای شما میسر خواهد شد. طیف وسیعی از مصرف کنندگان در سصح جهان با برند شما آشنا خواهند شد.
 • ثبت قانونی برند جهانی برای شما حمایت قانونی در سطح بین المللی را فراهم خواهد کرد. از سوء استفاده طرح جلوگیری به عمل می آورد.
 • ثبت برند هزینه های بازاریابی را کاهش می دهد. در عین حال سود بیشتری را به همراه خواهد داشت.

سخن آخر

در این مقاله از تیرگان ثبت ما به بررسی روند ثبت برند جهانی پرداخته ایم. در ادامه ویژگی ها و شرایط آن را نیز بیان نموده ایم. جهت کسب اطلاعات دقیق تر در ارتباط با ثبت شرکت و شرایط آن می توانید با متخصصان ما در ارتبط باشید.

بازگشت به بالای صفحه