رد کردن لینک ها

مراحل مربوط به ثبت برند پوشاک

امروزه تولید کنندگان بسیاری در زمینه های مختلف دست به تولید کالا زده و می خواهند که کالای تولیدی خود را به صورت برند به ثبت برسانند. بدین صورت ضمن این که شانس خود را در تجارت محک زده اند نسبت به معرفی بیشتر کالا و در نتیحه فروش بیشتر مطمئن گردند. طبیعتا برای ثبت برند نیاز به طی مراحل قانونی می باشد. در مقاله پیش رو از تیرگان ثبت پیرامون مراحل مربوط به ثبت برند پوشاک توضیحاتی را خواهیم داد.

تعریف برند تجاری

در تعریف برند بایستی بگوییم که به هرگونه علامت با نشان که کالای تولیدی شما یا شرکت تان را به دیگران می شناساند برند می گویند. بدین معنی که اگر شما برندی را برای خود انتخاب نمودید بعد از آن کلیه معانی و مفهوم تولیدات شما منفعت ها و ضررهای شما از طریق برند شناخته می شوند. به همین دلیل است که ارزش ثبت برند و در کنار آن ثبت شرکت در هر زمینه خصوصا تجاری دارای اهمیت ویژه ای می باشد. برند های بسیار زیادی در کل ذنیا فعال هستند. هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. در این میان مراحل مربوط به ثبت برند پوشاک در هر کشور متفاوت است.

چرا ثبت برند پوشاک؟

با افزایش روزافزون تولید پوشاک بازار رقابتی خوب و پیچیده ای در این زمینه تولیدی بوجود آمده است. همین امر موجب گردیده تا تلاش در زمینه ثبت برند و تبلیغ برای پوشاک از اهمیت خاصی برخوردار گردد. ثبت برند پوشاک به شما این امکان را می دهد بتوانید تبلیغات مؤثرتری انجام دهید. همچنین با ثبت قانونی برند  پوشاک نام تجاری خود را از خطر سواستفاده احتمالی دیگران حفظ کنید. این امر در مورد برند لباس های لوکس نیز صادق می باشد. ثبت برند لباس برای حفظ منافع مادی و معنوی از تولید شما لازم و ضروری می باشد.

READ  ثبت شرکت تعاونی کشاورزی

مراحل ثبت برند پوشاک

برای ثبت این مدل برند ها مراحل ویژه ای موجود است. اگر شما از این موارد اطلاع داشته باشید می توانید به راحتی اقدام کنید. به همین دلیل در این بخش از مقاله ما به بررسی روند مروبط به ثبت برند لباس می پردازیم. برای ثبت برند پوشاک به دو صورت می توانید اقدام کنید. ثبت برند برای افراد حقوقی و حقیقی. در ادامه هر کدام را برای شما بررسی کرده ایم.

مراحل ثبت برند پوشاک

ثبت برند اشخاص حقیقی

ثبت برند برای اشخاص حقیقی بایستی مدارک زیر را تهیه کنند:

 • تصویر شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی
 • کپی مجوز فعالیت شامل (جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای قانونی صادرشده باشد.)
 • ارائه کارت بازرگانی (برای ثبت برند لاتین)

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند پوشاک برای افراد حقوقی

 • این مدارک نیز عبارتند از:
 • کپی شناسنامه و کارت ملی
 • کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • ارائه کارت بازرگانی و کپی آن (برای ثبت برند لاتین)
 • کپی مجوز فعالیت(که می تواند جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای قانونی باشد

روند ثبت برند پوشاک

 • برای این که بتوانید روند ثبت را پیش ببرید باید مراحل زیر را طی کنید. اولین گام مراجعه به وب سایت مرکز مالکیت معنوی قوه قضائیه می باشد. در ادامه باید مراحل زیر را در این سایت طی کنید:
 • مشخصات مالک برند لباس را تکمیل نمائید.
 • مدارک مورد نیاز را آپلود کنید.
 • اطلاعات و مدارکی را که بارگذاری کرده اید تایید نمائید.
 • پرداخت هزینه ثبت برند پوشاک
 • شماره اظهارنامه و رمزی را که از طریق تلفن همراه برای شما ارسال می شود دریافت کنید.
READ  حداقل تعهد و پرداخت سرمایه در سهامی خاص و عام

اگر مشکل خاصی در پروسه تائید برند شما پیش نیاید نسخه نهایی برای شما ارسال خواهد شد تا آن را امضاء کنید. در آخرین مرحله شما یک نسخه برابر با اصل را برای این اداره ارسال کنید.

سخن آخر

برای بهره وری بیشتر و بهتر درفروش محصولات تولیدی خود احتیاج به ثبت برند دارید. برای موفقیت این برند احتیاج به طراحی حرفه ای برای بالا بردن سطح کارخود می باشید. حتما این نکته را در طراحی برند خود مدنظر قرار دهید. در این مقاله تیرگان ثبت نیز ما به بررسی مراحل مربوط به ثبت برند پوشاک پرداخته ایم. تمامی موارد مربوط به آن‌ را نیز بیان نمودیم. جهت کسب اطلاعات دقیق تر  در ارتباط با ثبت شرکت می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

بازگشت به بالای صفحه