رد کردن لینک ها

ثبت شرکت در قشم

ثبت شرکت در قشم. قشم بزرگترین جزیره ایران می باشد. این جزیره که در تنگه هرمز واقع است از نظر تقسیم بندی جعرافیایی جزء استان هرمزگان است. قشم به دلیل وسعت آن و اهمیت سوق الجیشی و بازرگانی اش تبدیل به یکی از مهمترین جزایر خلیج فارس شده است. و به همین دلیل دارای بازارهای مختلف و متنوع و بنادر مهم میباشد. از جمله بندر جهت پهلوگیری کشتی های بزرگ کانتینری (پاناماکس). که همین امر جزیره قشم را به یکی از نقاط هدف بازرگانان جهت تجارت و ثبت شرکت کرده است. این جزیره همچنین به دلیل وجود جاذبه های متنوع محیط زیستی هرساله مقصد گردشگران بسیاری از ایران و سایر نقاط جهان میباشد. البته باید توجه داشت که مساحت این جزیره بیش از هزار و چهارصد کیلومتر مربع می باشد که تنها سیصد کیلومتر آن منطقه آزاد تجارتی-صنعتی است.

تماس با ثبت تیرگان

مزایای راه اندازی کسب و کار در قشم

1-   معافیت مالیاتی

2-   معافیت گمرکی

3-   دارا بودن فرودگاه بین المللی

4-   وجود زیرساختهای لازم با استاندارد بالا همچون حمل و نقل زمینی و دریایی، بانک و صرافی

5-   نزدیکی به کشورهای حوزه خلیج فارس

6-   شهرت جهانی

7-   دارا بودن هتل های مناسب با استاندارد جهانی

 

شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکت در قشم

چنان که پیشتر گفته شد یکی از مزایای تاسیس شرکت در این مناطق ثبت آسان آن است. و به همین دلیل تاکنون در منطقه آزاد قشم بیش از شش هزار شرکت به ثبت رسیده است. برای ثبت شرکت نیازی به اخذ گواهی عدم سوء پیشینه کیفری نیست. در مجموع مدارک لازم جهت اقدام به ثبت شرکت عبارتند از کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضا و نداشتن سوء پیشینه کیفری.

شرکت در مناطق آزاد مانند سایر نقاط ایران می تواند در قالب های مصرح در قانون تجارت باشد. این قالبها عبارتند از: 1- سهامی 2- مسوولیت محدود 3- تضامنی 4 – مختلط سهامی 5- مختلط غیر سهامی 6- نسبی و تعاونی باشد.

شرکت سهامی خاص با حداقل 3 سهامدار و 2 بازرس و مسوولیت محدود و تضامنی با حداقل 2 سهامدار تاسیس می گردد.

محورهای اصلی کسب و کار در قشم

1-   صنعت حمل و نقل

2-   صنعت گردشگری

3-   صنایع انرژی بر

4-   خدمات پشتیبان نفت

5-   تجارت و خدمات تجاری

6-   صنایع بیوتکنولوژی و منابع دریایی

7-   صنایع شیلاتی

8-   پارک انرژی

 

بنادر مهم جزیره قشم

1 ـ بندر بهمن 2 ـ بندر شهيد ذاکرى 3 ـ بندر سلخ 4 ـ بندر مسن 5 ـ بندر سوزا 6 ـ بندرکاوه 7 ـ بندر لافت 8 ـ بندر درگهان 9 ـ بندر باسعيدو 10 ـ بندر فجر 11 ـ بندر شرکت نفت 12 ـ بندر رمچاه 13 ـ بندر کندالو 14 ـ بندر طبل 15 ـ بندر هنگام.

 

نحوه معافیت مالیاتی شرکت های قشم

مطابق ماده 13 «قانون چگونگی اداره مناطق آزاد»: «اشخاص حقیقی و حقوقی که در منطقه آزاد به انواع فعالیت های اقتصادی اشتغال دارند نسبت به هر نوع فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد از تاریخ بهره برداری مندرج در مجوز به مدت 15 سال از پرداخت مالیات بر درآمد و دارایی موضوع قانون مالیات های مستقیم معاف خواهند شد و پس از انقضاء پانزده سال تابع مقررات مالیاتی خواهند بود…».

البته در سال 1388 این ماده اصلاح و معافیت 15 ساله آن به 20 سال افزایش یافت.

پس از ابلاغ قانون پنجم توسعه که کلیه فعالان اقتصادی را موظف به ارایه اظهارنامه مالیاتی دانست؛ برداشتهایی از این قانون مبنی بر از میان رفتن معافیت مالیاتی 20 ساله از مناطق آزاد شد. اما علیرضا عامری – مدیرعامل منطقه آزاد کیش – در مصاحبه با شبکه اخبار اقتصادی و دارایی این مطلب را تکذیب و اعلام داشت که این معافیت ها همچنان پابرجا است.

منطقه آزاد | ثبت تیرگان

پرسش: آیا معافیت مالیاتی به معنای عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی می باشد؟

پاسخ: خیر. مطابق قانون پنجم توسعه کشور فعالان اقتصادی مناطق آزاد مشمول ارائه اظهارنامه مالیاتی  میباشند. هرچند نرخ مالیاتی آنان صفر درصد است.

 

نحوه معافیت گمرکی در قشم

ورود هر نوع کالا به هر یک از مناطق آزاد مجاز است. به استثنای کالاهایی که به موجب شرع یا قانون ممنوع، یا بر اساس مقررات ویژه‌ آن منطقه غیرمجازمی‌شود. همچنین است ممنوعیت ورود کالاهای ساخت اسرائیل.

کالاهایی که از خارج یا سایر نقاط کشور و یا دیگر مناطق آزاد تجاری – صنعتی کشور، وارد منطقه می‌شوند، چنانچه از نوع مصالح، ابزار و لوازم ساختمانی ‌برای احداث واحد تولید، تجاری، خدماتی، مسکونی و فعالیت‌های زیربنایی (‌به استثنای وسایل تزیین و مبل) باشند، یا به تشخیص سازمان منطقه و به میزان‌ مورد نیاز از پرداخت عوارض بندری و فرودگاهی معاف هستند ولی مشمول پرداخت هزینه‌های خدماتی می‌باشند.

ماشین‌آلات، مواد اولیه، اجزا و قطعات مورد نیاز تولید، تجهیزات و ابزارآلات تولیدی، قطعات یدکی ماشین‌آلات تولیدی وسایل نقلیه سرمایه‌ای (‌به‌استثنای اتومبیل سواری و قایق تفریحی) از پرداخت عوارض بندری و فرودگاهی معاف، ولی مشمول پرداخت هزینه‌های خدماتی می‌باشند.

 کالاهایی که از خارج یا سایر مناطق آزاد کشور، به منطقه وارد و ترخیص قطعی می‌گردند، مشمول‌پرداخت عوارض بندری و فرودگاهی می‌باشند و در صورتی که کالاهای مذکور صدور مجدد شوند صرفاً عوارض بندری و فرودگاهی اخذ شده، قابل استرداد ‌خواهد بود.

بازگشت به بالای صفحه