رد کردن لینک ها

موسسه حقوقی ثبت شرکت چیست؟

در جامعه امروز افراد بسیار زیادی هستند که در جهت توسعه کسب و کار و فعالیت های اقتصادی خود اقدام به ثبت شرکت می کنند. برای ثبت شرکت نیازمند حضور حداقل دو نفر می باشد تا بتوان مراحل قانونی و روند اصولی ان را طی کرد. در نهایت به هدف خود رسید. در ادامه و در مقاله پیش رو از وب سات ثبت تیرگان در مورد موسسه حقوقی ثبت شرکت توضیحاتی خواهیم داد. اگر تمایل به ثبت شرکت و اطلاع از شرایط آن دارید می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

مؤسسه حقوقی ثبت شرکت چه مزیت هایی دارد؟

استفاده از مؤسسات حقوقی باعث می شود تا برای ثبت شرکت دچار سردرگمی نشوید. بهترین مسیر را انتخاب کرده و از ضرر و زیان های غیر قابل جبران جلوگیری شود. بخاطر همین برای اقدام باید از مراحل حقوقی و روند قانونی اطلاعات لازم را بدست بیاورند. البته این نکته لازم به یادآوری است که این مراحل را بصورت شخصی نیز می توانید طی کنید. هزینه کمتری نیز متحمل می شوید. اما قطعا با موانع و مشکلاتی روبرو خواهید شد که نیاز به حضور یک فرد کارشناس و باتجربه در مسائل حقوقی در کنار خود احساس خواهید کرد.

اهمیت ثبت

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشیم، اهمیت مسئله ثبت شرکت می باشد. در حقیقت باید بدانیم که چرا موسسه حقوقی ثبت شرکت دارای اهمیت است؟ اولین نکته در این زمینه رعایت قوانین جاری کشوری می باشد. چرا که طبق این قوانین موسسات و شرکت ها برای فعالیت خود باید اقدام که ثبت کنند. اگر روند ثبت موسسه یا ثبت شرکت صورت نگیرد، شرایط پیچیده خواهد شد و شرکای تضامنی ایجاد می شوند. علاوه بر آن ممکن است مدیر یا مدیران شرکت طبق دستور حقوقی دادستان متحمل هزینه هایی به عنوان جریمه نقدی شوند. این مسئله طبق بند ماده ۲ قوانین اجرا می شود. حتی در شرایط پیچیده تر می تواند منجر به انحلال موسسه حقوقی ثبت شرکت هم شود.

READ  اقرارنامه مدیران و بازرسان

اگر شما شرکت خود را ثبت نکرده باشید سایرین به راحتی می توانند از نام شرکت شما استفاده کنند. در این زمینه نیز نمی توانید هیچ گونه شکایتی داشته باشید.

شرایط ثبت مؤسسه حقوقی ثبت شرکت چیست؟

برای مؤسسه حقوقی ثبت شرکت در اولین قدم باید موسسین تابعیت ایرانی داشته باشند و حداقل 2 نفر بایستی عضویت داشته باشند. مدارک را به صورت کامل در اختیار داشته باشند.

شرایط ثبت مؤسسه حقوقی ثبت شرکت چیست؟

در کنار این شرایط بایستی مدارکی نیز برای ثبت شرکت تهیه و در اختیار داشته باشند. این مدارک عبارتند از:

  • ارائه دو‌نسخه از اساسنامه شرکت
  • ارائه دو نسخه از شرکت نامه
  • ارائه دو نسخه از صورتجلسه هیئت موسس
  • ارائه مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی به همراه یک نسخه کپی از مدارک
  • ارائه مدارک عدم سوءپیشینه یا عدم جرائم کیفری
  • ضمیمه کردن قرارنامه به متن صورتجلسه
  • ارائه نسخه اصلی وکالتنامه
  • ارائه فیش پرداختی 40000 هزار ریال برای هزینه های مربوطه
  • ارائه اصل مدرک قیم نامه در صورت نیاز

از آنجایی که قرارداد میان شرکای رسمی و قانونی می باشد طبق مدارکی مانند شرکت نامه، اساسنامه مؤسسه و سایر مدارکی که به ثبت می‌ رسد هیچ یک از شرکاء در درازمدت نمی تواند درباره چگونگی بندهای ثبت مؤسسه حقوقی اظهار بی اطلاعی کند.

از نظر طرف قرادادهای معامله، ثبت مؤسسه حقوقی ثبت شرکت از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. به گونه ای که بدون مراجعه به ثبت آن امکان هیچ گونه معامله ای نیست. بدین ترتیب عقد قرارداد با یک مؤسسه حقوقی مستلزم دانستن میزان سرمایه مؤسسه، اختیارات مدیران مؤسسه و موارد اینچنینی می باشد‌. لازم به ذکر است که اطلاعات ضروری هر مؤسسه حقوقی در جراید کثیر الانتشار منتشر می شود.

READ  شرایط حسابداری برای شرکت های تازه تاسیس

از آنجایی که مؤسسه های حقوقی تحت نام مشخصی فعالیت می کنند نام یک مؤسسه حقوقی، نام تجاری آن مؤسسه نیز محسوب می گردد. به خاطر همین نیز ارزش اقتصادی پیدا می کند که قابل انتقال نیز می باشد.

سخن آخر

مؤسسه حقوقی ثبت شرکت در این مقاله به طور کامل بررسی شده است. این مرکز متشکل از کارشناسان حقوقی جهت ارایه خدمات مرتبط با این حوزه می باشد. در امر تسریع و تکمیل مراحل ثبت شرکت یا برند بسیار تاثیر گذار می باشد. می توان به عنوان یک امتیاز حساب کرد. در صورتی که قصد عقد قرارداد و یا استفاده از خدمات این مؤسسه ها را دارید بهتر است قبل از کاری تحقیقات کاملی انجام دهید. در این راستا می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

بازگشت به بالای صفحه