رد کردن لینک ها

خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار

در طول سالیان گذشته اداره ثبت شرکت ها تنها مرجع ثبت شرکت ها بوده. اما از سال 1399 سیستم ثبت شرکت ها با معرفی پنجره واحد شروع کسب و کار تغییر یافت. در این فرایند اتاق بازرگانی با همکاری اداره ثبت شرکت ها روش دیگری را برای ثبت شرکت ها در نظر گرفت که به نام خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار معرفی گردید. در نوشته پیش رو از وب سایت ثبت تیرگان به این مسئله پرداخته و در مورد آن توضیحاتی راخدمت شما عزیزان خواهیم داد.

خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار

در این روش دیگر خبری از انجام فرایند طولانی و زمان بر به شیوه سنتی سبک شرکت ها نمی باشد. اصلی ترین مقصود پنجره واحد آسان تر شدن آغاز کسب و کار و بهبود رتبه ایران در شاخص کسب و کار بانک جهانی می باشد. ثبت شرکت با خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار به شیوه روند  فیزیکی کسب و کارها روشی است که متقاضی می تواند از این طریق شرکت خود را در حداکثر 3 الی 4 روز به ثبت برساند. در ادامه ضمن معرفی کامل این خدمات، مدارک و نحوه ثبت شرکت را بیان خواهیم نمود.

تعریف خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار

پنجره واحد، بخشی است که با مقصود آسانی آغاز کسب و کار تازه ایجاد شده است. این نهاد علاوه بر این که زمان ثبت شرکت را کاهش می دهد سایر موارد مرتبط با آنن را در زمان کوتاه تر و به صورت یک جا به متقاضیان ثبت ارائه می کند. به صورتی که نماینده اداره های مختلف از جمله اداره ثبت شرکت ها اداره دارایی سازمان تامین اجتماعی و همچنین اتاق بازرگانی در پنجره واحد مستقر هستند و به ارائه خدمات می پردازند. از جمله خدمات ارائه شده در پنجره واحد و کسب و کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تایید نام شرکت
 • در یافت شناسه ملی
 • دریافت شماره ثبت شرکت
 • ثبت شرکت
 • انتشار آگهی ثبتی در روزنامه
 • دریافت کد کارگاهی
 • دریافت کد اقتصادی
 • انجام مشاوره در خصوص ثبت برند
READ  هزینه جواز تاسیس

دریافت کارت عضویت اتاق بازرگانی

بر مبنای این فرایند متقاضی می تواند بلافاصله پس از انجام مراحل ثبت شرکت با استفاده از خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار مابقی خدمات مرتبط را از همین نهاد دریافت نماید. برای مثال جهت اخذ کد اقتصادی دیگر نیازی به مراجعه مستقیم به اداره دارایی نخواهید داشت. بلکه از طریق همین پنجره واحد شروع کسب و کار می توانید درخواست صدور کد اقتصادی کنید.

مراحل ثبت شرکت از طریق خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار

برای ثبت شرکت از طریق این فرایند لازم است مراحل زیر طی شود:

مراحل ثبت شرکت از طریق خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار

مراجعه به پنجره واحد کسب و کار

در مرحله اول بایستی با در دست داشتن کپی شناسنامه و کپی کارت ملی تمامی شرکاء، سهامداران و مدیران و بازرسان شرکت به باجه مورد نظر جهت همین کار در تهران به خیابان خالداسلامبولی خیابان بیست و یکم شماره 10 مراجعه کنید.

مشاوره ثبت شرکت

اگر در این مورد و خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار اطلاعاتی ندارید می توانید قبل از هر کاری با کارشناسان موسسه تیرگان ثبت مشاوره و از همکاری این عزیزان استفاده کنید.

مراجعه به باجه تاسیس و دریافت فرم

به باجه تاسیس مراجعه و فرم ثبت شرکت را دریافت کنید. البته می توانید این کار را با اعطای وکالت و نمایندگی به کارشناسان حقوقی تیرگان ثبت واگذار کنید‌. در این فرم اطلاعاتی مانند نوع شرکت، تعداد شرکا، موضوع شرکت، اعضای هییت مدیره، نام های پیشنهادی شرکت، حق امضا داران و سایر موارد و اطلاعات مورد نیازمشخص گردیده است.

تشکیل پرونده

فرم تکمیل شده را به همراه مدارک شناسایی مورد لزوم به کارشناس ثبت در همان باجه تحویل دهید تا کارشناس پس از تشکیل پرونده، اطلاعات را انجام دهند.

READ  قوانین ثبت شرکت های نسبی

تایید نام

در این مرحله یکی از نام های پیشنهادی شرکت تایید می شوند. به همین منظور کارشناس مربوطه شماره پیگیری را برای دریافت ابلاغیه تایید نام به متقاضی می دهد.

دریافت و امضای مدارک

در این مرحله پس از تایید نام، مدارک را از سامانه دریافت و امضا کنید. البته در صورتی که شرکت شما سهامی خاص باشد به بانک مراحعه نموده و حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس افتتاح کنید و مبلغ مورد نظر را به حساب شرکت واریز نمایید. در ادامه فیش واریز و گواهی بانک را با باقی اسناد به کارشناس تحویل دهید. اگر شرکت از نوع  با مسئولیت محدود است احتیاجی به مراجعه به بانک نمی باشد. فقط بایستی مدارک را از سامانه در یافت و امضا کنید و به کارشناس مربوطه تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در پنجره واحد کسب و کار

پس از دریافت تکمیل فرم،  دریافت امضای صورتجلسات و ‌اساسنامه، دریافت گواهی بانک باید مدارک زیر را به کارشناس تاسیس تحویل دهید. این مدارک عبارتند از

 • دو نسخه اساسنامه
 • ارائه دو نسخه اظهارنامه
 • دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسس
 • ارائه دو نسخه صورتجلسه هییت مدیره
 • رسید پذیرش (پس از انجام مراحل ثبت نام شرکت با وارد کردن کد پیگیری از سامانه دریافت کنید).
 • ابلاغیه تاییدیه نام
 • فیش واریز گواهی بانک(برای شرکت سهامی خاص
 • وکالتنامه( در صورتی که کار توسط وکیل پیگیری شود.)

سخن آخر

همانگونه که قبلا نیز گفتیم موسسه تیرگان ثبت آمادگی کامل خود را جهت مشاوره و انجام امور قانونی در مورد پیگیری خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار اعلام می دارد و شما را در این امر از طریق راه های قانونی یاری می کند.

READ  ثبت برند و شرکت دستمال کاغذی
بازگشت به بالای صفحه