رد کردن لینک ها

مسائل حقوقی کسب و کار های کوچک

در دنیای تجارت تمامی کسب و کار ها به کار های بزرگ ختم نمی شود. شرکت های تجاری و اقتصادی بزرگی هستند که بازار یک منطقه، کشور و یا یک قاره را در اختیار دارند. اما کسب و کارهای کوچکی هم وجود دارند که در سطح خیلی کوچک حداکثر یک شهر فعال هستند. این کسب و کارهای کوچک نیز برای خود دارای مسائل حقوقی هستند. در مقاله پیش رو از تیرگان ثبت به بررسی مسائل حقوقی کسب و کار های کوچک خواهیم پرداخت و در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد. این موارد در روند ثبت شرکت اثرات مختلفی خواهند داشت.

کسب و کارهای کوچک

شاید شما هم تصمیم بگیرید که برای خود کسب و کار کوچکی راه اندازی کنید. شاید در آغاز کار همه چیز به سادگی پیش برود. ولی قطعا در آینده کسب و کارتان رونق خواهد گرفت.‌ با رشد کارتان مسائل ریز و درشتی نیز جلوی شما خواهد بود. برای این که در زمینه کاری خود موفق باشید یک سری مسائل حقوقی را بایستی پیگیری و به انجام برسانید تا به راحتی در ادامه راه پیش بروید. ضمن این که مشکلی صد راه تان به وجود نیاید. بلکه مسیر توسعه نیز هموار باشد. این روند شامل مسائل حقوقی کسب و کار های کوچک هستند. موارد مهم در این مسیر را در ادامه بررسی می کنیم. گزینه های مهم برای فعالیت های کودچک عبارتند از:

ثبت شرکت

ثبت نمودن شرکت یکی از مسائل حقوقی در کسب و کار های کوچک است که توجه چندانی به آن نمی شود. اما اگر قصد دارید که کسب و کارتان را توسعه بدهید لزوم ثبت یک شرکت ضروری به نظر می رسد. با جمع شدن دو یا سه نفر شما می توانید اقدام به ثبت شرکت کنید. این کار باعث خواهد شد که در آینده ای نه چندان دور بتوانید مسائل کاری و حقوقی را با شرکای کاری خود به راحتی مطرح و در راه حل آن کوشا باشید. با شرکت ها و موسسات تجاری دیگر به همکاری بپردازید و در مناقصه ها و مزایده های دولتی شرکت کنید. ثبت شرکت نیز روند و شرایط خاص خود را دارد. با توجه به مدل مورد نظر، باید مدارکی را نیز مهیا کنید. از این رو باید اطلاعات خود را هم به روز نمایید.

READ  پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس

ثبت برند یکی از مسائل حقوقی کسب و کارهای کوچک

از دیگر مسائل حقوقی که حائز اهمیت می باشد ثبت برند است. شما در عرصه تولید هر چند کوچک به مرور زمان به موفقیت هایی دست خواهید یافت. در این بین ممکن است افراد سود جویی باشند که بخواهند از نام و محبوبیت کالاهای تولید شده شما سوء استفاده کنند. بهتر است برای جلوگیری از این امر برای محصولات خود به صورت قانونی برندی را به ثبت برسانید. با این کار ضمن این که کالای خود را تحت حمایت قانون قرار می دهید از امکان جعل نام و تولید کالای بدون کیفیت با نام شرکت خود جلوگیری خواهید نمود. قوانین ثبت برند را هم می توانید از طریق متخصصان ثبت تیرگان آموزش ببینید.

ثبت برند یکی از مسائل حقوقی کسب و کارهای کوچک

تهیه کارت بازرگانی از مسائل حقوقی کسب و کارهای کوچک

هر‌ کسب و کار و شرکت کوچکی در زمینه تولید اگر تلاش فراوان و با برنامه ریزی داشته باشد می تواند سطح فعالیت خود را افزایش دهد. به امر صادرات کالا نیز نگاهی بیاندازد. به خاطر همین توصیه می شود نسبت به دریافت کارت بازرگانی اقدام شود. هر چند کار صادرات کالا شاید سخت به نظر بیاید ولی با برنامه ریزی می توان به این مهم نیز دست یافت.

تهیه دفاتر قانونی حسابرسی و پلمپ آنها

این گزینه یکی از مهم ترین مسائل حقوقی کسب و کار های کوچک است. شاید برای خیلی افراد و علی الخصوص در کسب و کار های کوچک دفاتر ثبت امور مالی اهمیت زیادی نداشته باشند. ولی بایستی بدانید اگر قصد فعالیت اقتصادی دارید هر چند کوچک این دفاتر از اهمیت ویژه ای بر خوردار هستند. خصوصا برای امور مالیاتی و دریافت کد اقتصادی حائز اهمیت هستند.

READ  سامانه جامع تجارت

سخن آخر

در این مقاله ما به بررسی مسائل حقوقی کسب و کار های کوچک پرداختیم. در این زمینه موارد زیادی را بیان کردیم. اما نکته آخر این که موسسه تیرگان ثبت آمادگی دارد شما را در راه اندازی شرکت های کوچک یاری نموده و ضمن مشورت در تمامی مراحل ثبت شرکت و دریافت کارت بازرگانی در کنارتان باشد و شما را یاری کند. کارشناسان حقوقی ما در شرکت تیرگان ثبت برای بررسی مسائل مختلف در کنار شما هستند.

بازگشت به بالای صفحه