رد کردن لینک ها

اصلی ترین نکات تاسیس شرکت خدمات پستی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی خدمات پستی نیز دچار تغییر و تحول زیادی شده است. مقصود اصلی شرکت های پستی ارائه خدمات ارسال و دریافت بسته های اشخاص مختلف در بخش دولتی و خصوصی است. شرکت های پستی دولتی بوده و دارای شخصیت حقوقی هستند. امروزه با توجه به گسترش جمعیت شهرنشینی و افزایش جمعیت احتیاج به شرکت های خصوصی می باشد که زیر پوشش دولت خدمت رسانی را در این زمینه انجام دهند. این خدمت رسانی بایستی در پوشش (شرکت خدمات پستی) انجام پذیرد که ثبت آن قوانین و مراحل خاص خود را دارد. در مقاله پیش رو از تیرگان ثبت پیرامون ثبت شرکت خدمات پستی توضیح خواهیم داد.

خدمات پست

اداره پست یک نهاد تمام دولتی بوده که کار ارسال مرسوله های پستی را انجام می دهد‌. شاید در گذشته پست فقط کار نامه رسانی و ارسال محموله ها را بر عهده داشت. اما با پیشرفت تکنولوژی خدمات پستی نیز افزایش یافته و متنوع گردیده است. این خدمات به دو گروه داخلی و بین المللی تقسیم می گردد.‌ برخی از این خدمات داخلی عبارتند از:

خدمات نامه رسانی که به صورت عادی، سفارشی، پیشتاز و دیگر انواع تقسیم می شود. مدل گزینش و ارسال نامه در انتخاب مشتری می باشد. با ثبت شرکت خدمات پستی می توان این فعالیت ها را انجام داد.

خدمات ارسال محموله ها

این خدمت نیز مانند ارسال نامه گزینه های مختلفی دارد که انتخاب آن با مشتری می باشد. در این بخش ارسال محموله ها شرایط خاص خود را دارد. اما از کوچکترین بسته تا حمل اثاثیه منزل، خودرو و محموله های بزرگ را شامل می شود‌.

خدمات پستی هوایی

این نوع خدمات ارسال آن بوسیله هواپیما بوده و شرایط خاص خود را دارا می باشد.

ارائه خدمات اداری

با این خدمت شما این وکالت را‌ به پست می دهید که امور اداری شما در شهر دیگری را به انجام برساند. مانند دریافت اسناد مهم و دیگر امور که شرایط خاص خود را دارد. خدمات پستی انروزه انواع دیگری نیز دارد که به همین چند مورد بسنده می کنیم. شما با توجه به نوع و مدل کار می توانید برای ثبت شرکت خدمات پستی اقدام کنید.

ارائه خدمات اداری

شرکت های خدماتی پستی

با افزایش جمعیت و توسعه شهر نشینی همچنین انجام سریع خدمات به مردم در دهه های اخیر شرکت های خدماتی تاسیس گردیده که تحت نظارت اداره پست و با قیمت های مصوب دولتی خدمات پستی را به انجام می رسانند. معمولا در شهر خود این موارد را مشاهده کرده اید. دفاتر و ساختمان هایی که به نام دفاتر خدمات پستی کلیه امور و خدمات پستی را انجام می دهند. انجام این خدمات تحت نظارت کامل دولت و اداره پست مرکزی هر شهرستان انجام می پذیرد. تاسیس این شرکت های خدمات پستی شرایط و قانون خاص خود را دارد. در ادامه پیرامون ثبت شرکت خدمات پستی توضیحاتی خواهیم داد.

نکات مهم در ارتباط با تاسیس شرکت خدمات پستی

در بخش های قبلی مقاله ما نکات مهمی را در ارتباط با تاسیس این مدل شرکت ها بیان کردیم. اصلی ترین نکات برای ثبت شرکت خدمات پستی به شرح زیر می باشد:

تاسیس و‌ ثبت شرکت خدمات پستی با موافقت شرکت پست جمهوری اسلامی و اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی می باشد. در غیر این صورت تحت هر عنوان ممنوع می باشد.

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که پیش از تصویب این مقررات برای تاسیس و ثیت شرکت در شاخه ارائه خدمات پستی اقدام کرده اند باید در مدت زمان یک ماه برای مطابقت شرایط خود با قوانین و مقررات شرکت پست و دریافت پذیرش به اداره پست مراجعه کنند. در غیر این صورت حق فعالیت نداشته و در صورت ادامه فعالیت علاوه بر جلوگیری از طریق قانون در مرتبه اول بین 500 هزار تا یک میلیون ریال جریمه و در صورت تکرار به حبس از یک ماه تا یک سال محکوم خواهند شد.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تیرگان ثبت ما به بررسی ثبت شرکت خدمات پستی پرداخته ایم. در ادامه قوانین و مراحل مربوط به این مدل ثبت را بیان کردیم. در صورتی که تصمیم به ثبت شرکت خدمات پستی دارید  ثبت تیرگان آمادگی خود را جهت انجام کلیه امور اداری و ثبت شرکت شما از طریق مراجع و مراحل قانونی اعلام می نماید. شما با سپردن این امر به شرکت ثبت تیرگان ضمن دریافت مشاوره های حقوقی و اداری در سریع تریت زمان ممکن به خواسته خود خواهید رسید.

بازگشت به بالای صفحه