رد کردن لینک ها

مزایای ثبت شرکت در ایران | چرا در ایران شرکت ثبت کنیم؟

ثبت شرکت در کشورمان ایران در تمامی شهرهای مختلف تحت نظارت اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری همان شهر انجام می گیرد. هیچ تفاوتی بین شهرها جهت ثبت یا تاسیس شرکت وجود ندارد. ثبت شرکت در ایران دارای مزایای خاص خود می باشد. در ادامه مقاله از تیرگان ثبت به بررسی مزایای ثبت شرکت در ایران می پردازیم.

چرا بایستی شرکت خود را به ثبت برسانیم؟

مزایای ثبت شرکت در ایران نکات مهمی را به همراه دارد. در بازار اقتتصادی و رقابتی امروز افرادی موفق هستند که شرایط کاری بهتری برای خود فراهم کنند. همچنین افرادی هستند که در رشته کاری خود دانش کافی دارند و علاوه بر اینکه می خواهند به طور مستقل برای خود کار کنند به دنبال راهی هستند تا فعالیت بیشتری انجام دهند. یکی از این راه ها در زمینه اقتصادی و فعالیت تجاری تاسیس شرکت می باشد.

شاید خیلی از افراد به این مسئله فکر کنند که ثبت شرکت برای آنها مسئولیت آفرین خواهد بود. اما تلاش در هرکاری نتیجه نهایی خوبی دارد. با جرات می توان گفت که ثبت شرکت برای کسانی که قصد فعالیت تجاری همراه با توسعه در این زمینه را دارند اولویت اصلی و حیاتی است. چرا که با ثبت شرکت کلیه گام های شما در امر تجارت جنبه قانونی دارد‌. همیشه و در هر حال ازحمایت قانون برخوردار هستید. از این رو به راحتی می توانید با ثبت یک شرکت یا برند اقدام خود را قانونی پیش ببرید. این مطلب می تواند در نهایت به موفقیت شما کمک کند. مزایای ثبت شرکت در ایران بسیارند و در ادامه به آن ها می پردازیم.

مزایای ثبت شرکت در ایران

مزایای ثبت شرکت را می توان در موارد زیر برشمرد که عبارتند از:

ثبت اساسنامه با ثبت شرکت در ایران

اولین مزیت ثبت شرکت ها این می باشد که به دنبال ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها اساسنامه شرکت نیز به ثبت خواهد رسید. در صورتی که بین سهامداران مشکلی در مورد هر یک از موارد پدید آید با مراجعه به اساسنامه و طبق مواد قانونی آن این مشکل رفع می گردد. پس این مزیت کاربرد های بسیار زیادی به همراه دارد.

اختیارات قانونی مزایده ها یکی از مزایای ثبت شرکت

دومین گزینه از مزایای ثبت شرکت در ایران این می باشد که با ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها شما این قدرت و اختیار قانونی را دارید که در کلیه حراج ها، مزایده ها و مناقصه ها شرکت نمایید. خود این امر باعث می گردد تاشما به عنوان یک شرکت تجاری معتبر در معاملات پر منفعت شرکت نمایید.

اعتماد و اطمینان افراد

سومین مزیت ثبت شرکت این می باشد که با ثبت شرکت تجارت و کسب و کار شما جنبه قانونی و حقوقی خواهد گرفت و این امر باعث می شود اعتماد مردم و مشتریان نسبت به شرکت شما افزایش یابد. بعداز ثبت شرکت معمولا اطلاعاتی شامل نام شرکت حوزه فعالیت شرکت و اطلاعات اصلی دیگر در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت که این امر موجب اطمینان و جلب اعتماد آنها خواهد گردید.

اعتماد و اطمینان افراد

انجام امور صادرات و واردات یکی از مزایای ثبت شرکت در ایران

دیگر مزیت ثبت شرکت این است که نماینده و یا اعضای اصلی شرکت می توانند با دریافت کارت بازرگانی جهت معاملات با دیگر کشور ها وارد عمل شود. سپس در کار واردات و صادرات نیز فعالیت کنند.

دریافت تسهیلات بانکی

با ثبت شرکت برای شما این امکان فراهم خواهد شد تا جهت دریافت تسهیلات بانکی و کمک های دولتی اقدام و جهت فعالیت های خود از آنها استفاده نمایید. در واقع می توانید  به راحتی میزان ورود سرمایه خود را افزایش دهید. این کار با ثبت شرکت به خوبی انجام می شود.

اعطای نمایندگی

دیگر مزایای ثبت شرکت در ایران این می باشد که می توانید چه در داخل کشور و چه در خارج کشور نسبت اعطای نمایندگی اقدام نمائید. این مسئله منجر به موفقیت شما در بخش بین المللی هم می شود.

سخن آخر

در این مقاله از تیرگان ثبت گوشه هایی از مزایای ثبت شرکت در ایران گفته شد. مطمئنا مزایای دیگری نیز وجود دارد که ما به همین چند مور بسنده کردیم .در صورتی قصد ثبت شرکت خود را دارید این نکته را یادآوری کنیم که شاید این کار برای شما هزینه هایی در بر داشته باشد. اما در کنار آن اندازه اعتبار حقوقی و قانونی آن به اندازه ای می باشد که این هزینه های اولیه در برابر آن ناچیز است.

بازگشت به بالای صفحه