رد کردن لینک ها

سرمایه ثبتی شرکت ها چه تاثیری در عملکرد شرکتها دارد؟

ثبت شرکت قوانینی دارد که با استفاده از آن می توان امور و فعالیت ها را گسترده کرد. در واقع با ثبت شرکت یا برند شما می توانید به عنوان یک فرد یا گروه فعال شناخته شوید. این در حالی است که برای داشتن یک شرکت خوب باید به سرمایه های آن هم توجه خاصی شود. هر مدلی از سرمایه می تواند تاثیر اساسی در عملکرد شرکت ها داشته باشد.  در ادامه و در مقاله پیش رو از وب سایت تیرگان ثبت در مورد سرمایه شرکت ها خصوصا سرمایه ثبتی شرکت ها و این که چه تاثیری در عملکرد شرکت ها دارد توضیحاتی خواهیم داد. جهت کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با قوانین و مقررات ثبتی می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

سرمایه ثبتی شرکت ها

در قانون ثبت شرکت ها یکی از الزامات برای ثبت وجود سرمایه اولیه می باشد. در قانون این سرمایه یک میلیون ریال اعلام گردیده. این مبلغ تصویب شده در سال 1311 می باشد. برای آن موقع مبلغ قابل توجهی بوده است اما برای امروز می توان فقط به عنوان سرمایه اسمی نام برد. از لحاظ قانونی اعلام این مبلغ هیچ اشکالی نداشته و نخواهد داشت. ولی اعلام این مبلغ تبعاتی را به دنبال خواهد داشت. در ادامه این مطلب ما تاثیر این مدل از سرمایه را بر عملکرد شرکت های مختلف بررسی می کنیم.

سرمایه ثبتی شرکت ها و تاثیر آن در عملکرد شرکت ها

این که سرمایه ثبتی شرکت ها چه تاثیر مثبتی می تواند در عملکرد شرکت داشته باشد می توان گفت که نقش سرمایه ثبتی یک شرکت نشان دهنده اعتبار شرکت شما می باشد. نشان دهنده توان مالی شما برای انجام امور و پرداخت تعهدات می باشد.

نکته مهم دیگر این که اگر در فعالیت های شرکت شما مناقصه و مزایده نیز جایگاهی دارد بایستی این نکته را نیز در نظر داشته باشید که شرط اصلی شرکت در مزایده ها و مناقصه ها داشتن سرمایه ثبتی به عنوان پشتوانه مالی می باشد.

نکته مهم دیگر در مورد سرمایه ثبتی شرکت ها این می باشد که اگر تصمیم به عقد قرارداد با اشخاص حقوقی دولتی را دارید آن شرکت یا نهاد مستقیم به بررسی سرمایه ثبتی شما به عنوان پشتوانه مالی و ضمانت قرارداد نگاه خواهد کرد و ملاک اصلی  عقد قرداد همین سرمایه ثبتی خواهد بود.

سرمایه ثبتی شرکت ها

اگر قصد دریافت وام و تسهیلات برای شرکت خود را دارید برای افزایش سرمایه ثبتی شرکت بنا بر شرایط و ضوابط بانک مربوطه به عنوان ضمانت جهت اخذ وام و تسهیلات در نظر گرفته می شود. بنابراین مطمئنا هر چه سرمایه ثبتی شرکت شما بالاتر باشد شانس دریافت وام و تسهیلات نیز بیشتر خواهد شد.

از بزرگترین دغدغه‌های مؤسسین شرکت ها در بحث سرمایه گذاری اولیه مسئله مالیات خواهد بود. در همین مورد اکثرا فکر می کنند هر چه سرمایه اولیه را بیشتر اعلام کنیم مالیات بیشتری خواهیم پرداخت. در صورتی که این فکر کاملا غلط بوده و برای سرمایه اولیه فقط یک بار و آن هم 0.5 در هزار از سرمایه اولیه می باشد. یعنی اگر سرمایه شما 100 میلیون تومان اعلام گردد بایستی مبلغ 50000 هزار تومان برای یکبار به عنوان مالیات سرمایه اولیه پرداخت کنید‌.  سرمایه اولیه شما بر مالیاتی که سالیانه پرداخت خواهید کرد هیچ تاثیری نخواهد گذاشت.

اولویت سرمایه ثبتی

امروزه وجود سرمایه ثبتی اولویت بیشتری نسبت به موجودی نقدی دارد. چرا که اگر منطقی حساب کنیم سرمایه های ثبتی به خاطر ارزش افزوده ای که دارند سالانه به سرمایه شما افزوده خواهند کرد‌. در صورتی که ممکن است وجه نقد در شرکت دچار کم و زیادی شود. اما سرمایه ثبتی این مشکل را نخواهد داشت. ‌در نتیجه اگر دارای شرکت هستید و در این زمینه دارای فعالیت هستید سعی کنید  سرمایه های ثبتی خود را افزایش دهید‌.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تیرگان ثبت ما در ارتباط با سرمایه ثبتی شرکت ها صحبت کردیم. در عین حال برای شما بیان نموده ایم که تاثیر آن ها در عملکرد شرکت های مختلف جه می باشد؟ در عین حال برای شما اولیت این مدل سرمایه گذاری را نیز بیان نموده ایم. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق تر در این باره دارید می توانید با متخصصان ما در وب سایت تیرگان ثبت همراه شوید. آن ها شما را در زمینه ثبت انواع مختلف شرکت و برند های خاص به خوبی راهنمایی می کنند.

بیشتر بخوانید:

لیست مناطق ویژه اقتصادی

بازگشت به بالای صفحه