رد کردن لینک ها

ثبت شرکت اتباع خارجی در ایران

در مبادلات تجاری بین کشورها و در سطح بین المللی وجود شرکت ها باعث ارتباط بهتر و قانونی می باشد. همانگونه که افراد و شرکت های ایرانی برای فعالیت بهتر در کشورهای دیگر اقدام به تاسیس شرکت از طریق قانونی می کنند این امکان نیز وجود دارد تا ثبت شرکت توسط اتباع خارجی در ایران نیز انجام شود. در ادامه و در مقاله پیش رو از تیرگان ثبت در مورد ثبت شرکت اتباع خارجی در ایران و مراحل آن توضیحاتی خواهیم داد.

مزایای تاسیس شرکت توسط اتباع خارجی در ایران

ثبت شرکت اتباع خارجی در ایران مزایای بسیار زیادی دارد. بر مبنای آن ها می توان به نتایج اساسی در زمینه شغلی رسید. برخی از این مزیت های مهم عبارتند از:

 • اتباع خارجی این امکان را دارند که شرکت را صد در صد به نام خود در ایران ثبت کنند.
 • افزایش صادرات غیرنفتی با ثبت شرکت اتباع خارجی در ایران
 • جذب راحت سرمایه های خارجی
 • امکان همکاری با شرکت های فنی و مهندسی نیز بوجود می آید تا ایران به عنوان کشور ثالث وارد عمل شود‌.
 • ایجاد شرایطی برای انتقال علم و فناوری و در ادامه بالا بردن سطح دانشی کشور

از این رو اگر شما تصمیم به تاسیس شرکت دارید، می توانید با این مزایا برای مدل شرکت اتباع خارجی اقدام کنید. داشتن این مدل از شرکت ها به شما کمک می کند تا مسیر موفقیت را با سرعت بیشتری پیش ببرید.

اقدامات لازم جهت ثبت یک شرکت توسط اتباع خارجی

برای این که بتوانید یک شرکت را تاسیس کنید، یقینا مراحل و اقداماتی را باید پیش ببرید. هر کدام از این مراحل شرایط و ویژگی های خاص خود را دارند که در این بخش از مقاله برای شما بیان شده است. این اقدامات و مراحل عبارتند از:

 • آماده سازی مدارک مورد نیاز
 • ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها جهت بررسی و تائید آنها
 • بعد از تائید مدارک بایستی پرینت آنها همراه با امضای اعضای شرکت به اداره ثبت شرکت ها ارسال شود.
 • پس از ثبت شماره مدارک ارسالی منتظر صدور مجوز باید چاپ آگهی در روزنامه باشید.
 • در صورت تایید مجوز آگهی هزینه آن را بایستی پرداخت کنید.
 • بعد از حدود 30 روز در صورت عدم شکایت ثبت شرکت توسط اتباع خارجی به پایان می رسد.

اگر شما مراحل ثبت شرکت اتباع خارجی در ایران را به درستی انجام دهید، می توانید به سرعت شرکت خود را تاسیس نمایید. اگر در این بخش ها نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید، متخصصان ما در موسسه ثبت تیرگان به یاری شما خواهند آمد. پس می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت اتباع خارجی

جهت ثبت هر مدل از شرکتی نیاز به مدارک خاصی است. داشتن مدارک به عنوان یکی از مهم ترین موارد در زمینه ثبتی محسوب می شود. از این جهت لازم است مدارک خود را با دقت کامل کنید. در این بخش ما به بررسی مهم ترین مدارک برای ثبت شرکت پرداخته ایم.

مدارک لازم برای ثبت شرکت اتباع خارجی

این مدارک عبارتند از:

 • ترجمه و کپی از تمامی صفحات پاسپورت فرد خارجی متقاضی که مهر ویزای ایران را داشته باشد.
 • امضا نمودن اوراق و مدارک ثبت شرکت های ایران توسط فرد خارجی
 • تعیین میزان سرمایه شرکت به گونه ای که کمتر از ده هزار دلار آمریکا نباشد و حداکثر 49 درصد سرمایه متعلق به فرد خارجی می باشد و 51 درصد متعلق به سرمایه گذار ایرانی باشد.

توجه داشته باشید که باید با مدارک تکمیل شده برای ادامه مراحل ثبت شرکت اتباع در ایران اقدام کنید. در غیر این صورت باید مدارک خود را از ابتدا تکمیل نمایید. اگر نمی خواهید که با این مشکلات مواجه شوید، بهترین انتخاب برای شما مشاوره با متخصصان در مرکز تیرگان ثبت است.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تیرگان ثبت ما به بررسی روند ثبت شرکت اتباع در ایران پرداختیم. در این مسیر مدارک و مراحل لازم برای ثبت را نیز ارائه کردیم. اگر چه قانون گذار امکان ثبت شرکت را برای اشخاص خارجی در ایران فراهم کرده اما برای آن مقرراتی نیز در نطر گرفته شده است. به بیانی دیگر تاسیس شرکت اتباع خارجی در کشور ما با شرط به فعالیت متقابل کشور متبوع شرکت خارجی می باشد. مؤسسه تیرگان ثبت افتخار دارد با حضور کارشناسان حقوقی خود ضمن عرضه مشاوره به شما عزیزان گام به گام تا ثبت شرکت همراه شما باشد تا به راحت ترین روش کار خود را در امر ثبت به انجام برسانید.

بازگشت به بالای صفحه