رد کردن لینک ها

جواز تاسیس

جواز تاسیس مدرکی است که به دارنده این مجوز را می دهد تا با مشخصات ذکر شده در جواز و در نشانی اعلام شده یک کارگاه تولیدی یا توزیعی تاسیس کند. این جواز حسب مورد از وزارت صنعت،معدن و تجارت یا وزارت جهاد کشاورزی  صادر میگردد. اعتبار جواز به مدت یکسال است. چنانچه در این مدت دارنده جواز اقدامات اولیه جهت انجام موضوع را انجام داده باشد، قابل تمدید است.

تماس با ثبت تیرگان

جواز تاسیس تنها جهت شهرک های صنعتی صادر میگردد.

نکته: چنانچه متقاضی ثبت برند هستید و هیچ مجوزی در زمینه فعالیت شغلی خود ندارید، با توجه به الزامی بودن ارایه مجوز شغلی، می توانید به راحتی اقدام به اخذ جواز کرده و سپس علامت تجاری خود را ثبت کنید.

مدارک لازم:

  • کپی شناسنامه و کارت ملی
  • کپی کارت پایان خدمت

تفاوت مرجع صدور جواز

همان گونه که پیشتر گفته شد، هم وزارت صمت و هم وزارت جهاد کشاورزی مرجع صدور این گواهینامه هستند. چنان چه جواز جهت برخی اقلام خوراکی یا مرتبط با کشاورزی و دام و طیور باشد مانند برنج، چای، قهوه و خوراک دام و طیور از وزارت جهاد کشاورزی و در دیگر موارد از وزارت صمت صادر می گردد.

آیا داشتن یک مکان مشخص پیش نیاز اخذ جواز تاسیس است؟

بیشترین سوالی که برای متقاضیان اخذ جواز قبل از اقدام پیش می آید این است که آیا برای گرفتن جواز تاسیس باید زمین یا کارگاهی داشت؟ پاسخ مشخصاً «خیر» است. همان گونه که از نام این گواهینامه بر می آید، سند آغازین برای تهیه و سپس تاسیس و راه اندازی مکان مورد نظر می باشد. پس نیاز به هیچ جایی پیش از اخذ جواز نیست.

با هر جواز تاسیس می توان چند برند (علامت تجاری) ثبت کرد؟

پاسخ دقیقی به این پرسش نمی توان داد. شرایط مختلف در زمان های مختلف در این امر دخیل هستند. اما معمولا با هر جواز می توان حدود 3 برند در آن طبقه ثبت کرد. تنها با داشتن پروانه بهره برداری است که شخص می تواند به صورت نامحدود برند (علامت تجاری) ثبت کند.

رشد 45 درصدی صدور جواز تاسیس

بر اساس آمار ارائه شده از سوی دفتر آمار و فراوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۷ ماهه امسال نزدیک به ۳۳۸ هزار فقره پروانه های صنفی صادر شد. که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش حدود ۵۴ درصدی داشته است.

 

تعداد پروانه های صنفی صادر شده در مدت مشابه سال گذشته (۷ ماهه ۱۳۹۸) ۲۱۹ هزار و ۴۴۵ فقره بوده است.

همچنین در ۷ ماهه امسال ۲۲ هزار و ۴۵ فقره جواز تاسیس با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری دو میلیون و ۷۲۱ هزار میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال ۴۸۴ هزار و ۳۸۵ نفر صادر شد.

بازگشت به بالای صفحه