رد کردن لینک ها

انتخاب نام شرکت

انتخاب نام شرکت. برای بسیاری از متقاضیان ثبت شرکت ، انتخاب نام مناسب یکی از دغدغه های اولیه در فرایند ثبت شرکت می باشد. با توجه به تاثیر نام مناسب بر مشتریان یک کالا یا خدمات، این دغدغه نگرانی موجهی میباشد. اما باید توجه داشت با توجه به فراهم بودن امکان ثبت علامت تجاری به صورت تک کلمه؛ و نظر به این که هم اکنون نام شرکت باید دست کم از سه کلمه تشکیل شود؛ انتخاب نام شرکت از حساسیت پیشین برخوردار نیست.

تماس با ثبت تیرگان

همان گونه که گفتیم فرایند ثبت برند در اداره مالکیت معنوی  (زیرمجموعه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ) انجام می پذیرد. بدین صورت که پس از ثبت الکترونیکی اظهارنامه در سامانه اداره مالکیت معنوی، علامت شما توسط کارشناسان این اداره بررسی و در صورت نداشتن منع قانونی ( وجود تشابه , خلاف عفت عمومی یا نقص مدارک) تایید می گردد.

اما به هر حال این مسئله نباید بر انتخاب نام مناسب و درست تاثیر منفی گذارد. چرا که نا آگاهی از مقررات تایید نام در اداره ثبت شرکت ها باعث رد شدن نام های درخواستی و بالطبع طولانی تر شدن فرایند ثبت شرکت می گردد.

شرایط نام انتخابی
  • نام شرکت باید از حداقل 3 کلمه تشکیل شده باشد.
  • همه ی این کلمات باید دارای ریشه ی فارسی باشند.
  • همه ی این کلمات باید نام خاص باشند و نه عام.

برای مثال، نام «گروه بازرگانی نوید» پذیرفته نخواهد شد. چرا که کلمات «گروه» و «بازرگانی» کلمات عام هستند و نه خاص.

نکته: چنان چه کلمه مورد نظر در زبان فارسی مصطلح نباشد باید حتماً به عنوان واژه فارسی در لغتنامه های دهخدا یا معین موجود باشد. و چنانچه نام شهر، روستا، رودخانه و یا کوهی در ایران باشد باید از مراجع دولتی آن منطقه مانند فرمانداری یا استانداری نامه تاییدیه به اداره ثبت شرکت ها داده شود.

بازگشت به بالای صفحه