رد کردن لینک ها

پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس

مسئله حسابداری شرکت های تازه تاسیس یکی از ضروریات مربوط به تاسیس و ثبت شرکت می باشد. از لحاظ مرجع رسیدگی کننده به امور مالیاتی شرکت ها یعنی اداره دارایی دفاتر ثبت امور مالی یک شرکت ملاک اصلی می باشد. هر چند این روزها امور حسابداری به صورت کامپیوتری بررسی می شود. اما ملاک اصلی، ثبت در دفاتر می باشد. دفاتر مربوط به حسابداری شرکت ها زمانی جنبه رسمیت و قانونی پیدا می کنند که از طرف اداره دارایی پلمپ شده باشند. در مقاله پیش رو از وب سایت ثبت تیرگان با نگاهی به ثبت شرکت ها به پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس پرداخته و در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس یعنی چه؟

تمامی شرکت های تجاری پس از ثبت قانونی و طی تمامی مراحل آن نسبت به پلمپ دفاتر تجاری و قانونی ملزم می باشند. در مورد پلمپ دفاتر بایست گفت که بدین معنی است که شرکت بایستی در مرحله نخست اقدام به دریافت دفاتر رسمی و قانونی نماید. مرحله بعد در طول یک سال مالی تمامی هزینه ها و درآمدهای حاصل از خرید و فروش شرکت به صورت روزانه، ماهانه و در طول یک سال مالی را مکتوب نمایند. در این مرحله برای این که این دفاتر قابل استناد قانونی باشد و مورد قبول اداره مالیات قرار گیرند باید پلمپ شوند. یعنی به امضای نماینده اداره ثبت برسند.

لازم به ذکر است از لحاظ قانونی پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس برای تمامی شرکت های تجاری و پیمانکاری الزامی می باشد. هیچگونه ارتباطی به میزان فعالیت شرکت ندارد. این بدین معنی است که صرف نظر از این که شرکت فعال می باشد یا خیر پلمپ قانونی شرکت الزامی می باشد. تنها مرجع قانونی ورسمی برای تعیین مالیات بر درآمد شرکت ها و اشخاص همین دفاتر می باشند. بنابراین می توان گفت که این دفاتر از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. مانع هرگونه تقلب و جابجایی ثبت گزارش های مالی می شوند.

ضرورت پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس

تمامی شرکت های تازه تاسیس طبق قانون ملزم به تنظیم صورتحساب های مالی خود می باشند. این فعالیت ها باید در دفاتر قانونی و پلمپ شده ثبت و در اختیار سازمان امور مالیاتی هر استان قرار گیرد. هر گونه تقلب و اشتباه در تکمیل این دفاتر قانونی دارای جریمه ها و خسارت های جبران ناپذیر خواهد گردید. بنابراین بهتر است نسبت به پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس نهایت دقت را بکار گیرید. قانون گذاران اهمیت زیادی برای پلمپ قانونی قائل هستند و بین تجار دفاتر تجاری سندیت دارند.

ضرورت پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس

مدارک مورد نیاز جهت پلمپ

بررسی ها نشان می دهد که مدارک مورد نیاز برای پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت می باشد. مدارک مورد نیاز برای پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس عبارتند از:

  • کپی کارت ملی مدیر عامل
  •  اصل اظهارنامه پلمپ دفاتر تجارتی که از سامانه دریافت کرده اید.( البته لازم به ذکر است اظهارنامه بایستی به امضای یکی از مدیرهای شرکت رسیده باشد.)
  • کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات ثبتی شرکت( در خصوص تغییر مدیران، دارندگان امضاء، نام، نوع شخصیت حقوقی و مرکز اصلی)
  • وکالت نامه یا معرفی نامه اصلی یا تصویر آن( در خصوص اشخاص حقوقی دولتی)

 مهلت قانونی پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس

این مهلت برای شرکت های تازه تاسیس طبق قانون حداکثر تا دو ماه پس از به ثبت رسانی شرکت می باشد. بایستی در این مهلت قانونی نسبت به ثبت رسانی و پلمپ دفاتر قانونی خود اقدام کنند.

خسارت ناشی از عدم پلمپ

برای شرکت های تجاری که نسبت به پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس خود اقدام نکنند طبق مقررات 15 تجارت جزای نقدی در نظر گرفته خو اهد شد. در صورتی که خود شرکت نسبت به پلمپ دفاتر اقدام نکند مالیات  برای اومحاسبه می گردد. این بدین معنی می باشد که مامور اداره مالیات بصورت شخصی یه بررسی اوضاع و احوال شرکت تازه تاسیس می پردازد. نسبت به دیده های خود مالیات بر درآمد شرکت را تعیین می کند.

سخن آخر

در این نوشته از وب sایت ثبت تیرگان ما به بررسی پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس پرداختیم و نکاتی را در این زمینه بیان کردیم. اما نکته آخر این که موسسه تیرگان ثبت با حضور کارشناسان خبره حقوقی آمادگی آن را دارد که دفاتر شرکت را پلمپ قانونی کند و بامراجعه به اداره دارایی نسبت به پلمپ و قانونی کردن ثبت دفاتر اقدام کرده تا متحمل جریمه های احتمالی نگردید. از این رو می توانید با ما در ارتباط باشید.

بازگشت به بالای صفحه