رد کردن لینک ها

هزینه جواز تاسیس

شروع هر کسب و کاری در هر زمینه ای نیازمند داشتن مجوز های قانونی با شرایط و رعایت قوانین خاص خود می باشد. برای شروع فعالیت های تولیدی در قالب کارگاه و یا شرکت های تولیدی و صنعتی نیازمند به دریافت جواز تاسیس می باشد. دریافت جواز تاسیس علاوه بر این که تمامی فعالیت های شما را تحت نظر قانون قرار می دهد مزایای بسیار دیگری نیز برای شما و کسب و کارتان خواهد داشت. با دریافت جواز تاسیس امکان فعالیت در شهرک های صنعتی برای شما فراهم می گردد. برای دریافت جواز تاسیس و استفاده از مزایای آن بایستی مراحلی را پشت سر گذاشت. در مقاله پیش رو از وب سایت ثبت تیرگان به بررسی هزینه جواز تاسیس پرداخته و در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

تعریف جواز تاسیس

همانگونه که گفته شد فعالیت در شهرک های صنعتی احتیاج به دریافت جواز تاسیس دارند. جواز تاسیس که گفته می شود از طرف وزارت صنعت معدن و تجارت صادر می گردد محدود به این فعالیت ها نیست و می تواند توسط نهادها و فعالیت های دیگری در خواست شود. بعضی از این نهاد ها به شرح زیر است:

 • سازمان میراث فرهنگی در زمینه گردشگری و صنایع دستی
 • وزارت کشور در حوزه NGO ها و احزاب
 • جهاد کشاورزی در حوزه تولیدات و صنایع کشاورزی و غذایی
 • وزارت کار و تعاون در حوزه کارآفرینی و مشاغل خانگی

مدارک جهت اخذ جواز تاسیس

هزینه جواز تاسیس به موارد زیادی بستگی دارد. اما برای دریافت مدرک جواز تاسیس مدارک ذیل مورد احتیاج است که عبارتند از:

 • تصویر مدارک شناسایی متقاضی مانند کارت ملی، کپی تمامی صفحات شناسنامه
 • اگر درخواست تان به صورت حقوقی می باشد مدارک شناسایی مالک و مدیر عامل
 • ارائه آدرس کدپستی مطابق با یکدیگر از محل اقامت و مکان شرکت یا محل فعالیت
 • متقاضی جواز تاسیس اگر از آقایان باشد بایستی دارای کارت پایان خدمت سربازی و یا گواهی معتبر معافیت از خدمت باشند.
 • ارائه لیستی از خدمات شرکت اگر حوزه فعالیتی شرکت شما خدماتی باشد
 • اگر تقاضای جواز تاسیس از مجرای حقوقی است بایستی روزنامه رسمی و آخرین تغییرات صورت گرفته در شرکت را نیز ارائه دهید.
 • برای دریافت جواز تاسیس شرکتی باید لیست شهرها و یا شهرک های صنعتی که زیر مجموعه شرکت هستند را ارائه دهید.

مدارک جهت اخذ جواز تاسیس

تعرفه ها و هزینه جواز تاسیس

هزینه جواز تاسیس می تواند به عوامل گوناگونی بستگی داشته باشد. به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شخصی که برای دریافت جواز تاسیس اقدام می کند شخص حقیقی است یا حقوقی
 • محل فعالیت دومین عامل تاثیر گذار در هزینه جواز تاسیس می باشد. مشخص است که جواز تاسیس برای شهرک های صنعتی متفاوت می باشد. البته می توانید در این امر از کارشناسان حقوقی ما در موسسه تیرگان ثبت یاری بجوئید.
 • مدت زمان اخذ جواز تاسیس 10 روز کاری می باشد و هزینه جواز تاسیس نیز همانگونه که گفته شد با توجه به محل فعالیت شرکت اگر توسط موسسه های حقوقی به ثبت برسد مبلغی بین 800 هزار تومان تا 2 میلیون تومان می باشد.

بیشتر بخوانید :

ثبت موسسه حقوقی

انتخاب نام شرکت

مزایای جواز تاسیس

ما در این مقاله به بررسی هزینه جواز تاسیس می پردازیم. اما یکی از سوالاتی که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید این مسئله می باشد که چرا به جواز تاسیس احتیاج داریم. جواز تاسیس چه مزیت هایی دارد. این مزیت ها عبارتند از:

مهمترین و اصلی ترین مزیت جواز تاسیس پیدا نمودن محل فعالیت می باشد. چرا که با داشتن جواز تاسیس به راحتی می توانید در شهرک های صنعتی محل مناسبی را برای فعالیت های خود پیدا کنید. حتی می توانید با پرداخت30 درصد صاحب زمین شده و مابقی را به صورت اقساط بپردازید.

از‌ دیگر مزیت های داشتن جواز تاسیس را می توان در این دانست که به راحتی می توانید  محصولات تولیدی خود به صورت قانونی برند فارسی را به ثبت برسانید. همین ثبت برند می تواند نقطه مهمی در فعالیت های اقتصادی و معروفیت کالای تولیدی شما باشد.

مزیت دیگر جواز تاسیس این است که می توانید به راحتی در نمایشگاه های صنعتی و تولیدی شرکت نموده و تولیدات خود را در معرض دید قرار دهید.

از دیگر مزیت های جواز تاسیس امکان دریافت وام های صنعتی در قالب های متفاوت می باشد که خود مزیت مهمی محسوب می گردد.

نکته آخر هزینه جواز تاسیس

در این مقاله از وب سایت ثبت تیرگان ما به بررسی هزینه جواز تاسیس می پردازیم. اما نکته آخر این که موسسه حقوقی تیرگان ثبت آمادگی خود را جهت انجام خدمات مربوط هزینه جواز تاسیس در اسرع وقت و از طریق قانون به انجام برساند. در عین حال برای ثبت شرکت نیز می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

بازگشت به بالای صفحه